FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss
Lato z Głuchołazyonline.com.pl

Sprawdź jakość powietrza

smog
Reklama


qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
parking copyPosłuchaliśmy Waszych opinii wyrażonych w komentarzach pod tym artykułem. Minęło już kilka dni od tamtego wpisu, a liczba komentarzy pozwala zebrać już opinie na temat tego, jak zapatrujecie się na temat krytego kąpieliska. Jak przyznał Wiceburmistrz, Roman Sambor, możemy mieć własne zdanie na temat inwestycji. I takie też wyraziliśmy w ostatnim czasie. Ale chcemy dać się przekonać, że budowa kąpieliska przy Moniuszki ma sens. Pokrótce i dla przypomnienia: jesteśmy za inwestycją, ale nie w tej, proponowanej lokalizacji.Jeżeli  obiekt ma powstać, to może rację ma radny Grzegorz Ptak, który proponuje, by kryte kąpielisko postawić przy istniejącym już, letnim obiekcie. Argumenty? - Oba obiekty służą temu samemu rodzajowi rekreacji, więc dlaczego je rozdzielać. A co jest argumentami za takim, naturalnym z racji funkcji, połączeniem obu obiektów? Oto, co udało się nam zebrać:

  1. Połączanie obu kąpielisk daje korzyści: załóżmy że nie ma miejsca w okresie letnim na otwartym kąpielisku, nie musimy wówczas wędrować kilkaset metrów z ręcznikami, zabawkami i wszelkiego rodzaju akcesoriami do następnego obiektu przy Moniuszki. 
  2. Zatrudnienie na cały rok dla ochrony, ratowników wodnych, którzy w miarę potrzeb przemieszczają się pomiędzy obiektami. Jedna obsługa, która pilnuje jednocześnie obu obiektów. Jedna kasa biletowa. Jedno ogrodzenie i monitoring jednego obiektu.
  3. Atut w postaci mającej powstać kładki, która połączy kąpielisko z Os. Koszyka i stadionem, co razem da powstanie dużego centrum sportu i rekreacji.
  4. Efekt w postaci wizerunkowej, przemyślanej koncepcji integrowania usług rekreacyjnych ale i  handlu, gastronomii w jednej lokalizacji, zamiast rozbicia i "upychania" obiektu o tej samej roli, co Kąpielisko nad Białką w zupełnie innej lokalizacji przy ul. Moniuszki, która de facto jest ciasna, a jej obecność przy ul. Moniuszki spowoduje zagrożenia ruchu drogowego na skrzyżowaniu przy moście Andrzeja. 
  5. Powstanie w tym miejscu kąpieliska spowoduje, ze skurczy się lub całkiem zniknie miejsce na ewentualne imprezy, które jak dotąd właśnie na placu przy targowisku się odbywały. 
  6. Promocja obiektu krytej pływalni. Kąpielisko nad Białką jest już znanym przez mieszkańców gminy jak i wielu przyjezdnych z ościennych miast obiektem. Powstanie obok krytej pływalni spowoduje, że brak miejsca na basenie letnim nie zniechęci klienta, który może udać się na obiekt zamknięty, by tam korzystać z usług. To naturalna promocja krytej pływalni.
  7. Prawdopodobnie dużo większy teren możliwy do adaptacji na kąpielisko kryte jak i parking za tym obiektem.
  8. Możliwość połączania systemów filtracji i oczyszczania wody obu kąpielisk dla wzajemnego wsparcia w wypadku dużego obciążenia. 

To są atuty, jakie dotąd wypisaliśmy z rozmów pomiędzy komentującymi, wśród mediów społecznościowych. Chcielibyśmy je przedyskutować z władzami. Zapewne część z tych punktów zostanie argumentami przeciwnymi, podanymi przez władzę, zmarginalizowana. Ale taka rola władzy, by przekonać nas do swojej wersji inwestycji. Chcemy dać się przekonać, że nie mamy racji. 

Wiceburmistrz, Roman Sambor w dzisiejszej rozmowie prosi jeszcze o czas na zastanowienie się nad formułą rozmowy. Nie ma pośpiechu, poczekamy. Jak informuje wiceburmistrz, zbierane są konkrety, którymi nasi włodarze będą mogli się podzielić z mieszkańcami. My także chcemy przygotować się do takiej rozmowy. Dlatego też prosimy o Wasze opinie, pytania, jakie możemy zadać włodarzom. Jeżeli burmistrz wyrazi zgodę na udział w szerokiej, publicznej dyskusji, to my, jako portal,  możemy przejąć na siebie jej organizację. Mamy zgodę dyrektora CK na udostępnienie nam sali widowiskowej Centrum Kultury na taką debatę. 

Wyraź swoją opinię, lub zadaj pytanie na temat krytego kąpieliska.

Witamy. Poniżej znajduje się formularz, w którym Możesz wyrazić swoją opinię oraz zadać pytanie odnośnie lokalizacji, koncepcji i finansowania krytego kąpieliska.

Pola z gwiazdką są wymagane.

Twoja opina lub pytanie do władz:(*)

Jeżeli chcesz - pozostaw swoje dane kontaktowe.

Przepisz znaki(*)

Prosimy o nadsyłanie pytań za pomocą powyższego formularza. Waszą prośbą jest też, by pojawiła się ankieta, w której można będzie oddać głos. Spełniamy Waszą prośbę, mając jednak uwagę, że to jedynie forma zabawy i jej wyniki nie mogą być argumentem przemawiającym za jedną z koncepcji. 


Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


1 Nie lubię0

Komentarze

bezstrony
+1

bezstrony

Sonda która pokazuje głosy czy jesteś za taką czy inną lokalizacją tej pływalni typowo wskazuje przyciewnikow burmistrza i burmistrza która lokalizacja jest dobra.Tutaj powinien wypowiedzieć niezależny ekspert,który bezstronnie wskaze plusy i minusy każdej lokalizacji a koncowa espertyza wskaże gdzie postanie inwestycja.
Zlosliwy
+3

Zlosliwy

A na jakich warunkach jest udostepniona sala ck i jesli na jakis preferencyjnych to czy kazdy moze zobie zamowic sale w ck na warunkach tej debaty/dyskusji?
gość

gość

Czyżby władza uważała, że już za dożo zrobiła w gminie? No to ich odstrzelmy ! Może nowe władze będą lepiej się dogadywały z mieszkańcami ?
Liczę, że pracujący w Urzędzie nie zaszczycą nas swoimi uwagami.
Samosia
+3

Samosia

Rozśmieszyło mnie zdanie, że Roman Sambor twierdzi, ze możemy mieć własne zdanie co do położenia krytego lub innego obiektu do tego celu. Rozumiem, że władza i tak zrobi swoje? Tak? Bo jeżeli tak jest, jak to jest stwierdzone, to po co proponować cokolwiek, dawać nadzieję, otuchę, przekazywać znajomość rzeczy, skoro władza będzie mieć nas w dupie.
inny
+5

inny

89 głosów to okrutnie mało, dajcie link na stronie startowej i zachęcajcie do głosowania

I tak też się stało. Wcześniej nie można było, bo były tam artykuły promowane, więc byłoby za duże przeładowanie.
mario bros
+5

mario bros

Co z uzyskaniem dofinansowania z zewnątrz na tak dużą inwestycję. Nysa jakoś zdobyła środki na nową halę i przebudowę kąpieliska?
Dlaczego nie odłożyć jeszcze o rok budowy basenu i dopiąć wszystkiego na ostatni guzik?
Jak się ma lokalizacja kąpieliska do lokalizacji szkół podstawowych?(będą 2 czy 3 i gdzie?).
Jak zostanie rozwiązany problem wyjazdu z krytej pływalni w kierunku mostu Andrzeja?

  DO GÓRY

Co, gdzie i kiedy? Kliknij!

Przeczytaj także: