Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
Reklama

(Artykuł przeczytasz w 1 minutę)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0% artykułu

 dscf0427
     Tegoroczny sezon przy tężni rozpocznie się nieco później ze względu na trwające prace porządkowe przygotowujące do sezonu. O dokładnym terminie otwarcia tężni będziemy informować na bieżąco.    Przypomnijmy, tężnia została otwarta w lipcu 2018 roku. Od tamtej pory z inhalacji na świeżym powietrzu korzystać mogli mieszkańcy powiatu nyskiego i odwiedzający turyści.  Tężnia zlokalizowana w części zdrojowej Głuchołaz, pomiędzy oddziałami pulmonologii i kardiologii łączy walory lecznicze, klimatyczne i krajobrazowe. Wysokość obiektu jest zbliżona do jednej z pierwszych i największych w Europie konstrukcji tężniowych powstałych w Ciechocinku (15,8 m).       Odwiedzający w trakcie spaceru po 6-poziomowej konstrukcji oprócz inhalacji bogatego w mikroelementy aerozolu mogą podziwiać znakomite widoki, w tym szczyty Biskupiej Kopy i Góry Chrobrego. Z poziomu przyziemia i pierwszej kondygnacji tężnia dostępna jest również dla osób niepełnosprawnych. Konstrukcja głuchołaskiej tężni wraz z przyległym tarasem i elementami małej architektury w całości została zaprojektowana i wykonana z drewna modrzewiowego. Sercem tężni, nie tylko ze względu na lokalizację w trzonie wieży, jest tarnina (102 m2).Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

Urszula
+1

Urszula

Super że coś się robi w Głuchołazach, teznia na pewno jest atrakcją dla mieszkańców i turystów. Pogorszył się niestety komfort dla mieszkańców ul Lompy, nie dość że truje nas komin szpitala to teraz dodatkowo spaliny samochodów przyjeżdżających do tezni. W zeszłym roku w lecie nie można było odpocząć w ogrodzie bo cały czas stał sznur samochodów oczekujących na miejsce parkingowe. I jak tu teraz mieszkać?
Antonio

Antonio

Zgodnie z regulaminem na dużej zielonej tablicy jej uruchomienie nastąpi z dniem 1 V 2019. Ktoś niekoniecznie dyskretnie zamalował "I" i z kwietnia (IV) zrobił się maj (V). Super zabieg!!! Powaga ze strony zarządzających gwarantowana! Wręcz bezcenna! PRZEPRASZAM, ZAPOMNIAŁEM, ŻE MAMY 1 KWIETNIA!!! MOŻE ZARZĄDZAJĄCYM JEST DO ŚMIECHU? NAM NIE!
Z tego co pamiętam przy jej otwarciu ówczesny starosta Czesław Biłobran obiecywał, że będzie ona otwarta tuż po ustaniu mrozów!!! Może obecny włodarz powiatu i jego ludzie wiedzą coś więcej na temat pogody w tym miesiącu? Może czekają nas silne mrozy!!!
Przy okazji wczorajszego pobytu poddany byłem INHALACJI SMOGOWEJ!!! KOMIN POBLISKIEGO SZPITALA KOPCIŁ JAK LOKOMOTYWA (przy wietrze od południa) !
Panie Burmistrzu, może Pan w imieniu mieszkańców miasta i odwiedzających nas turystów będzie mógł interweniować w tej sprawie. Zapraszamy na zabiegi solankowo - SMOGOWE!
Może zarządzający tężnią za kilka dni POSTAWIĄ NASTĘPNY ZNAK I Z MAJA (V) ZROBI SIĘ (VI) CZERWIEC ! - PEŁNIA SEZONU TURYSTYCZNEGO !!!

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przeczytaj także: