Reklama

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.

Rozmaitości

Czytaj więcej...      O sprawie dowiedzieliśmy się z fb. To się nie mieści w głowie. Poniżej prezentujemy treść, którą publikujemy. Nie pozwolimy na bestialstwo.

(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.


Czytaj więcej...Nasza czytelniczka wybrała się na świąteczny spacer na górkę klarowni przy ul. Chrobrego. Na zdjęciach prezentujemy to, co napotkała. 

(Artykuł przeczytasz w 1 minutę)

   Czytaj więcej...

    Informujemy, że w Niedzielę Palmową, Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i Poniedziałek Wielkanocny msze święte z kościoła GIMNAZJALNEGO zostają przeniesione do kościoła PARAFIALNEGO. Intencja z godz. 10:00 zostanie odprawiona o 14:00, z 11:30 o godz. 15:00 i będzie dodatkowa msza o godz. 16:00. 

Przyczyną przeniesienia mszy św. są obostrzenia - zmniejszenie liczby wiernych mogących uczestniczyć w liturgii. W kościele parafialnym max 52 osoby! - info parafia Głuchołazy.

 

 

(Artykuł przeczytasz w 1 minutę)

Czytaj więcej...Już jutro zapraszamy na prelekcję dr Pawła Szymkowicza. Tym razem będziemy mogli posłuchać prelekcji na temat naszego miasta. Jest to spotkanie online w ramach akcji " Myszką po mapie"  Organizatorem jest Koło Grodzkie PTTK im. Ludomira Sawickiego - Kraków i Klub Przewodników i Pilotów Wycieczek Ziemi Opolskiej.  Serdecznie zapraszamy. Start prelekcji pod linkiem poniżej. Początek zaplanowano na godzinę 17.30.

(Artykuł przeczytasz w 1 minutę)

Czytaj więcej... 

  My, strażacy Ochotniczej Straż Pożarnej w Bodzanowie zwracamy się do Was o pomoc finansową w zakupie nowego samochodu ratowniczo - gaśniczego. W roku 2021 dostaliśmy realną szansę wymiany naszego 40-to letniego pojazdu na NOWY WÓZ RATOWNICZO-GAŚNICZY. Cena nowego pojazdu to około 800 000 PLN. Gmina Głuchołazy zabezpieczyła już część środków na ten cel w wysokości 200 000 PLN. Pozostała kwotę chcemy pozyskać z dotacji NFOŚiGW, WFOŚiGW, MSWiA, lokalnych przedsiębiorców. Mimo wszystko uzyskana kwota z dotacji będzie dalej za mała i musimy posiadać wkład własny, który jest kluczowy podczas zakupu nowego samochodu ratowniczo- gaśniczego. Na chwilę obecną posiadamy już nie mała sumę przez lata zbieranych pieniędzy ale musimy tę kwotę powiększyć. Dlatego zwracamy się do Was o pomoc. Dla nas liczy się każda złotówka, która przybliża nas do wymarzonego samochodu strażackiego. 

(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

Czytaj więcej...
   Zapraszamy z każdej Rodziny z danej ulicy jedną osobę - reprezentanta danej Rodziny. W intencjach Mieszkańców poszczególnych ulic zostaną odprawione Msze Święte, które będą transmitowane przez Internet - zapraszamy do wspólnej modlitwy.

(Artykuł przeczytasz w 1 minutę)

     Czytaj więcej...

      Dzięki upartości Leszka Indyka po 16 latach powróciły na swoje miejsce lampy, które po zdjęciu  rzekomo zaginęły. 

(Artykuł przeczytasz w 1 minutę)

Czytaj więcej...

       Zapraszamy do Centrum Informacji Turystycznej, gdzie dostępne już są  Kalendarze Głuchołaskie na rok 2021.Tym razem autorem zdjęć do kalendarza, który zawiśnie jak co roku na ścianie nie tylko w kraju, ale również za granicą naszego kraju jest Łukasz Winiarski. Cena kalendarza to tylko 15 zł. Foto: UM Głuchołazy.

 

 

 

(Artykuł przeczytasz w 1 minutę)

Czytaj więcej...

        W związku ze stanem wyjątkowym, który wprowadzono u naszych sąsiadów w dniu 5 października. Wieża Widokowa na Kopie Biskupiej została zamknięta dla turystów. Stan wyjątkowy będzie trwał 30 dni. Oprócz wieży na pograniczu polsko - czeskim zostały zamknięte dla odwiedzających takie atrakcje jak Zlatorudne Mlyny oraz Sztolnia Pocztowa niedaleko Zlatych Hor.

 

 

(Artykuł przeczytasz w 1 minutę)

Czytaj więcej...
"Po Głuchołazach krąży firma "NAT-DOOR" z siedzibą w Cielimowie, która informuje o wymianie drzwi u wszystkich mieszkańców w bloku. Szczególnie zwraca się ona w stronę ludzi starszych, namawiając ich do zmiany drzwi wejściowych, zapewniając, że inni mieszkańcy podpisali już zgodę.

(Artykuł przeczytasz w 1 minutę)

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przejdź do działu bezpłatnych ogłoszeń lokalnych.

Dodaj swoje nowe ogłoszenie.