Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
Reklama

(Artykuł przeczytasz w 1 minutę)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0% artykułu

ffW poniedziałek 2 marca odbędą się warsztaty profilaktyczne, których głównym celem będzie rozmowa z młodzieżą na temat zagrożeń płynących z zażywania narkotyków. Prowadzącym będzie znany większości Głuchołazian, Tomasz Kozieja, który zaprezentuje jeden ze swoich licznych programów interwencyjnych.

Program jest przewidziany dla klas 5-8 i jest dostosowany do wieku słuchaczy. Najważniejsze zagadnienia odnoszą się do emocjonalności i sposobów regulacji emocjonalnej przez dzieci i młodzież, zagrożeń wynikających z tłumienia emocji, niebezpieczeństwa płynącego z przynależenia do grup ryzyka i podstaw dotyczących zaburzeń związanych z używaniem narkotyków. Innowacyjnością programu będzie uświadomienie młodych ludzi relacji pomiędzy powodem zażywania narkotyków a samotnością wynikającą z faktu izolowania się w świecie wirtualnym. Ważną częścią programu będzie nakierowanie uwagi młodzieży na szukanie pomocy w rozwiązywaniu problemów wśród osób dorosłych, nauczycieli, psychologów, bardziej niż chwilowa autoregulacja.

 

 

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

Olek2
+2

Olek2

Bardzo dobry program, jeżeli tematyka zawarta jest w takim tonie. Popatrzcie na niedorzeczność; otóż - dorośli przywieźli to świństwo, sprzedawali, truli dzieci, podawali w formie cukierków czy czekolady... potem pokazywali, niby dla przestrogi, filmy zawierające treści handlowe i zażywania (tak samo jak z gwałtami, sexem, morderstwem i rozbojami), a teraz, kiedy już wiedza zaszła daleko - starają się naprawić świat !!! A zapomnieli o tym, że przemocy jest coraz więcej wokół. I już nic się nie da zrobić mimo wielu prelekcji. Odpowiadać za taki stan rzeczy muszą dorośli, to ich nie powinno dopuszczać do rozprzestrzeniania w/w zboczeń. Jestem za tym, aby uwrażliwiać młodych, i nie tylko na problem. bo to nir oni kręcą "pokazy" wandalizmu, przemocy, zabójstw, zażywania narkotykow...

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przeczytaj także: