FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss

Głuchołazyonline.com.pl

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
Reklama

(Artykuł przeczytasz w czasie 1 minuty)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytałeś już: 0% artykułu

2015 01 05
   Dawno temu pisaliśmy w artykule o planach Głuchołaskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego na budowę osiedla domków jednorodzinnych. Czar prysł, domki nie wyrosły jak "grzyby po deszczu", obiecanki pękły jak bańka mydlana. Jak dowiedział się portal, w miejscu, gdzie dziś znajdują się działki, obok Stadionu Miejskiego (na zdjęciu zaznaczone czerwonym kolorem), GTBS wspólnie z jednym z opolskich deweloperów planują budowę osiedla.   Plany są, ale trzeba czasu. Jak informuje Roman Sambor, wiceburmistrz, obie firmy starają się o wymagane pozwolenia i jak wszystko dobrze pójdzie, na jesień 2018 roku rozpocznie się budowa osiedla.

Działki zostaną odebrane właścicielom, tak jak to zrobiono w Prudniku, gdzie kilkunastu działkowców straciło swoje tereny pod nową inwestycję. Teren i tak należy do gminy więc działkowcy nie mogą protestować. 

Foto: Janusz Stopa

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

pipi

pipi

Cytuję glupi:
Wiadomo, że to prima aprilis. GTBS żeby coś wybudować i zarobić musiałby dostać działkę za darmo położoną na środku Rynku, a miasto musiałoby wybudować na swój koszt parking i drogi.


Ja nie jestem taka pewna czy to prima aprilis. Pamiętam jak kilka lat temu jedna firma dostała od gminy za darmo działkę w centrum miasta wartą milion a może i dwa. Na tej działce udało im się wybudować lokale pod handel, które sprzedali od ręki w dobrej cenie i zostało im kilkanaście mieszkań, których nikt nie chce kupić. A teraz trudne pytanie do mieszkańców: czy ktoś pamięta jaka to firma ?
I drugie pytanie, ale tym razem łatwiejsze: - co stało się z pieniędzmi za działkę, którą my mieszkańcy podarowaliśmy tej firmie, a później została sprzedana?
glupi
+4

glupi

Wiadomo, że to prima aprilis. GTBS żeby coś wybudować i zarobić musiałby dostać działkę za darmo położoną na środku Rynku, a miasto musiałoby wybudować na swój koszt parking i drogi.
jeso
+4

jeso

Prima Aprilis! uważaj bo się pomylisz chociaż w sumie w dziejszych czasach to może być prawda
byłybudowlaniec
+5

byłybudowlaniec

Dawniej PGKiM prowadził kilka budów jednocześnie i ludzie mają mieszkania , PRL dbał o ludzi a teraz jakieś przetargi, łapówki, prywatne firmy w których pracownik jest wyzyskiwany, budują, remontują i tym sposobem powiększa się kapitalistyczny syf
Nipman

Nipman

Ale będzie jazda jeśli do tego dojdzie, znając zaciętość naszych głuchołaskich działkowiczów to łatwo nie popuszczą i pewnie będzie afera na całą opolszczyznę bo działki to ich taki drugi dom!

  DO GÓRY

Przeczytaj także: