Reklama

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
(Artykuł przeczytasz w 1 minutę)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0%

b495b8a0db8185fe727b3239082de2f9Skarży się nam czytelnik poprzez onlinekontakt na kierowców, którzy albo nie widzą, albo nie chcą widzieć niektórych znaków. Mowa o znaku strefy zamieszkania D40. O tym, że takich stref jest w mieście sporo nie znaczy, że są respektowane. Przykład - Al. Jana Pawła i "drifterzy". Tym razem Pan January pisze o innej ulicy. Oddajemy mu głos: 

Znak drogowy D-40 w Głuchołazach nie obowiązuje większości kierowców,dlaczego?, ponieważ mowa jest w nim "że prędkość poruszania się pojazdów nie może być większa niż 20 km/h". Stare uliczki Opolskiej i Ligonia to porażka budowniczych, układania kostek brukowych, krzywizny, dziury to jedno ale kiedy takie fuszerki są w miejscu gdzie do drogi przylegają budynki to problem urasta kilkukrotnie. Temat ten był zgłaszany do UM, policji, straży miejskiej, -bez rezultatu. Struś australijski mógłby się wiele nauczyć od włodarzy miasta jeżeli chodzi o chowanie głowy w piasek. Ludzie są zmęczeni tą sytuacją, nie można otworzyć okien bo hałas i kurz unoszący się z tzw. drogi wdziera się do mieszkań jak złodziej by okraść ich z resztek normalności.Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

Karol
+4

Karol

Całkowicie zgadzam się > nasz burmistrz nasłuchał się o rewitalizacji ale kompletnie nie zna się na zasadach budownictwa i o budownictwie , właściwie to zna się dobrze na intrygach partyjnych .
jesio
+13

jesio

Panie January1 Wcale się panu nie dziwię,że jest pan podobnie jak i mieszkańcy wymienionych ulic "wkurzony"na kierowców jeżdżących po partacko położonym bruku z dużą prędkością.To powoduje uszkodzenia domów a także szkodzi mieszkańcom.Ta tak zwana rewitalizacja więcej szkodzi tym ulicom,domom i ludziom.Kiedyś w tzw"dawnych latach"tymi ulicami wybrukowanymi kostką zwaną 'kocim łbem"przejechał konno jakiś jeździec,czasem zaprzęg konny,częściej goniono krowy na pastwiska i nikomu to nie szkodziło.Potem w czasach postępu cywilizacyjnego położono modny asfalt,jazda po nim nie powodowała wstrząsów ale po latach postanowiono powrócić do pierwotnych nawierzchni zapominając o zasadniczych zmianach jakie współcześnie zaszły.Silnie rozwinięta motoryzacja sprawiła,że jeżdżą tu setki pojazdów dziennie ze skutkiem widocznym i odczuwanym przez mieszkańców,stare domy ale też i przez kierowców.Gdyby taką nawierzchnię wykonano z kostki szlifowanej,położonej na doskonałej podbudowie i przez doskonałych fachowców to dzisiaj wszyscy byli by zadowoleni.Popatrzcie jak zrobili to Niemcy,burmistrzowie i radni po jaką cholerę jeździcie do Nieder-Olm jak nie uczycie się jak Oni to robią.Wstyd i hańba pozostawić po sobie takie dzieło.pozdro.jesio :P

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przeczytaj także: