Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
Reklama

(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0% artykułu

bociek1
Napisała do nas Pani Joasia, którą zaniepokoiło traktowanie bociana na słupie w Bodzanowie. Według niej, ekipa firmy energetycznej Tauron przepłoszyła boćka, który przebywał w gnieździe. Ten, wystraszony bezpośrednią bliskością człowieka wypadł z gniazda. - Mieliśmy informację w wydziale ochrony środowiska, że bocian dziwnie się zachowuje - siedzi ciągle w gnieździe, nie podnosi się i nie fruwa.- mówi nam Zdzisław Orzeł ze Straży Miejskiej. Po obserwacji i potwierdzeniu wiadomości, podjęliśmy decyzję, by dokładnie sprawdzić stan zdrowia bociana. 

bociek
Straż Miejska wezwała firmę Tauron z podnośnikiem, w końcu słup energetyczny to ich własność, a po za tym ten jest pod napięciem - na słupie łączy się kilka linii energetycznych, jest niebezpiecznie. Wezwano także weterynarza, dr. Papiorka.

Bocian, po tym jak zobaczył człowieka tuż obok, miał na tyle sił, by wystraszony, podnieść się i sfrunąć z gniazda. Ptaka przebadał lekarz, który stwierdził, że bocian ma uszkodzone skrzydło. Być może zostało ono uszkodzone podczas obrączkowania - bo bocian, wykluty wiosną tego roku miał już obrączkę założoną przez ornitologów. Według lekarza, może już nie nigdy nie polecieć - a jeżeli tak będzie, trafi do Mikołowa - do Pogotowia Leśnego, gdzie będzie mieszkał przez zimę.

Bocian trafił do Pana Tomaszewskiego, jest pod nadzorem weterynaryjnym. O Bocianie wie także Regionalny Konserwator Przyrody. 

- Być może stan bociana się poprawi - mówi nam Pan Łukasz Tomaszewski z Konradowa, do którego trafił bociek. Za 2-3 tygodnie bociany w Polsce zaczną się gromadzić do odlotu na południe. Zobaczymy wówczas. 

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

lasVegas
+2

lasVegas

chyba Tauron a nie Turon i dr Papiorek a nie Papiórek albo się mylę...

Dzięki. Poprawione. Przemek.

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przeczytaj także: