FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss
Zima z Głuchołazyonline.com.pl

Sprawdź jakość powietrza

smog
Reklama


qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
dscf0715
Temat powraca, jak podgrzany kotlet. Chodzi o teren przy ul. Opolskiej, a dokładniej przy tzw. murze przeciwpowodziowym. Nie ma dnia i nocy, aby zbiorowisko młodych i nie tylko okupowało w/w murek. Jest to dla nich miejsce, przy którym się spotykają, aby spożywać alkohol, posłuchać głośnej muzyki wydobywającej się z przenośnych głośników.Czym więcej alkoholu tym głośniej. Policja nieraz zaglądnie tutaj, ale jest to tylko w ciągu dnia, a tak naprawdę imprezy rozpoczynają się późnym wieczorem i trwają do rana. Mieszkańcy tejże ulicy czują się również oszukani przez zarząd miasta. Ulica mimo obietnic miała być poprawiona, ale jak zawsze brakuje funduszy na jej naprawę, natomiast są pieniądze na nowe inwestycje, które jak kiełbasa wyborcza mają wpłynąć na poprawę wizerunku zarządzających miastem. Nierówno położona kostka ma bardzo destrukcyjny wpływ na stare budynki, kiedy pojazdy się po niej poruszają. Ale to zarządu nie interesuje, a pod przykrywką rewitalizacji ulic tak naprawdę wyrządza się niepowetowane szkody na budynkach.

Mieszkańcy skarżą się na pękające ściany, trzęsące się meble po każdym przejeździe samochodu. Nie pomaga znak, że jest to strefa zamieszkania i prędkość obowiązująca to max 20 km/h. Ceny mieszkań spadają, bo ludzie wyjeżdżają do innych miast, czy też za granicę.

Według statystyk, ceny nieruchomości najbardziej spadły na ul Opolskiej. Dlaczego?

Bo nikt nie chce mieszkać w skansenie pomimo, że ul. Opolska znajduje się w centrum. Straż miejska, policja, zarząd miasta powinny wreszcie wziąć odpowiedzialność za to, co tam się dzieje. Warto spojrzeć na samą rzekę i zarośla przy niej. Jest to jedno wielkie śmietnisko, którego nikt nie sprząta. Wstyd mi za włodarzy miasta, którzy jak struś chowają głowę w piasek zamiast stawić czoła tego typu problemom.

Artykuł nadesłany przez czytelnika. Treść oryginalna z poprawkami stylistycznymi i interpunkcyjnymi. Dane autora do wiadomości redakcji. 

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Komentarze

czubek

czubek

Cytuję Sandro:
Lepiej niech pija na murkach przy bialce, niz w opuszczonych domach jak w zdroju np, bo pozniej wypadek i cale sluzby z powiatu postawione na nogi bo pijany wpadl do piwniczki ze sprochnialego stropu i polamal sobie konczyny. A za takie akcje placa podatnicy plus za leczenie delikwenta


Spożywanie alkoholu ma się odbywać w miejscach do tego wyznaczonych ,np. knajpki,czy inne lokale gastronomiczne . Skoro stać tych młodych na alkohol za 30-50 zł za pół litra to niech korzystają z miejsc do tego wyznaczonych. Lub może na swojej posesji,czy pod swoim blokiem. .najważniejsze jest ,że policja ,straż ,urząd miasta wie ,a nic nie robi.
Józef

Józef

Cytuję olekolekolek:
jakie rodziny w mieście taka młodzież i dzieci...jak patologie rodzą to i wychowują kolejne patologie i koło się zamyka...a jak procentowo w danej społeczności lokalnej jest więcej patologicznych rodzin to i więcej takiej młodzieży i dzieci jest i bardziej się to rzuca w oczy...więcej lewicowych ideologii to i więcej potem jest patologii, to już dawno i historia udowodniłato prawda ,że większość patologicznych rodzin wychowuje kolejne pokolenie ,które idzie w ślady swoich rodziców ,ale to nie norma ,tak jak nie jest normą ,a wręcz zaprzecza ,że patologia ma jakieś poglądy lewicowe ,oni nastawieni są na jałmużnę na którą wszyscy się składamy ,na datki ,zasiłki ,paczki itd. Warto zauważyć ,że nasz obecny rząd wręcz zachęca do życia na garnuszku państwa . Artykuł wskazuje raczej na brak reakcji na włodarzy miasta ,na brak reakcji rodziców,którzy co niedzielę chodzą do kościoła ,a ich pochechy robią co chcą.
Marta 1

Marta 1

mieszkam niedaleko tegoż muru i muszę przyznać ,że jak przychodzą młodzi ludzie ,a znam niektórych to myślę ,że rodzice jakby się dowiedzieli to spalili by się ze wstydu. Większość z nich się uczy ,uczęszcza do kościoła ,dobrze ubrani i co najważniejsze mają pieniądze ,bo trunki nieraz spożywane są z górnej półki ,ale odchodząc po tzw, imprezie pozostawiają za sobą śmietnik . Można by napisać -patologia? ,ale ktoś już tu podkreślił ,że patologie wywodzą się z ,,lewactwa" ,a tak naprawdę to ludzie wychowani na naukach kościelnych ,więc tego typu teorie są nie prawdziwe.
Jehan
+1

Jehan

Weź sobie ich na chatę bo chyba niewiedz co mówisz, nie wiesz co się dzieje nocą na tej melinie, pewnie mieszkasz gdzieś na blokach na koszyka albo gdzieś i jak chłopaki się tam zbierają na ławkach i piją piwo pierwszy dzwonisz na gliny elo
Karlo
-2

Karlo

Cytuję Sandro:
Lepiej niech pija na murkach przy bialce, niz w opuszczonych domach jak w zdroju np, bo pozniej wypadek i cale sluzby z powiatu postawione na nogi bo pijany wpadl do piwniczki ze sprochnialego stropu i polamal sobie konczyny. A za takie akcje placa podatnicy plus za leczenie delikwentaOdp.Tak, lepiej niech piją na murku... moze niech ich pan/Pani weźmie do siebie pod blok/dom tam będą bezpieczniejsi :)
Jarek

Jarek

.,,..więcej lewicowych ideologii to i więcej potem jest patologii, "
światopogląd polityczny nie do końca odzwierciedla patologię , większość skłonności patologicznych jest tam gdzie prawda mija się z rzeczywistością , gdzie kościół piętnuje homoseksualistów a przymyka ,lub ukrywa swoich pedofilów . Przykład zawsze idzie od góry.
Poter
+4

Poter

Dochodzi też do tego melina na PL,Basztowym czyli pod Basztą lump koło lumpa razem z wielką "panią" właściciel
Sandro

Sandro

Lepiej niech pija na murkach przy bialce, niz w opuszczonych domach jak w zdroju np, bo pozniej wypadek i cale sluzby z powiatu postawione na nogi bo pijany wpadl do piwniczki ze sprochnialego stropu i polamal sobie konczyny. A za takie akcje placa podatnicy plus za leczenie delikwenta
Maciek
+12

Maciek

Jest kilka takich miejsc "spotkań" w naszym mieście np. na placu zabaw za Ogólniakiem i przy ul. Skłodowskiej. Pozostałości są nader widoczne codziennie. I nikt z tym nie robi. Zapraszam burmistrza, który chce kandydować po raz kolejny, na dogłębne "wejście" w temat.
olekolekolek
+7

olekolekolek

jakie rodziny w mieście taka młodzież i dzieci...jak patologie rodzą to i wychowują kolejne patologie i koło się zamyka...a jak procentowo w danej społeczności lokalnej jest więcej patologicznych rodzin to i więcej takiej młodzieży i dzieci jest i bardziej się to rzuca w oczy...więcej lewicowych ideologii to i więcej potem jest patologii, to już dawno i historia udowodniła
Polecane:

  DO GÓRY

Co, gdzie i kiedy? Kliknij!

Przeczytaj także: