Joomla Extensions
FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss
Serwis Głuchołazyonline.com.pl zakończył swoją działalność i jest na sprzedaż. Dziękujemy za wspólne 8 lat. 
Zima z Głuchołazyonline.com.pl

Sprawdź jakość powietrza

smog
Reklama


qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
  3

      Kolejny raz możemy się uczyć od Nysy. Zapewne znajdą się osoby, które powiedzą nasza gmina biedna, ale patrząc czasami nie przez pryzmat "portfela" tylko przez to kto ile ma chęci można byłoby dużo zmienić. Na jednym z lokalnych portali w Nysie pojawił się ciekawy artykuł odnośnie "katalogu mebli miejskich" tzn. rozpoczął się proces zmian na dobre, czyli w miejsce starych wysłużonych tablic informujących na jakiej ulicy się znajdujemy pojawiły się jednolite.12335330088_1811785208879120_2650376635634679808_n5dscf6754
     

A u nas jak powiedział portalowi jeden z mieszkańców " jedne od baby, drugie od dziada". Czy doczekamy się zmian również w naszym mieście okaże się niebawem. Poniżej prezentujemy w galerii kilka tabliczek informujących o tym na jakiej ulicy się znajdujemy. Pamiętają nasze dzieciństwo...

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Komentarze

mex
+8

mex

Cytuję Redaktor:


Podbijamy temat, tylko pat RODO i wszystko nie w naszych rękach tylko prywatnych, brak iwenstorów ... mam 1. Popularna bodajże "3" lakiernia GMF


To nie prawda, że wszystko jest w rękach prywatnych. Gmina posiada tysiące nieruchomości i wiele z nich jest zabudowanych. Oczywiście sporo z tego to działki przeznaczone pod cele publiczne (parki, drogi itd.), mieszkania, urzędy itp. Z tej długiej listy ciężko jest wyłowić te nieruchomości, które nie służą celom publicznym, są własnością gminy, a nie mamy z nich żadnej korzyści. Może czas przedstawić jaki mamy wspólny majątek i zastanowić się co z nim zrobić i jak na nim zarobić. Pusta działka, która od lat zarasta i jedyne co z nią gmina robi to wycinanie krzaków i sprzątanie raz na kilka lat to dla gminy tylko koszty. Gdyby ją wynająć ,sprzedać lub choćby oddać komuś za darmo od lat wpływałyby do gminy podatki i nie płacilibyśmy za utrzymanie tego terenu.
Redaktor
+1

Redaktor

Cytuję mex:
Cytuję jesio:
Terenów pod inwestycje nie brakuje,brakuje pomysłu,chęci,odwagi a nadto polityki tworzenia warunków dla inwestorów,w tym stosownych zachęt wzorem Nysy.Może Twoje "MEX" wnioski zdopingują władze lokalne ale chyba po wyborach bo obecnym żaden doping nie pomoże.pozdro.jesio :P znowu dostanę minusów od władzy


Terenów i nieruchomości pod inwestycje rzeczywiście nie brakuje. Kłopot w tym, że nie dość, że są one mało atrakcyjne, to jeszcze nikt o nich nie wie. Działka pod inwestycje musi mieć plan zagospodarowania, podłączone media lub zapewnienie ich podłączenia, drogi dojazdowe itd. Takich gotowych działek w mieście praktycznie nie ma. Są też nieruchomości, które stoją puste w tym wiele lokali gminnych. Niestety ich stan jest delikatnie mówiąc mało atrakcyjny i niewiele się robi, żeby to zmienić. Czy ktoś widział gdzieś listę nieruchomości należących do gminy, które można nabyć lub wydzierżawić? Po co gminie tysiące nieruchomości, które nie przynoszą nam dochodów? Czy ktoś sprawdzał jaki majątek gminy stoi odłogiem bezproduktywnie nie przynosząc nam nawet złotówki? Gdyby te lokale i działki wynająć choćby za parę złotych to mielibyśmy choćby wpływy z podatku od nieruchomości i nie ponosilibyśmy kosztów ich utrzymania.

Proponuję akcję dla mieszkańców:
wskaż nieruchomość gminy (lokal, budynek, działkę), która jest nieużytkowana. Jak możesz podaj od kiedy nie jest wynajmowana. Zacznijmy robić takie zestawienie to dowiemy się jakie pieniądze mogłyby wpływać do gminy gdyby ten majątek miał gospodarza. Strat jakie ponieśliśmy, bo nikt w te nieruchomości nie zainwestował nie sposób policzyć.


Podbijamy temat, tylko pat RODO i wszystko nie w naszych rękach tylko prywatnych, brak iwenstorów ... mam 1. Popularna bodajże "3" lakiernia GMF
mex
+6

mex

Cytuję jesio:
Terenów pod inwestycje nie brakuje,brakuje pomysłu,chęci,odwagi a nadto polityki tworzenia warunków dla inwestorów,w tym stosownych zachęt wzorem Nysy.Może Twoje "MEX" wnioski zdopingują władze lokalne ale chyba po wyborach bo obecnym żaden doping nie pomoże.pozdro.jesio :P znowu dostanę minusów od władzy


Terenów i nieruchomości pod inwestycje rzeczywiście nie brakuje. Kłopot w tym, że nie dość, że są one mało atrakcyjne, to jeszcze nikt o nich nie wie. Działka pod inwestycje musi mieć plan zagospodarowania, podłączone media lub zapewnienie ich podłączenia, drogi dojazdowe itd. Takich gotowych działek w mieście praktycznie nie ma. Są też nieruchomości, które stoją puste w tym wiele lokali gminnych. Niestety ich stan jest delikatnie mówiąc mało atrakcyjny i niewiele się robi, żeby to zmienić. Czy ktoś widział gdzieś listę nieruchomości należących do gminy, które można nabyć lub wydzierżawić? Po co gminie tysiące nieruchomości, które nie przynoszą nam dochodów? Czy ktoś sprawdzał jaki majątek gminy stoi odłogiem bezproduktywnie nie przynosząc nam nawet złotówki? Gdyby te lokale i działki wynająć choćby za parę złotych to mielibyśmy choćby wpływy z podatku od nieruchomości i nie ponosilibyśmy kosztów ich utrzymania.

Proponuję akcję dla mieszkańców:
wskaż nieruchomość gminy (lokal, budynek, działkę), która jest nieużytkowana. Jak możesz podaj od kiedy nie jest wynajmowana. Zacznijmy robić takie zestawienie to dowiemy się jakie pieniądze mogłyby wpływać do gminy gdyby ten majątek miał gospodarza. Strat jakie ponieśliśmy, bo nikt w te nieruchomości nie zainwestował nie sposób policzyć.
Wiesiek
+7

Wiesiek

Wiadomość dnia... Tabliczki z nazwami ulic! Szkoda niszczyć klawiaturę na takie pierdoły, problem jest inny! Dlaczego gmina nie szykuje gruntów pod inwestycje? Bo w tłumaczenie że ich nie posiadamy, to nie uwierzę!
Tiooo
+5

Tiooo

Zgadzam się z opiniami, u nas nic się nie dzieje i dziać nie bedzie póki ksieciunio i elita stołków się trzymaja, ale poczekajcie po tym artykule obwieszcza wszem i w obec że zmieniają tabliczki i już u ciemniwjszego ludu zapunktuja, a oni jak te baranki zagłosują na ta bandę i wszyscy będą zadowoleni oj oj oj musi być na jesień pełna mobilizacja wybory są nasze i nie dajmy się wydym... po kolejnej wygranej tych nazwijmy ludzi to tylko zaorac nasze miasto i trawy zasadzić będzie można
jesio
+8

jesio

Cytuję mex:
Bierzmy przykład z Nysy. Nysa przyciągnęła inwestora, który wybuduje fabrykę baterii zatrudniającą 400 osób. Na początek. Jakie będą zyski dla Nysy? W podatku od nieruchomości co najmniej 0,5 mln rocznie. W dochodach z PIT min 0,5 mln rocznie. W CIT trudno powiedzieć. Ile kolejnych miejsc pracy powstanie gdy do kieszenie ludzi trafi co miesiąc ponad milion złotych? Zapewne ponad 100, a to kolejne kilkaset tysięcy w budżecie gminy. Dla nich wymiana tabliczek nie będzie poważnym wydatkiem. A co się dzieje u nas? Mamy jakieś propozycje dla inwestorów czy nadal brak terenów pod inwestycyje?
Terenów pod inwestycje nie brakuje,brakuje pomysłu,chęci,odwagi a nadto polityki tworzenia warunków dla inwestorów,w tym stosownych zachęt wzorem Nysy.Może Twoje "MEX" wnioski zdopingują władze lokalne ale chyba po wyborach bo obecnym żaden doping nie pomoże.pozdro.jesio :P znowu dostanę minusów od władzy
mex
+13

mex

Bierzmy przykład z Nysy. Nysa przyciągnęła inwestora, który wybuduje fabrykę baterii zatrudniającą 400 osób. Na początek. Jakie będą zyski dla Nysy? W podatku od nieruchomości co najmniej 0,5 mln rocznie. W dochodach z PIT min 0,5 mln rocznie. W CIT trudno powiedzieć. Ile kolejnych miejsc pracy powstanie gdy do kieszenie ludzi trafi co miesiąc ponad milion złotych? Zapewne ponad 100, a to kolejne kilkaset tysięcy w budżecie gminy. Dla nich wymiana tabliczek nie będzie poważnym wydatkiem. A co się dzieje u nas? Mamy jakieś propozycje dla inwestorów czy nadal brak terenów pod inwestycyje?
Polecane:

  DO GÓRY

Co, gdzie i kiedy? Kliknij!

Przeczytaj także: