Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
Reklama

(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0% artykułu

IMG 5269Informuję, iż  początkiem maja wraz z kierowcą karetki, w rozmowie osobistej z Burmistrzem Szupryczyńskim, sygnalizowaliśmy problem, jaki mają kierowcy przyjeżdżających spoza Głuchołaz karetek, ze zlokalizowaniem budynków znajdujących się przy wyjeździe na Gierałcice, mylnie szukając ich we „właściwym” Bodzanowie.Jeśli chodzi o sprawę numeracji. W miesiącu kwietniu podczas sesji, złożyłem interpelację w sprawie braku oznaczeń numeracji na wielu posesjach naszej Gminy. Mówiłem o związanym z tym problemie tracenia czasu na szukanie budynków, przez załogi karetek pogotowia. Z resztą może to sprawiać kłopot wielu służbom. Po interpelacji, m.in. na budynku Urzędu Miasta zawisła tabliczka z numerem budynku. Strażnicy Miejscy otrzymali od Burmistrza zadanie sprawdzenia w terenie, do końca września, istniejącego stanu rzeczy.  Mieli zobligować właścicieli -dla przecież ich własnego dobra- do powieszenia tabliczki z  oznakowaniem. Wg informacji, jakie otrzymałem na komisji od Komendanta SM, każdemu Strażnikowi Miejskiemu przydzielony został określony obszar, którym ten miał się zająć. Przy tej okazji chciałbym zaapelować do wszystkich mieszkańców, aby zwrócili uwagę czy budynek, w którym mieszkają jest oznakowany, czy numer jest czytelny oraz czy łatwo tę posesję odnaleźć? Dotyczy to szczególnie domów oddalonych od głównych dróg, do których ciężko trafić. Ważne jest, aby karetka pogotowia czy też straż pożarna nie traciły czasu na szukanie danego adresu.

Z wyrazami szacunku

Ireneusz Sułek - radny

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

Z ulicy
+1

Z ulicy

Poszliśmy do przychodni chirurgicznej w Głuchołazach z poważnym oparzeniem ramienia było jakoś po 15 godz. a pani pielęgniarka do nas z krzykiem że już jest 15 ludzie!! zaraz kończymy pracę!! Pytam o pogotowie pani głową pokręciła tylko, A gościu co też siedział jeszcze, to mówi żeby do Nysy jechać na pogotowie bo tu nie ma co. I tak wygląda służba zdrowia w Głuchołazach
hrabianka
-2

hrabianka

Cytuję pogotowie:
masz rację "karawan", a "hrabianka" to chyba niezłe zioła pali, bo walnęła chyba tekst roku, no to się jej należy nagroda Darwina :D

Cytuję karawan:
A to tylko kolejny dowód na to, jak można było pozbawić naszej gminy fachowej opieki pogotowia ratunkowego!!! To może w ogóle w ramach centralizacji służby zdrowia niech dojeżdżają do nas karetki pogotowia z Warszawy!!! :P :o

Tak jak napisałam,każdy ma dostęp do internetu... ;-)
Musisz zgłębić wiedzę o NAGRODZIE DARWINA,bo troszke głupolka zrobiłeś z siebie pisząc,że mi sie ona należy... bo ja żyję imam sie dobrze :-)
666

666

Jakoś w państwach zachodnich też nie ma szpitala w każdym mieście i ludzie nie umierają na ulicach. Jak mieszkałem w Holandii to w mieście z 30 000 mieszkańców też była jedna karetka, w mniejszych miejscowościach nie było żadnej, do szpitala było dwadzieścia kilometrów. I jakoś nikt tam nie umierał na ulicach. Za to jak opieka medyczna była potrzebna to pogotowie zawsze było po 5 minutach. Problem w służbie zdrowia wynika z tego samego faktu co w każdej innej gałęzi państwowej gospodarki (bo służba zdrowia to też pewna specyficzna gałąź usług)-jest po prostu burdel w Państwie. Bo jest odpowiedzialność zbiorowa, czyli żadna. Służba zdrowia powinna być prywatna, bo państwo nie jest od tego żeby leczyć ludzi. Władza może jedynie wybudować drogę dojazdową

I tu jeszcze taka anegdodka, jak to dzwoniliśmy w weekend do szpitala w Belgii w weekend.
-Halo czy to oddział chirurgiczny.
-Tak, czym mogę służyć?
-Kolega złamał rękę.
-Czy kość się przemieściła, lub nastąpiło przerwanie naczyń krwionośnych?
-Nie
-Proszę przyjechać we wtorek.
-Ale dlaczego we wtorek?
-Złamania kończyn opatrujemy we wtorki i w czwartki.
-Ale kolega złamał rękę dzisiaj (sobota-przyp. ja).
-Co oznacza że we wtorek również będzie złamana, proszę przyjechać we wtorek. Do widzenia państwu.

I tak to wygląda w tych niby cywilizowanych krajach którymi tak się u nas podniecają maluczcy.
pogotowie
+4

pogotowie

masz rację "karawan", a "hrabianka" to chyba niezłe zioła pali, bo walnęła chyba tekst roku, no to się jej należy nagroda Darwina :D

Cytuję karawan:
A to tylko kolejny dowód na to, jak można było pozbawić naszej gminy fachowej opieki pogotowia ratunkowego!!! To może w ogóle w ramach centralizacji służby zdrowia niech dojeżdżają do nas karetki pogotowia z Warszawy!!! :P :o
ojojoj
+2

ojojoj

Cytuję tes:
Cytuję hrabianka:
Cytuję karawan:
A to tylko kolejny dowód na to, jak można było pozbawić naszej gminy fachowej opieki pogotowia ratunkowego!!! To może w ogóle w ramach centralizacji służby zdrowia niech dojeżdżają do nas karetki pogotowia z Warszawy!!! :P :o

ale,że co?pogotowia nie masz w głuchołazach czy jak,bo nie rozumiem twojego wpisu. chyba dobrze,że przyjezdza ambulans z innego miasta gdy nasza głuchołaska karetka jest na innym wezwaniu.lepsze to niz czekanie na swoja kolejke i dlatego oznaczenie powinno byc,ale niekorzy zrozumieja dopiero jak dojdzie do tragedii. nie licze na zrozumienie,wiem ze wszyscy maja dostep do internetu,muły bagienne tez.


Tak się składa, że pogotowia to już niestety w Głuchołazach nie ma, ale hrabianka jak to hrabianki mają jeszcze się nie zorientowała jak żyje prosty lud. Irkowi dziękuję za zainteresowanie sprawą, bo problem idiotycznej numeracji istnieje od lat. Wcześniej dotyczył tylko jednej posesji, ale teraz to już poważniejsza sprawa. Nie wiem tylko czy apele radnego coś pomogą, bo burmistrz stwierdził "- Poszukamy wyjścia z tej sytuacji. Nie dochodziły do nas żadne sygnały o tym problemie. " Tak to jest jak mamy burmistrza, który nie dość, że nie zna miasta, którym rządzi, to na dodatek nawet nie słucha tego co ludzie do niego mówią.

Bo Hrabianki na pewno mają zapewnioną prywatną opiekę medyczną!!! A ta z pewnością wie gdzie leży posiadłość Państwa hrabiaństwa !!!
tes
+8

tes

Cytuję hrabianka:
Cytuję karawan:
A to tylko kolejny dowód na to, jak można było pozbawić naszej gminy fachowej opieki pogotowia ratunkowego!!! To może w ogóle w ramach centralizacji służby zdrowia niech dojeżdżają do nas karetki pogotowia z Warszawy!!! :P :o

ale,że co?pogotowia nie masz w głuchołazach czy jak,bo nie rozumiem twojego wpisu. chyba dobrze,że przyjezdza ambulans z innego miasta gdy nasza głuchołaska karetka jest na innym wezwaniu.lepsze to niz czekanie na swoja kolejke i dlatego oznaczenie powinno byc,ale niekorzy zrozumieja dopiero jak dojdzie do tragedii. nie licze na zrozumienie,wiem ze wszyscy maja dostep do internetu,muły bagienne tez.


Tak się składa, że pogotowia to już niestety w Głuchołazach nie ma, ale hrabianka jak to hrabianki mają jeszcze się nie zorientowała jak żyje prosty lud. Irkowi dziękuję za zainteresowanie sprawą, bo problem idiotycznej numeracji istnieje od lat. Wcześniej dotyczył tylko jednej posesji, ale teraz to już poważniejsza sprawa. Nie wiem tylko czy apele radnego coś pomogą, bo burmistrz stwierdził "- Poszukamy wyjścia z tej sytuacji. Nie dochodziły do nas żadne sygnały o tym problemie. " Tak to jest jak mamy burmistrza, który nie dość, że nie zna miasta, którym rządzi, to na dodatek nawet nie słucha tego co ludzie do niego mówią.
ojojoj
+8

ojojoj

A ja pamiętam jak kiedyś na osiedlu Koszyka były wszystkie bloki oznaczone po bokach budynku . Wielkimi literami i cyframi było napisane np. Nałkowskiej 1-3 . Koszyka 1-6 i następny blok tak samo od od a teraz ocieplili boczki bloków ale już powtórnie nie napisano jaka to ulica i numery klatek.
hrabianka
-2

hrabianka

Cytuję karawan:
A to tylko kolejny dowód na to, jak można było pozbawić naszej gminy fachowej opieki pogotowia ratunkowego!!! To może w ogóle w ramach centralizacji służby zdrowia niech dojeżdżają do nas karetki pogotowia z Warszawy!!! :P :o

ale,że co?pogotowia nie masz w głuchołazach czy jak,bo nie rozumiem twojego wpisu. chyba dobrze,że przyjezdza ambulans z innego miasta gdy nasza głuchołaska karetka jest na innym wezwaniu.lepsze to niz czekanie na swoja kolejke i dlatego oznaczenie powinno byc,ale niekorzy zrozumieja dopiero jak dojdzie do tragedii. nie licze na zrozumienie,wiem ze wszyscy maja dostep do internetu,muły bagienne tez.
karawan
+9

karawan

A to tylko kolejny dowód na to, jak można było pozbawić naszej gminy fachowej opieki pogotowia ratunkowego!!! To może w ogóle w ramach centralizacji służby zdrowia niech dojeżdżają do nas karetki pogotowia z Warszawy!!! :P :o
glee
+7

glee

Nie będę przytaczał przepisów, ale kiedy dokonywałem odbioru swojego domu, to zostałem powiadomiony o obowiązku jego oznaczenia przydzielonym numerem. Jeżeli dom nie jest oznakowany to właścicielowi grozi kara administracyjna za niedopełnienie tego obowiązku. Jestem przeciwny karaniu za taką rzecz, ale jeżeli karetka nie może odnaleźć domu to jest to wina właściciela - teraz uruchomimy machinę urzędniczą, żeby przypomnieć ludziom o ich obowiązkach. Domów oddalonych od głównych dróg nie widać, więc tym bardziej nikt nie odczyta numeru. Gmina mogłaby wyposażyć wszystkie służby w pomniejszone mapy z zaznaczeniem przedziałów numerów w poszczególnych sektorach Bodzanowa. Nagrodę Darwina dla wzywającego pogotowie do Bodzanowa przy drodze na Gierałcice i podającego wyłącznie numer budynku - może się nie doczekać.

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przeczytaj także: