Drukuj

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
zrzut
Głuchołazy na 23 miejscu. Prudnik, który także zgłosił swój udział w konkursie, na miejscu 15. A o pozycji w rankingu decyduje nie bezpośrednia ilość głosów a przełożenie tych oddanych głosów na ilość mieszkańców. Dlatego na pierwszym miejscu jest malutka wioska, która liczy sobie 710 mieszkańców - Mikoszewo przy ujściu Wisły do Bałtyku. Wioska ma 710 mieszkańców a głosów 350, co oznacza, że połowa mieszkańców (przynajmniej teoretycznie) oddała głos, czyli ma 50 procentową frekwencję.  Te nieco inne metody liczenia oznaczają, że wygrać może każdy. I wydaje się, że im większe miasto tym trudniej będzie wygrać. Bo duże kilkudziesięciotysięczne miasto, aby osiągnąć 50 procentową frekwencję, dającą pozycje wioski Mikoszewo musi mieć połowę z tych kilkudziesięciu tysięcy głosów. To trudniejsza liczba do zebrania niż kilkaset. 

A co na to Głuchołazianie? Wzorem poprzednich głosowań na plac Nivea - idzie nam to słabo. Dlaczego wygraliśmy plac zabaw od Muszkieterów ? Bo za głosy zapłaciliśmy - wydaliśmy wówczas jakiś 50 tysięcy złotych w postaci SMS. To dlaczego teraz, gdy wystarczy tylko posiadać konto Facebooka (ci, którzy takiego nie mają są w mniejszości), kliknąć na przycisk GŁOSUJ, by głos został zaliczony. Tu głosowanie jest łatwiejsze niż na plac Nivea, gdzie każdy głos wymagał potwierdzenia przez mail. 

Już nawet Prudnik potrafił się zintegrować - mimo że do osiągnięcia wyższej pozycji potrzebuje więcej głosów - nasze sąsiedzkie miasto liczy sobie 23 tysiące mieszkańców. I jak widać - im się udaje. 

A wystarczy, by dziennie oddało głos na nasze miasto 300 mieszkańców. Ale niestety - u nas chyba tylu nie ma...

Głuchołazy - pozycja 23 - głosów od 2 dni - 225. Do końca głosowania 18 dni. 

Aby zagłosować kliknij tu - https://twoje-miasto.planeteplus.pl/miejscowosc/965341-glucholazy

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0