Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
Reklama

(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0% artykułu

bortniczuk2Mamy trzech kandydatów z Głuchołaz , którzy będą walczyć o mandat poselski. To Artur Kamiński, radny powiatowy, szef powiatowych struktur PiS oraz Kamil Bortniczuk z "Polski Razem" startujacy z tej samej listy. Trzecią kandydatką jest Dorota Kania z PSL, ratownik medyczny, wcześniej kandydowałą w wyborach samorządowych. O komentarz poprosiliśmy wszystkich naszych kandydatów. Pierwszy odpisał Kamil Bortniczuk. Kandydat prawicy wyjaśniał: 

- Decyzje o rozmieszczeniu kandydatów na listach PiS podejmowali w Warszawie koalicjanci wchodzący w skład Zjednoczonej Prawicy. Być może umieszczenie dwóch kandydatów z gminy miało na celu wykorzystanie pełni potencjału poparcia dla list PiS. Niestety prawda jest taka, że w Głuchołazach głosuje za mało osób, aby samodzielnie wybrać posła. Niezbędne jest posiłkowanie się kampanią wyborczą w innych gminach. Nawet poseł Mieczysław Walkiewicz, kiedy zdobywał mandat poselski, tylko ok. połowę głosów zdobył w Głuchołazach. Moim atutem jest fakt, że kandydując z listy PiS, mam również poparcie Polski Razem Jarosława Gowina, a ta posiada struktury niemal we wszystkich powiatach województwa. Ci ludzie będą mi pomagać w kampanii. Posiadam również poparcie dużego opolskiego środowiska samorządowców, skupionych wokół komitetu "Razem dla Opola", oraz stowarzyszenia "Horyzonty". To kolejne kilkaset osób w skali województwa, które zaangażowane będą w kampanię wyborczą.

 - Jednak najważniejsza jest mobilizacja mieszkańców Gminy Głuchołazy - komentuje K.Bortniczuk. - Tylko w sytuacji, w której Głuchołazianie wzniosą się ponad podziały partyjne i zagłosują na kandydata ze swojego miasta - jest szansa na posła z Głuchołaz. A to niezwykle ważne szczególnie, że kandyduje z list ugrupowania, które najprawdopodobniej stworzy przyszły rząd. Poseł z Głuchołaz to gwarancja, że w Warszawie nasz głos będzie słyszalny, a nasze problemy zauważane. Proszę mi uwierzyć, że w dużej mierze dzięki temu, iż mieliśmy posła Walkiewicza, mamy jeszcze w Głuchołazach szpital. Poseł z partii rządzącej, to naprawdę duży atut dla społeczności, z której on się wywodzi. Głuchołazian już teraz gorąco proszę o wsparcie w kampanii i dobre słowo.

Problem polega jednak na tym, że z Głuchołaz startuje dwóch kandydatów z tego samego ugrupowania.

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

DEG
+4

DEG

Przez osiem lat będąc radnym nie zdziałałeś nic, a teraz pchasz się do sejmowego koryta, z czym? Obietnica likwidacji Straży Miejskiej w Głuchołazach to zbyt cieniutki program wyborczy.
krystek
+1

krystek

I tak nie zrobi nic tylko do koryta się dostanie. Zapomni o Was ze na niego głosowaliście. Nie zapomnij ze tam liczy się tylko łatwa kasa

Oj głupiś chłopcze. Tych "baranów" tak czy siak będzie 460. Lepiej żeby był od nas, niż z Opola, Nysy czy Prudnika. Zamiast się ciszyć, że ktoś z twojego miasta ma szanse to marudzisz. Zazdrość to paskudne uczucie. Innemu zabierze, a tobie nic nie da.
Wojtek z PSL
+6

Wojtek z PSL

Dwoje osób z tej samej partii z tego samego rejonu kandyduje do sejmu RP, jeden mający jakieś tam wyczyny społeczno - gospodarczo -polityczne, udzielający się lokalnie ( Kamiński ), drugi mające typowo dla PiS-u skłoności tylko i wyłacznie do obrażania, skłócania, mający wysokie o sobie mniemania ( moim zdaniem powinno być odwrotnie, ten facet jest zakochany w sobie ), spowoduje to tylko i wyłacznie kolejne kłótnie w naszej gminie, Bortniczuk będzie za pośrednictwem lokalnego szmatławca obrzucać błotem Kamińskiego tak aby nie głosowali na Kamińskiego a tylko na niego, będzie podrzucał świnie na wszystkie sposoby, bo tylko na to stać Bortniczuka, jego doświadczenie polityczne mówi wyrażnie jakim typem jest Bortniczuk, no i jeśli tacy ludzie mają reprezentować nas w sejmie to wolę już mieć w sejmie niemców, muzułmanów , eskimosów niz tego kłótliwego małego człowieczka.
jurek
+5

jurek

Odnoszę wrażenie że traktuje Pan funkcję radnego i posła jako sposób na łatwy zarobek . Patrząc z perspektywy czasu, gdy Pan jeszcze działał w radzie miejskiej Pana sukcesy jako działacza samorządowego raczej są mizerne. Nie kojarzę sobie aby Pan był ojcem jakiegokolwiek sukcesu jakiegokolwiek projektu, czegoś co jest namacalnym dowodem Pana działalności w radzie miejskiej. Niewątpliwym Pana sukcesem jest skłócenie społeczności lokalnej oraz podzielenie jej, co jest bardzo niebezpiecznym zjawiskiem a niczemu nie służy.
Każdy kto się interesował kampanią wyborczą a potem wyborami wie jak to się skończyło. Jak wyglądał wasz koniec współpracy z Panem Ł K. Do tego mogę jeszcze dodać że urodzony polityk nie wchodziłby w układ z lokalnym pismakiem na temat którego powstaje wiele kontrowersji .Gazeta ta cieszy się nikłą poczytnością /nawiasem mówiąc dziwię się że się utrzymuje /wiele osób skrzywdziła, dlatego wyrażając swoją aprobate dla niego pokazuje Pan swoją desperację i usilne pragnienie za wszelką cenę bycia politykiem. Może już czas przemysleć to i uznać że Pan nie jest stworzony do polityki tylko do roboty, do czego jednak widzę Pan się nie garnie.Zastanawiam się tylko czy nie lepszym by było teraz zagłosować na Pana , ale tylko dlatego że może Pan zostanie posłem i da nam wszyskim mieszkańcom spokój, pozwoli nam odbudować spokój który nam w Głuchołazach jest potrzebny i da Pan nam odpocząć od siebie.
Jan .,.,.,.
+9

Jan .,.,.,.

Znowu wstyd w gminie, w powiecie , Bortniczuk daj sobie już spokój, pies jak nie ma co robic to sobie .............. liże.
Marysia
-4

Marysia

Ma "sąsiadka " racje . Człowiek ma zapał , wiec chwała mu za to ,że działa, a błędy w życiu robi każdy i na nich się uczy, aby je nie powtarzano.
Pomóżmy mu a nie tkwijmy w "mściwości głuchołaskiej".

Niestety podział miasta , który się dokonał jak wcześniej pisałam ,będzie bardzo długo odbudowywany i nie wiadomo czy się da odbudować. Jeśli każdy będzie patrzył na czubek własnego nosa i myślał aby komuś dokopać to niestety ale miasto będzie w bardzo szybkim tempie "umierać". Szkoda, że to robią katolicy- PRZYKRE.
sąsiadka
-5

sąsiadka

Cytuję krystek:
I co z tego będę miał . Kolejny baran na utrzymaniu podatnika


Oj głupiś chłopcze. Tych "baranów" tak czy siak będzie 460. Lepiej żeby był od nas, niż z Opola, Nysy czy Prudnika. Zamiast się ciszyć, że ktoś z twojego miasta ma szanse to marudzisz. Zazdrość to paskudne uczucie. Innemu zabierze, a tobie nic nie da.
Tro
+9

Tro

Cytuję pamiętliwy:
Poseł Walkiewicz uratował szpital - hahaha przecież jego działania były całkiem odwrotne. Równie dobrze można powiedzieć że dzięki temu posłowi Białka płynie z południa na północ, a słońce wschodzi na wschodzie i zachodzi na zachodzie. Ludzie polityki mają jakieś zapędy do przypisywania sobie pozytywnych zdarzeń, a o klęskach nikt nie myśli. Ostatnio wszyscy lansują się z lekkoatletami po Pekinie, wcześniej z siatkarzami - tak jakby to był sukces polityków.Bortniczuk, prosze przestań ściemniać, wolałbym głosować na Walkiewicza niż ciebie, na pewno macie wiele wspólnego- myślicie tylko o sobie i dla siebie:(

Swoją drogą to co Bortniczuk osiągnoł? Firma na żone by dostawać wysoki ZUS? To wszystko?!?!?

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przeczytaj także: