Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
Reklama

(Artykuł przeczytasz w 1 minutę)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0% artykułu

12185515 771827252945290 46091316376478432 o
Kiedy nie było internetu, lub internet mieli tylko nieliczni gazeta pełniła rolę informatora tego co działo się w mieście. Przez wiele wiele lat w naszym mieście wydawana była gazeta Życie Głuchołaz, pod różnymi nazwami w różnej formie. W Śląskiej Bibliotece w Katowicach natrafiliśmy na "wspomnienia" jeżeli tak to można nazwać.Wiele egzemplarzy "Życia Głuchołaz" a w nich prawdziwe cudeńka, jak dla mnie hity na czasie: Jak głosować, listy kandydatów, ile kosztuje  radny ... i wiele wiele ciekawych tematów. Osobiście nasuwa nam się taka myśl w redakcji, minęło np 21 lat od publikacji danego artykułu, a ludzie są nadal na tych samych stanowiskach, niestety wielu Bóg powołał już do siebie. Ale jest co wspominać, zapraszamy do lektury. Długo można wspominać strona po stronie, czas upływa, a wspomnienia wracają. Jak w jednej z gazet, jest napisane jak to mieszkańcy cieszą się z odnowionych kamienic, a podwórka dość często zostają zaniedbane - czy my tego gdzie już nie słyszeliśmy?  Poniżej prezentujemy jeden z hitów. Foto: archiwum portalu.

https://www.sbc.org.pl/dlibra/results?q=twoje+%C5%BCycie+g%C5%82ucho%C5%82az&action=SimpleSearchAction&type=-6&p=1&ipp=75

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


1 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

As
+5

As

Kawał świetnej historii ! Dzięki za lik ! Najpierw szarość i bieda początków lat 90 później "urozmaicone" przez ciekawe artykuły historyczne pana S. Morejko, powódź, żałobę po powaleniu lipy i sylwestrową zadymę na Rynku (kto o tym jeszcze pamięta?)
Potem okres trwających do dziś rządów b. Szupryczyńskiego z jego zapleczem. Potem tylko ciągła krytyka wydaniu MZ (nie wnikam czy słuszna czy nie) ale na pewno całkowicie nieskuteczna bo wszyscy "bohaterowie" mają się dziś świetnie i nikomu włos z głowy nie spadł.
To co się nie zmieniło to niektórzy ludzie (kochający samorząd), pisane przez kalkę i obietnice wyborcze (w zasadzie gdyby spełnić je na początku kadencji lat 90 to bylibyśmy krainą mleka i miodu. Po wybiórczej lekturze rzuca się też ogromy rozdzwoni pomiędzy problemami "zwykłych mieszkańców" a tym czym chwali się i o czym pisze "władza" - jakby dwa różne światy, dwa różne miasta.

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przeczytaj także: