Drukuj
(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0% artykułu

 img 0259
- Ciekawe czy będzie artykuł - mówi na głos, jakby do siebie, Przewodniczący Rady Miejskiej, Andrzej Frankiewicz. - Co mówisz? - pyta Radny Jacek Wanicki, który pojawił się przy przewodniczącym zaraz po tym, gdy ten ogłosił przerwę w sesji po głosowaniu nad 3 szkołą.

- Czy będzie artykuł że koza poległa.- pyta ponownie Przewodniczący Frankiewicz.

- To jest chyba zły prognostyk. Albo dobry? - pyta z przekąsem Radny Jacek Wanicki.

Odpowiedzi nie było.

- Koza nie przetrwała i spadła - słychać wesoły głos z sali.

 Chwila historyczna, bo zważająca na przyszłość szkolnictwa w szkole. Ten moment głosowania postanowiłem sfilmować. Ten krótki materiał wideo jest we wczorajszym artykule. By objąć obiektywem szeroki plan sali wycofałem się pod ścianę. Pech chciał, że tam wisi "Koza". Symbol i herb gminy. Zapomniałem o nim, tym bardziej, że kilkadziesiąt minut wcześniej także ten obraz strąciłem ze ściany znów starając się uchwycić jak najwięcej na zdjęciu. Ale tamtym razem obraz przetrwał upadek i został ponownie zawieszony. Tego upadku już nie przeżył. Odłamał się fragment plastiku, który był mocowany do pozostałych elementów klejem. 

No cóż. - skoro Przewodniczący RM docieka, czy będzie artykuł to spełniam jego prośbę. Koza poległa dwa razy. To nie jest powód do dumy. Z tego powodu mi przykro. Jaki to prognostyk według Jacka Wanickiego - nie wiem. Oby, jak już,  to pozytywny. Dziwnie się kojarzy upadek symbolu miasta i gminy z tak ważnym głosowaniem - tym nad szkolnictwem. 

Przepraszam Pana Sekretarza, Piotra Wierzbickiego za szkody. Na następną sesję przyniosę klej, bo pewnie urząd zainwestuje w tubkę słynnego specyfiku pod nazwą "Kropelka", by kozę doprowadzić do stanu użyteczności publicznej, tzn. by znów wisiała na ścianie sali posiedzeń. Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0