Reklama

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0%

patologiaGłuchołazy nadal borykają się z obecnością na ulicy ludzi, których obecność odstrasza, zniechęca i budzi odrazę. Nie ma sposobu na tych obywateli. Ci czują się bezkarnie do tego stopnia, że traktują rynek miasta czy ulice jak swoją własność.   O różnych "wyczynach" naszej ulicznej "elity" pisaliśmy już kilka razy. Na czym się najczęściej kończy? Bohaterka artykułu, w którym można było zobaczyć bijatykę dwóch kobiet na ul. Kościuszki jest "na tapecie" Policji. Natomiast funkcjonariusze Policji, którzy w tamtym filmie wykazali się bezczynnością otrzymali upomnienia od Komendanta Wojewódzkiego Policji, który nasz film obejrzał. 

Bezczelność meneli nie zna granic. Robią, co chcą. Gdy im sprzedawca nie chce sprzedać alkoholu - kradną go ze sklepu lub wygrażają sprzedawcy. Bijatyki, rozboje,  ubliżanie przechodniom i przekleństwa to powszechność naszych ulic.

I co? Nie ma rady na takich. Przynajmniej w Głuchołazach. Zima nieco przegoni ich z ulicy, ale na wiosnę znów wylegną, zasiedlając ławki. 

 

menele

 

Sprawdziliśmy, jak inne miasta radzą sobie z takimi ludźmi. I tak pokrótce: Uniejów postanowiło, że ich wywiezie na wieś, gdzie będą mieszkać w udostępnionym lokalu. Zniknie, jak zapewnia tamtejszy MOPS, problem na ulicy, a jedyny, jaki zostanie to próba ich leczenia z alkoholizmu. 

Gorzów walczy inaczej. Zbiera takich meneli z ulicy i wywozi na kąpiel do tamtejszego Domu Brata Alberta. Po takiej kąpieli menele przynajmniej wyglądają lepiej. Dodatkowo miejsca, gdzie przebywają, są regularnie patrolowane. W Kaliszu wycofywane są koncesje na sprzedaż alkoholu sklepom, które sprzedają trunki pijanym bywalcom ulic. 

Jeszcze w innym mieście uliczni bywalcy, jak słyszeliśmy, są wywożeni na peryferia miasta. Wrócić muszą już samodzielnie. Kilka takich spacerków do swojej ławki z obrzeża miasta spowodowała, że teraz się ukrywają, by uniknąć kolejnego takiego spaceru. 

Pamiętajmy, że menel to człowiek, któremu państwo gwarantuje takie samo prawo jak każdemu innemu obywatelowi. Stąd problem patologii trwa, mimo prób jej ukrócenia. Co więcej, w miastach, w których władza nie znalazła na nich sposobu, ci "obywatele" posuwają się do granic bezczelności i bezkarności. W rezultacie mamy to, co mamy na naszych ulicach. 

 

 

Wideo: Nagranie czytelnika z ul. Góra Św. Anny. Muzyka w filmie została zarejestrowana przez autora nagrania. Prawa autorskie do muzyki należą do autora, zespołu "Murator Muzyka". Tytuł utworu: "Ona by tak chciała".

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

sojek
+13

sojek

Patologia w naszych Patołazach to codzienność, na dworcu piją nadal i śpią w krzakach obok a straż miejska nie widzi, wykopać tego leniwego komendanta bo bierze za darmo wysoką pensje a nic nie robi, po co komu potrzebny taki komendant, on zajmuje się tylko porzuconymi pieskami a nie menelami
Maciej
+7

Maciej

Obrzydliwe i oburzające !!! Za początków panowania naszego obecnego burmistrza wielu tzw. z marginesu zostało przesiedlonych do różnych wiosek; jedni zasiedlili Podlesie, inni Bodzanów, Przełęk, Rudawę, Konradów, Jarnołtówek i inne, więc ucichły slamsy na trochę. Ale od dłuższego czasu nic się nie dzieje, aby było lepiej. Szkoda, bo oprócz Pana Przemka, nikt nawet nie wspomina o tych ludziach. A czy w planach na przyszłe lata, wybierani wpisali w swoje plany ten problem? Ciekawe którzy?
jerzy
+14

jerzy

A gdzie nasza straz miejska? oczywiscie nie tam gdzie trzeba szuka zle zaparkowanych samochodow zeby wlepic mandat prosciej!po co zawracac sobie glowe lumpami udaja ze ich nie widza i problemu nie ma!

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przeczytaj także: