Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
Reklama

(Artykuł przeczytasz w 1 minutę)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0% artykułu

kapielisko
       Kolejny sezon zbliża się wielkimi krokami. Miejmy nadzieję że potwierdzą się prognozy synoptyków odnośnie pogody. Tradycyjnie  1 czerwca w Dzień Dziecka oficjalne otwarcie kąpieliska "Nad Białką". W tym dniu, jak informuje GOSiR, dla wszystkich dzieci, które okażą ważną legitymację szkolną korzystanie z basenu będzie bezpłatne.Dla przypomnienia - basen czynny będzie przez cały sezon (do 31 sierpnia) w godzinach od 10.00 do 20.00. Wjazd i wyjazd na parking przy kąpielisku będzie się odbywać od strony ul. Kościuszki. Wyjazd z parkingu - także od strony ul. Opolskiej. To już V sezon funkcjonowania kąpieliska przy białce. V sezon, który zapewne znów będzie obfitował w tłumy dzieci, młodzieży i dorosłych spragnionych wody w upalne dni. Zapewne też znów będzie ciasno na okolicznych parkingach, nie tylko tym przy basenie. Basen przyciąga nie tylko mieszkańców gminy, w ubiegłym roku wielu wśród zażywających kąpieli było z Nysy i Prudnika - "bo im się tu podoba" - twierdzili zapytani. Czy w tym roku basen czeka kolejna fala tłumów? 

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

Maniek

Maniek

Przez kilka dni tam chodziłem; woda nadal bardzo zimna, zacienienia brak. ciepło z nieba a z ziemi zimno.
123
-6

123

Że zimna woda i brak zacienienia, to nic nowego. Ale, że przede wszystkim kolonie tam przebywają, to też wiadomo? Gdyby nie one, basen za wiele milionów świeciłby pustkami. Kolejna niepotrzebna inwestycja, chociaż my, mieszkańcy Głuchołaz nadal liczymy na powrót Leśnej i jego basenu,
cjalis
+2

cjalis

Cytuję GREY:
Mex, to że obiło mi się o uszy, to potwierdzenie, że rzeczywiście tak miało być, tyle że niedokładnie pamiętam, czy było to w ankiecie czy gdziekolwiek indziej. Oczywiście, że są obiekty gdzie można się kąpać w ciepłej wodzie, ale wyglądają zupełnie inaczej np. Velkie Losiny do których jeżdżę. Jest tam również część kryta, która uniezależnia użytkownika od pogody.
Basen od chwili uruchomienia może i raz nie był otwarty 1 czerwca, ale nie będę się spierał o historię, bo w zeszłym roku był i w tym ma być również (dzwoniłem z pytaniem). Leśna to też spór historyczny, bo wiem że kiedyś to było gminne, ale już nie jest, więc odnoszę się do stanu obecnego i nawet nie pamiętam kto był burmistrzem idiotą, który ten teren utracił. Może to zadanie dla portalu, żeby przed wyborami przypomnieć winnych tej sytuacji - sam chętnie się dowiem komu to zawdzięczamy i podziękuję im przy urnie.
Wlasnie Velke Losiny to wiedzą jeden kompleks całoroczny kompleks basenów jest szansa by to miało sens.Dlaczego stadion jest w jednym miejscu a nie np trybuny na 1000lecia wszak z góry lepiej widać murawę. Dlaczego uparcie idziemy w 2 baseny nie rozbudowywać i nie zmienić na całoroczny już istniejącego. Myślenie naszym mieście idzie topienie
1234

1234

Cytuję GREY:
Mex dowalaj władzy ile chcesz i zabawiaj się pod kołderką do woli. Artykuł głosi, że otwarcie 1 czerwca, a zamknięcie z końcem sierpnia i to jest fakt a nie ocena. Basen zawsze był otwarty na dzień dziecka i czynny do końca wakacji, a zdarzały się nawet sytuacje, że z powodu upałów był czynny nawet przez chwilę we wrześniu. Basen był otwarty każdego dnia we wspomnianym okresie, co mnie często nawet dziwiło przy złej pogodzie, ale na moje pytanie dostałem odpowiedź: "ktoś może chcieć wejść na obiekt dla placu zabaw lub boisk plażowych" - w sumie logiczne.
Kiedyś też obiło mi się o uszy, że woda miała być podgrzewana, a basen od maja do końca września. Śmieszyło mnie to od początku - już widzę jak ludzie kąpią się w cieplutkim basenie a później wychodzą na 15 stopni na trawkę.
I żeby było jasne:
1. też wolałbym basen w zdroju
2. chciałbym, aby zgodnie z jedną z wizualizacji była jeszcze jedna niecka z wieżą do skoków (to by nas wyróżniało)
3. ciągle czekam na II etap podwyższenia zjeżdżalni
ale nie mam zamiaru ciągle marudzić i labidzić, bo wszystkie lamenty mogę sobie wsadzić w d..ę kiedy oglądam tłumy ludzi na basenie (z resztą z powodu tych tłumów jadę do Jesenika, bo lubię popływać, ale to już mój wybór).
Nie jestem wyznawcą obecnej władzy, ale mając nawet niewielką wiedzę o kompetencjach władz samorządowych nie będę ciągle płakał, że:
1. Kolejowa nie zrobiona - powiat
2. Szpital w postępującej likwidacji - powiat
3. Polonia się wali - syndyk lub prywaciarz
4. Leśna w ruinie - jak wyżej
Ale niewątpliwie czas na zmiany, bo burmistrz za niski a wicek za wysoki i to są fakty nie do obalenia.


Brawo, brawo, brawo!!! Mocna i zarazem zacne słowa. ale, czy ktoś to czyta oprócz redaktora, który zostawia te komentarze, które są stronnicze. Rzadko żeby były wszystkie do dyspozycji czytających. Wiem, po moich uwagach i polemikach, bo niejednokrotnie je usuwano (zarzucano mi hejtowanie, co jest bzdurą i niezrozumieniem tego słowa przez redaktora).
1234
+1

1234

Cytuję mex:
Cytuję alicyrk:
Dzień za długi, noc za krótka, woda za zimna , terminy otwarcia basenu nie takie, czas na zmiany!
Proponuję problem przegłosować przez "nową większość" i ich cwanych i zachłannych promotorów.
Podobnie jak Wy mam pytanie: jaki był udział w odbudowie Basenu Zdrojowego, pożal się Boże burmistrza Zdzisia Barana?
Może wspólnie ustalimy kryteria dotyczące aparycji przyszłych włodarzy Miasta Głuchołazy. Krótki czy długi, chudy czy gruby, w małym czy w dużym bucie, uczciwy czy cwaniak i karierowicz?


Szydzisz z problemu terminów otwarcia basenu, a tu chodzi o poważną sprawę. 4 lata temu burmistrz wygrał wybory i nowy basen z pewnością mu w tym pomógł. Niestety burmistrz pytając ludzi o basen obiecywał co innego, a co innego zrealizował. Mam na myśli terminy otwarcia, zimną wodę, brak osobnej niecki rekreacyjnej i oczywiście cenę budowy basenu. Są jeszcze inne mniej ważne obietnice. Wszystko to było opisane i ludzie głosowali za basenem w ankiecie. Ja również głosowałem i mam poczucie, ze ktoś mnie oszukał. Myślę, że należy o tym pamiętać zwłaszcza, że następne wybory przed nami i kolejny basen w planach. O ile pamiętam koszt tego na Kościuszki wzrósł dwukrotnie. Jak będzie wyglądała inwestycja na Moniuszki? Może z 15 milionów zrobi się 30? A może basen będzie czynny tylko w dni robocze od 8 do 14, bo na więcej zabraknie kasy? Kto to wie co nas czeka?
Oczywiście można powiedzieć wzorem wielu zadowolonych "lepiej to niż nic", ale ja mówię "lepiej lepiej niż gorzej", bo to za nasze pieniądze i służyć ma nam latami, a nie tylko na czas wyborów.


Do "alicyrku" ; masz słuszną rację w tym co piszesz. Widzę, że masz swobodę w pisaniu o sprawach, za które włodarze powinni się wstydzić, a nie startować do kolejnych wyborów. Popieram Twój głos, a uzasadnienia cisną się na usta same. Nie można przyklaskiwać tam, gdzie dzieje się krzywda. A krzywda dzieje się naszemu miastu.
mex
+3

mex

Cytuję alicyrk:
Dzień za długi, noc za krótka, woda za zimna , terminy otwarcia basenu nie takie, czas na zmiany!
Proponuję problem przegłosować przez "nową większość" i ich cwanych i zachłannych promotorów.
Podobnie jak Wy mam pytanie: jaki był udział w odbudowie Basenu Zdrojowego, pożal się Boże burmistrza Zdzisia Barana?
Może wspólnie ustalimy kryteria dotyczące aparycji przyszłych włodarzy Miasta Głuchołazy. Krótki czy długi, chudy czy gruby, w małym czy w dużym bucie, uczciwy czy cwaniak i karierowicz?


Szydzisz z problemu terminów otwarcia basenu, a tu chodzi o poważną sprawę. 4 lata temu burmistrz wygrał wybory i nowy basen z pewnością mu w tym pomógł. Niestety burmistrz pytając ludzi o basen obiecywał co innego, a co innego zrealizował. Mam na myśli terminy otwarcia, zimną wodę, brak osobnej niecki rekreacyjnej i oczywiście cenę budowy basenu. Są jeszcze inne mniej ważne obietnice. Wszystko to było opisane i ludzie głosowali za basenem w ankiecie. Ja również głosowałem i mam poczucie, ze ktoś mnie oszukał. Myślę, że należy o tym pamiętać zwłaszcza, że następne wybory przed nami i kolejny basen w planach. O ile pamiętam koszt tego na Kościuszki wzrósł dwukrotnie. Jak będzie wyglądała inwestycja na Moniuszki? Może z 15 milionów zrobi się 30? A może basen będzie czynny tylko w dni robocze od 8 do 14, bo na więcej zabraknie kasy? Kto to wie co nas czeka?
Oczywiście można powiedzieć wzorem wielu zadowolonych "lepiej to niż nic", ale ja mówię "lepiej lepiej niż gorzej", bo to za nasze pieniądze i służyć ma nam latami, a nie tylko na czas wyborów.
alicyrk
+2

alicyrk

Dzień za długi, noc za krótka, woda za zimna , terminy otwarcia basenu nie takie, czas na zmiany!
Proponuję problem przegłosować przez "nową większość" i ich cwanych i zachłannych promotorów.
Podobnie jak Wy mam pytanie: jaki był udział w odbudowie Basenu Zdrojowego, pożal się Boże burmistrza Zdzisia Barana?
Może wspólnie ustalimy kryteria dotyczące aparycji przyszłych włodarzy Miasta Głuchołazy. Krótki czy długi, chudy czy gruby, w małym czy w dużym bucie, uczciwy czy cwaniak i karierowicz?
jacekgoj
+5

jacekgoj

Cytuję mex:
Panu Redaktorowi proponuję sprawdzić czy, aby na pewno basen w ostatnich latach był otwierany w dniu 1 czerwca. Skoro się pisze artykuł to chyba zobowiązuje to do sprawdzenia faktów. Moim zdaniem tak nie było. Nie był też zawsze czynny do 31 sierpnia. Pamiętam ponowne otwarcie basenu pod koniec sierpnia kiedy to doskonała pogoda pokrzyżowała plany gminnym pracownikom i zmusiła ich do powrotu do pracy, ale to był wyjątek. Nie wiem o jaką tu tradycję chodzi. Może o tradycję chwalenia się basenem przed wyborami. Chyba, że autor ma na myśli tradycję z lat PRLu kiedy to rzeczywiście 1 czerwca basen w Zdroju był otwierany. Tylko kto to jeszcze pamięta? Pan redaktor to chyba tylko z opowieści.
Skoro już mowa o basenie i obietnicach, to ja przypomnę, że ten basen miał być czynny od maja do września, a woda miała być ciepła z solarów. Może w roku wyborczym uda się otworzyć chociaż od 1 czerwca do 31 sierpnia. To nie 5 miesięcy tylko 3, ale i tak dużo więcej niż w poprzednich latach. Korzystajmy z wyborów, bo za rok tak dobrze już nie będzie.

Co racja to racja ale zejdzmy na ziemie naszego miasta nie stac ani na porzadny basen, ani na aquapark taka jest rzeczywistosc ja sie ciesze ze mozemy przyjsc i wykapac sie ze jeszcze cos sie dzieje w naszym miescie ... niestety

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przeczytaj także: