FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss
Lato z Głuchołazyonline.com.pl

Sprawdź jakość powietrza

smog
Reklama


qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
136 1000
    Okres świąteczny to czas, gdy oszuści i złodzieje stają się szczególnie aktywni. Najczęściej pukają do naszych drzwi przedstawiając się za pracownika administracji, spółdzielni mieszkaniowej czy gazowni. Ofiarą takiego oszustwa padła mieszkanka Nysy, która straciła 1 tyś. złotych i biżuterię. To niejedna ofiara tego typu oszustw. Policjanci z Opola kilka dni temu opublikowali wizerunek sprawcy oszustwa na policjanta.Wczoraj policjanci z nyskiej policji przyjęli zgłoszenie o oszustwie. Z ustaleń śledczych wynika, że w miniony wtorek, do mieszkania seniorki zapukał mężczyzna podający się za pracownika spółdzielni i poinformował ją o problemach z wodą na wyższym piętrze. Polecił kobiecie odkręcić wodę w kuchni oraz łazience i kontrolować strumień wody. Po chwili do mieszkania przyszedł drugi mężczyzna, który miał pomóc w usunięciu awarii. Wykorzystując nieuwagę lokatorki, skradł z jej mieszkania 1000 złotych oraz złotą biżuterię.


     Do podobnego oszustwa lecz „na policjanta” doszło w sierpniu. W tym przypadku mężczyzna podając się za funkcjonariusza Policji polecił pokrzywdzonej wypłatę pieniędzy z banku, które ta następnie przekazała kolejnemu oszustowi. Przeprowadzone w tej sprawie czynności przez funkcjonariuszy z Opola, pozwoliły na ustalenie wizerunku prawdopodobnego sprawcy.

    Policja przypomina o tym, że przestępcy modyfikują znane już metody oszustw w taki sposób, by wzbudzać większe zaufanie u swoich rozmówców. Działając metodą "na policjanta" wykorzystują społeczne zaufanie do Policji. Sprawcy nie próżnują i podejmują próby oszustw coraz to nowszych metod. Podają się za pracowników administracji, działają na osiedlach mieszkaniowych, wybierają za cel głównie osoby starsze, mieszkające samotnie.

    Okres świąteczny to czas, gdy oszuści i złodzieje stają się szczególnie aktywni. Apelujemy do wszystkich osób o ostrożność, czujność oraz stosowanie zasady ograniczonego zaufania w stosunku do osób próbujących wejść do naszego mieszkania. Przed ewentualnym wpuszczeniem ich do środka zadzwońmy do administracji osiedla lub instytucji, na którą się powołują, by potwierdzić ich wiarygodność. O ile jest to możliwe zapewnijmy sobie obecność sąsiada lub osoby, której ufamy. Pod żadnym pozorem nie pozostawiajmy takich osób samych w pomieszczeniach, nie pokazujmy im żadnych pieniędzy czy dokumentów.

Jeżeli mamy wątpliwości co do tożsamości i intencji odwiedzających nas osób, poinformujmy o tym policjantów, dzwoniąc na numer 997 lub 112.

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Komentarze

Zenitoo_Populini

Zenitoo_Populini

Dlaczego stare dziadki są takie naiwne? Po prostu ich ciało i mózg nie są już takie młode, ich komórki mózgowe i kora mózgowa się starzeją i powoli umierają, dlatego wszystko się im miesza. Do tego dochodzą "kościelne media" typu Radio Maryja, Nasz Dziennik czy TRWAM robią gigantyczną sieczke w głowie naiwnych, starszych ludzi.
Jola
+1

Jola

Jeśli masz 80lat i kilka chorób na swoim koncie to każdy Cię oszuka.sąsiad,"pan z gazowni czy administracji"czy nawet własny wnusio..smutny i bezwzględny czas.Bądżcie czujni i spokojnych Świąt
columbo
+1

columbo

Przychodzi do mnie policjant i każe mi wypłacić z banku pieniądze... od razu zajechałbym go śmiechem jak gliniarz może mi kazać wypłacić pieniądze? trzeba być naprawdę idiotą żeby go posłuchać i lecieć do banku po kasę....od razu takiego w z pieści w nocha i pozamiatane, nawet jak ucieknie to zostawi ślady krwi i będzie można go złapać

  DO GÓRY

Co, gdzie i kiedy? Kliknij!

Przeczytaj także: