FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss
Lato z Głuchołazyonline.com.pl

Sprawdź jakość powietrza

smog
Reklama


qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
img 7492
W sobotę, 30 września 2017 r. w Nowej „Trójce”, powstającej z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Głuchołazach, miał miejsce Dzień Otwartych Drzwi. Cieszył się on wielkim zainteresowaniem dzieci i ich rodziców, pomimo innej organizowanej w tym dniu imprezy sportowej. Szkoła tętniła życiem i wszyscy odwiedzający mieli tu co robić. Już od progu widać było zaangażowanie nauczycieli i uczniów oraz pełny profesjonalizm przygotowujących tę imprezę.A działo się wiele. Na początku goście mogli w Pirackim Kasynie zagrać w różne gry, rozrywkowe i edukacyjne, a także poczęstować się pirackimi mufinkami.

W Krainie Przyjaźni zadbano o zdrowe odżywianie, wiec można było poczęstować się koktajlami, ciasteczkami czy trufelkami. Były również „niezdrowe” ciasta czyli do wyboru, do koloru.

W kolejnej sali, nazwanej Krainą Wyobraźni, dwie uzdolnione plastycznie panie pięknie malowały buzie wszystkim chętnym. Można też tu było zrobić sobie pamiątkową fotografię jako Minionek lub Tygrysek. Wydrukowane fotografie czekały na odbiór po zakończeniu imprezy.

Jako następna czekała na gości Kraina Baśni, w której mogli się zrelaksować na posłaniach z poduszkami i posłuchać pięknych opowieści lub zagrać w kalambury.

Prawdziwe czary obiecywała Kraina Magii i dotrzymała słowa, prezentując ciekawe i niesamowite doświadczenia chemiczne oraz fizyczne.

Jeśli ktoś chciał przeżyć dreszczyk emocji, wchodził do mrocznej Groty Batmana czyli stylizowanej sali kinowej , a tam… filmowe niespodzianki.

img_7446img_7451img_7452img_7454img_7456img_7459img_7462img_7472img_7481img_7482img_7483img_7489img_7492img_7505img_7506img_7512

W Krainie Podróży odwiedzający ją mogli poczuć się jak turyści, geolodzy, ale też wczuć się w przeżycia osób niedowidzących i zmierzyć z trudnościami, jakie są ich udziałem na co dzień. Była to cenna lekcja empatii.

Na zakończenie wędrówki po rozmaitych krainach, goście trafiali do Krainy Niespodzianek z loterią fantową dla dzieci, które wychodziły z niej tuląc pluszaka czy ciesząc się z innej wylosowanej niespodzianki.

Na Wyspie Skarbów młodsze dzieci mogły pobawić się różnymi zabawkami, a i stąd nikt nie wyszedł z pustymi rękoma, bowiem każdy młody gość otrzymywał „Skarb” czyli gadżety dotyczące szkoły.

To jeszcze nie koniec atrakcji. Otóż na boisku czekał grill z pysznymi ziemniaczkami i kiełbaskami, obsługiwany przez najlepszych kucharzy: pana Bogusia i pana Romka.

  W Sali gimnastycznej wszyscy Rodzice mogli uczestniczyć w spotkaniu z Dyrekcją szkoły. Pani dyrektor Jolanta Błaszczyk pokazała prezentację na temat szkoły podstawowej, która ma powstać od września 2018 r. Omówiła bogatą i ciekawa ofertę edukacyjną dla wszystkich uczniów również tych z dysfunkcjami, planowane bezpłatne zajęcia dodatkowe i innowacje, m.in. klasy sportowe. Jeżeli ktoś z Państwa jest zainteresowany naszą szkołą i jej ofertą, a nie mógł być obecny na Dniu Otwartych Drzwi, zapraszamy do nas w każdym dogodnym dla Państwa terminie.

Stara „Trójka” – nowa „Trójką”: takie hasło przyświeca nam podczas promocji szkoły. Chcemy kultywować i kontynuować wszelkie dobre tradycje Publicznego Gimnazjum nr 2 i dawnej Szkoły Podstawowej nr 3, które cieszyły się zawsze ogromnym prestiżem, wspaniałymi osiągnięciami uczniów i nauczycieli, wysokim poziomem nauczania, a także przyjazną atmosferą, zarówno dla uczniów, jak i ich rodziców.

Jeśli chcielibyście Państwo, aby Wasze dzieci uczyły się w naszej placówce, nie zwlekajcie, przynoście deklaracje zapisu do szkoły do 30 listopada 2017 roku! Dajcie nam szansę bo bez Was i Waszych deklaracji szkoła nie powstanie.

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Komentarze

Silencer
+8

Silencer

CD.
Zarzut 3 – bezpieczeństwo, zaplecze szkoły, tereny zielone
Owszem PG2 nie ma stołówki i kuchni tak samo jak PG1 (gdzie ponad 20 lat temu zostały przerobione na sale lekcyjne). Logicznym jest również , że gmina nie da środków na przystosowanie sal dla dzieci w klasach 1-3 nie wiedząc, czy szkoła będzie nadal istniała. Nie przypominam sobie również, żeby PG2 było ogrodzone sznurkiem – ma przecież płot i uczniowie nie wybiegają do sklepu na zakupy jak to ma miejsce w PG1 gdzie na przerwach w biedronce i piekarni na Kraszewskiego są tłumy uczniów. A jeśli chodzi o tereny zielone, to geodetą nie jestem, ale gołym okiem widzę różnicę pomiędzy jednym boiskiem i orlikiem w PG1 (szczególnie, że teren „małej szkoły” został sprzedany osobie prywatnej co pomniejszyło tereny zielone), a dwoma boiskami, orlikiem, placem apelowym i sporym terenem zielonym przed budynkiem szkoły w PG2.
Zarzut 4 – nauczyciele PG2 zrobili z siebie pośmiewisko
Tu zacznę od przysłowia „Jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził”.
Prawda jest taka, że nieważne co zrobiliby nauczyciele PG2 – byłoby złe.
- Nie organizowali dni otwartych i innych imprez promujących – znaczy się nie zależy im na pracy.
- Zorganizowali – pchają się na siłę.
Co do samej formy promocji też zawsze znalazł by się ktoś z jakimś „ale”. Zorganizowali wesołe, kreatywne dni otwarte, gdzie pokazali że mają do siebie dystans – zbłaźnili się. Bo w tamtym gimnazjum dni otwarte były bardziej rzeczowe.
ALE… gdyby forma dni otwartych była odwrotna, to byłyby głosy że PG1 zorganizowało ciekawe, kolorowe, kreatywne dni otwarte, potrafią się zorganizować i dobrze bawić a PG2 to nauczyciele bez wyobraźni, nie potrafiący zainteresować uczniów, po prostu nudziarze.
Może po przebrnięciu przez to, wszystko co niektórzy zastanowią się trzy razy zanim rzucą jakimś śmiesznym argumentem i po prostu się przed tym powstrzymają.
Silencer
+7

Silencer

osy jeżą się na głowie czytając niektóre wypowiedzi. Może warto wspomnieć kilka spraw, o których ludzie nie bardzo mają pojęcia lub są po prostu ignorantami.
Zarzut 1 – przywłaszczanie sobie sukcesów przedszkoli i szkół podstawowych
Otóż drodzy hejterzy nikt w PG2 nie przywłaszcza sobie sukcesów innych placówek oświatowych. Nie sztuką jest przyjąć pod swoją opiekę uczniów zdolnych pod kątem nauki jak i wyników sportowych, natomiast sztuką jest utrzymać te wyniki, zachęcać uczniów do startowania w konkursach przedmiotowych oraz zawodach sportowych. Pamiętajcie, że uczniowie gimnazjów są w specyficznym wieku – już nie dzieci, jeszcze nie dorośli – którym buzują hormony. Sztuką jest okiełznać te temperamenty i wkładać ogrom pracy, aby to, co wypracowali nauczyciele przedszkoli i szkół podstawowych nie poszło na marne tylko dalej owocowało w doskonałe wyniki. Jeśli nie przekonują was wyniki egzaminów gimnazjalnych, liczby uczniów i miejsca jakie zajmują na olimpiadach/zawodach sportowych, liczby uczniów otrzymujących stypendia za średnią 5,0 (i więcej) to pofatygujcie się sprawdzić ilości uczniów na przełomie ostatniej dekady – które gimnazjum rodzice obdarzali większym zaufaniem (czyt. Które gimnazjum miało więcej uczniów).
Zarzut 2 – Obecne PG2 (nowa trójka) to nie ta sama marka
Nie mam zamiaru nikomu umniejszać, ponieważ uważam, że poprzednia dyrekcja PG2 doskonale prowadziła wspomnianą jednostkę, jednak bez współpracy kadry nauczycielskiej, wysiłku jaki wkładali nauczyciele w pracę z uczniami nawet najlepszy dyrektor nic nie zdziała. Obecna dyrekcja PG2 jak najbardziej kontynuuje to, nad czym z sukcesem pracowała poprzednia dyrekcja i nauczyciele (którzy przecież się nie zmienili po zmianie dyrekcji). To, że na pewne sprawy już nie patrzy się tak rygorystycznie jak 10 lat temu wynika tylko z tego, że niestety trzeba iść z postępem i słuchając opinii nikogo innego jak rodziców w stylu „daje dziecko tam bo nie ma takich restrykcji co do ubioru i makijażu jak tu”, przykre ale prawdziwe rodzice sami wymuszają pewne zmiany.

CDN
rodzic1
+5

rodzic1

Cytuję Kamil30:
Cyt. Nana

"Tylko ludzie na poziomie potrafią to dostrzec i docenić"

No to już wiemy jaki Wy poziom reprezentujecie traktując tak ludzi ... poza tym podstawy nauczania, wychowania, czy pasji, np. sportowych waszych uczniów dała głównie właśnie SP 2 (rejon) Wy wzięliście gotowy produkt. Najgorszą "robotę" wykonali: Rodzice, przedszkola i szkoły podstawowe. A Wy się chwalicie i chwalicie., no tak jak mało kto chwali, to sami się chwalicie i to nie swoim. To może Jedynka pochwali się tym co dzieje się u nich na hali albo Dwójka. Niepoważne ...

Proszę nie obrażać mnie i mojego dziecka uczyło się na wsi i nie chodziło do sławetnej SP2 jego koledzy też a wyniki sportowe mają ponad przeciętną! - zresztą nie tylko sportowe, swoje talenty rozwinęli dopiero w gimnazjum. W PG2 jest takich dzieciaków bardzo dużo i w cale nie jest to zasługą nauczyciel SP2, którzy bardzo chętnie wrzucają kamyki w postaci Bóg wie jakich osiągnięć do swojego ogródka.
Ziggi
-1

Ziggi

To ze ktos napisal ze mu sie nie podoba ze sie nauczyciel przebral za pajaca nikogo nie obrazil. Stwierdzil ze mu sie nie podoba i tyle. Ale porownanie komentujacych( przez podejrzewam nauczyciela) do pajacow jest obrazliwe. Ponosza emocje. A podobno po nauczycielach spodziewac sie mozna wyzszego poziomu ...
ddd
+6

ddd

Drodzy czytelnicy artykułu, kiedy czytam Wasze komentarze, to tak sobie myślę,że ci nauczyciele z PG 2 to za pajaca się tylko przebierają, a niektórzy z Was nimi są!!!
NANA
+3

NANA

Cytuję Kamil30:
Cyt. Nana

"Tylko ludzie na poziomie potrafią to dostrzec i docenić"

No to już wiemy jaki Wy poziom reprezentujecie traktując tak ludzi ... poza tym podstawy nauczania, wychowania, czy pasji, np. sportowych waszych uczniów dała głównie właśnie SP 2 (rejon) Wy wzięliście gotowy produkt. Najgorszą "robotę" wykonali: Rodzice, przedszkola i szkoły podstawowe. A Wy się chwalicie i chwalicie., no tak jak mało kto chwali, to sami się chwalicie i to nie swoim. To może Jedynka pochwali się tym co dzieje się u nich na hali albo Dwójka. Niepoważne ...

Ludzie na poziomie WIDZĄ i DOCENIAJĄ pracę innych , zakompleksieni i złośliwi potrafią tylko OBRZUCAĆ BŁOTEM
Zainteresowana
-1

Zainteresowana

Cytuję Kamil30:
Cyt. Nana

"Tylko ludzie na poziomie potrafią to dostrzec i docenić"

No to już wiemy jaki Wy poziom reprezentujecie traktując tak ludzi ... poza tym podstawy nauczania, wychowania, czy pasji, np. sportowych waszych uczniów dała głównie właśnie SP 2 (rejon) Wy wzięliście gotowy produkt. Najgorszą "robotę" wykonali: Rodzice, przedszkola i szkoły podstawowe. A Wy się chwalicie i chwalicie., no tak jak mało kto chwali, to sami się chwalicie i to nie swoim. To może Jedynka pochwali się tym co dzieje się u nich na hali albo Dwójka. Niepoważne ...

Ty jesteś niepoważny!!! Chyba logiczne, że go gimnazjum przychodziły trzynastolatki, więc musiały już być ukształtowane! A my nie pozwoliliśmy na zmarnowanie tego potencjału!!!
Zainteresowana

Zainteresowana

Cytuję End:
Cytuję Nauczycielka:
Cytuję jolasia:
Napompowano balon do granic absurdu dzięki staraniom burmistrza, portalowi.i propagandzie(zawsze robiono to G2 )Jak pęknie to będzie wielki huk i płacz.Juz powoli schodzi powietrze....wolałabym aby huknęło


Nie "pompujemy balonu", tylko ciężko i z pasją pracujemy!!! I życzę, żeby Pani coś kiedyś nie "huknęło" i żeby Pani nie groziła utrata pracy!!!

No jezeli powod to utrata pracy to gratulacje. Jak nie bylo strachu to i takich dni otwartych nie bylo bo pamietam. Jakby praca byla pewna i uczen pewny to nikt by tak nie szalal. Wniosek prosty. Im mniej uczniow i etatow tym wieksze szalenstwo naborowe. Dobra szkola nie musi az tak zabiegac. Dobry towar sam sie sprzeda.

I znowu jolasia debilizmy napisała!!! Może tak zaglądaj na stronę szkoły, cofnij się o parę lat, to zobaczysz, czy nie było Dni Otwartych!!! I mnóstwo innych osiągnięć, imprez, działań itp, itd! Hejtujesz, a nie nic nie wiesz!!!
zniecierpliwiony

zniecierpliwiony

Cytuję jolasia:
Napompowano balon do granic absurdu dzięki staraniom burmistrza, portalowi.i propagandzie(zawsze robiono to G2 )Jak pęknie to będzie wielki huk i płacz.Juz powoli schodzi powietrze....wolałabym aby huknęło

Może juz lepiej niech pan burmistrz juzżnic nie majstruje w oswiacie czego sie dotknie to spartoli ( fatalna sieć szkółek-stowarzyszeniówek,upadek LO a teraz uchwała o kolejnych podstawówkach.Tak to jest jak się wydaje nie swoje pieniądze.Dramat, ale mamy gospodarza!

  DO GÓRY

Co, gdzie i kiedy? Kliknij!

Przeczytaj także: