Reklama

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0%

rajdKiedy kilka lat temu zrodził się pomysł, żeby w Nysie zorganizować pieszy rajd na długich dystansach, wielu ludzi sądziło, że to zły pomysł. Mówili, że nie ma gór, pytali czy ktoś będzie chętny do udziału w rajdzie, mówili żeby lepiej zrobili to inni w okolicy itd. 


Okazało się jednak, że grupa turystycznych "wariatów" nie poddała się i postanowiła spróbować stworzyć nowy turystyczny produkt na terenie Nysy.
Już I rajd trekkingowy, który został zorganizowany w 2013 r. rozwiał wszystkie obawy i wątpliwości co do powodzenia naszej imprezy, kiedy o 6 rano na starcie w Bastionie św. Jadwigi w Nysie pojawiły się tłumy uczestników głodnych wrażeń i przeżyć. Piękne krajobrazy, fantastyczne zabytki, które można było zwiedzać tylko w dniu rajdu, podgórskie tereny, zadowoleni uczestnicy, bardzo pozytywne komentarze sprawiły, że Rajd Trekkingowy trwa nadal i się rozwija.

Zapraszamy już na 3 edycję rajdu; - przygotowujemy się do niego bardzo mocno przez cały rok!!!

W tym roku przygotowaliśmy cztery trasy o długościach 10, 20, 40, 50 km. Specjalnie dla Państwa przy obsłudze rajdu pracować będzie prawie 40 osób, punkty kontrolne będą oferowały usługi gastronomiczne, przewodnickie i medyczne.

Trasy są bezpieczne, piękne krajobrazowo i oczywiście historycznie nastawione na dawne księstwo nyskie, które od początku jest motywem przewodnim naszego rajdu.
W rajdzie bierze udział mnóstwo osób z Polski, Czech i Słowacji. Naszym marzeniem jest aby mieszkańcy Nysy jeszcze liczniej zaczęli uczestniczyć w tej zabawie. Dystans na 10 km jest bardzo przyjemny i prosty do przejścia. Jest na to cały dzień, można wystartować do 12 godziny, odpoczywać, jeść, zwiedzać, możliwości jest wiele. Bardzo dużo osób chodzi z kijami po parku miejskim w stronę jeziora, a to już kilka ładnych kilometrów. Dlatego apelujemy - proszę się nie bać. Rajd jest przyjemną formą spędzania wolnego czasu - przede wszystkim dla amatorów wędrowania.

A piękny pamiątkowy dyplom i nagrody turystyczne będą zawsze przypominać o tym, mamy nadzieję, wyjątkowym dniu.

Serdecznie wszystkich zapraszamy do Nysy 27 czerwca 2015 r. - już od 6 rano można wyruszać w trasy z Bastionu św. Jadwigi.

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przeczytaj także: