Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
Reklama

(Artykuł przeczytasz w 2 - 3 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0% artykułu

starostwo powiatoweNie ma oficjalnie koalicji w Starostwie. Ta, złożona z PiS, Forum Samorządowego i radnych Burmistrza Nysy, Kordiana Kolbiarza rozsypała się z szeroko komentowanym w mediach hukiem. Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. I właśnie te stały się przyczyną rozpadu. Pokrótce:  Kordian Kolbiarz zabiegał o sfinansowanie promocji Nyskich drużyn sportowych - siatkarskiej i piłkarskiej. Tymczasem PiS te pieniądze przeznaczył na szpitale. To rozsierdziło radnych burmistrza. Odwetem było odwołanie człowieka PiS ze stanowiska szefa firmy EKOM - zarzuty stawiane odwołanemu prezesowi - wzrost zatrudnienia w spółce. 

W odwecie przedwczoraj (31.03) PiS chciało odwołać ze stanowiska Przewodniczącego Rady Powiatu z partii Kolbiarza. To się nie udało. Ale to podgrzało atmosferę na sesji. Zaczęło się wzajemne oskarżanie. O to, że PiS nie realizuje programu Burmistrza Nysy, na co PiS mówiło, że Powiat to nie Gmina, o to, że PiS interesuje tylko obsadzanie stanowisk.

Wypowiedzi Przewodniczącego Rady Powiatu na temat partnera koalicyjnego czyli PiS nie były, bynajmniej "kapiszonami". 

- To nie pan starosta rządzi, ani pan wicestarosta Damian Nowakowski, a właśnie Artur Kamiński, który nie jest radnym powiatu. Wygląda na to, że radni PiS to tylko jego wasale, którzy bezmyślnie wykonują polecenia szefa lokalnych struktur PiS. To są marionetki w rękach pana Kamińskiego.

Nas zainteresowała właśnie ta ostatnia kwestia. Kto rządzi w Powiecie? Starosta, Kruczkiewicz, czy Artur Kamiński, bądź co bądź, mieszkaniec naszej gminy. 

Otrzymaliśmy od szefa struktur PiS, Artura Kamińskiego odpowiedź na zarzuty Szefa Rady Powiatu, Bogdana Wyczałkowskiego:

Burmistrz K. Kolbiarz wypowiedział zawartą z PiS umowę koalicyjną dotyczącą współpracy jak i w gminie, tak i w powiecie. Różnica zdań wynikała z gradacji potrzeb, uznaliśmy, że życie i zdrowie mieszkańców powiatu stoi na pierwszym miejscu. Siatkówka i wydatki z nią związane, są sprawą w obecnej sytuacji drugorzędną. Zdecydowana inicjatywa radnych PiS, otrzymała ogromne poparcie społeczne. Kluby będące w opozycji w powiecie nyskim, podzieliły nasze stanowisko, składając w podobnym tonie napisane interpelacje. Jaskrawym tego dowodem, jest duże zaangażowanie w przeprowadzenie tej sprawy radnych powiatu: Daniela Palimąki z PO oraz Czesława Biłobrana z PSL. Niestety, Burmistrza Kolbiarza interesowała w owym czasie jedynie siatkówka i piłka nożna. Od słów, przeszedł do czynów i w odwecie, bez żadnych powodów, odwołał powołanego 25 dni wcześniej Prezesa gminnej spółki Ekom. Drugą osią sporu, są standardy etyczne i moralne, które w PiS są na wysokim poziomie. Okazało się, że w tej kwestii, odmienne zdanie mają nasi koalicjanci. Przewodniczący Rady Powiatu - Bogdan Wyczałkowski, został prawomocnie skazany i sąd jednocześnie uznał go winnym działania na szkodę interesu publicznego, czyli na szkodę nas wszystkich. PiS jasno i zdecydowanie wskazało, iż taka osoba nie powinna być twarzą powiatowego samorządu, jednak nasze sugestie, nie spotkały się z żadną reakcją Burmistrza Kolbiarza. W związku z tym, złożyliśmy jako klub PiS, wraz z radnymi PSL, wspólny wniosek o odwołanie z funkcji przewodniczącego rady powiatu Pana Wyczałkowskiego. Następstwem tego, było zerwanie koalicji i personalne ataki w tym i na mnie, jako szefa powiatowych struktur PiS. Uczciwość i etyka oraz dobro mieszkańców, zawsze będą dla nas najważniejsze, bez względu na konsekwencje. Prezes PiS Jarosław Kaczyński wielokrotnie podkreślał, że nie ma w partii miejsca dla ludzi nieuczciwych, tym bardziej z prawomocnymi wyrokami. Kierując się tą zasadą, wymagamy tego od siebie jak i od naszych koalicjantów.

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

kulka

kulka

Czytałem na onecie, że rząd mimo szykującej się biedy w kraju planuje wysokie premie i nagrody dla swoich urzędnikow i jestem przekonany. że to samo dzieje się w urzędach niższej instancji czyli województwo, powiat, gmina...
Lenny
+9

Lenny

Cytuję Observer:
Panie Kamiński mówi Pan, że ".....Uczciwość i etyka oraz dobro mieszkańców, zawsze będą dla nas najważniejsze, bez względu na konsekwencje...." Takie bzdety możesz Pan opowiadać waszej sekcie smoleńskiej, radiomaryjnym słuchaczom albo osobom z mentalnością XIX wiecznego chłopa. To co dzieje się na "górze" waszej partii przekłada sie na powiaty i gminy. A jedyną "uczciwością i etyką" jest utrzymanie przez was władzy za wszelką cenę. Po trupach ale musicie rządzić - to motto waszego "prezesika" i reszty bandy zwanej PIS.
Artur miał zawsze zagrania despotyczne i dyktatorskie ciągoty.
Więc tu wcale się bym nie zdziwił jak by przez osobę taty członka zarządu powiatu po cichu wprowadzał w życie swoje fantazje. Co do przewodniczącego rady to jak by miał trochę honoru to zamiast płakać na Artura ze jest tkai zły sam podała by się do dymisji po tym jak usłyszał wyrok. Więc z jednej strony bandyta z drugiej mitoman dyktator. Super powiat :(
Karol

Karol

Cytuję Antoni Bącała:
Jaki Krystian?!- Kordian Kolbiarz...


Dziękujemy. Poprawione.

Nie wiem dlaczego ale jak zobaczyłem "K. Kolbiarz" to też pierwsza moja myśl
Krystian Kolbiarz.
Observer
+7

Observer

Panie Kamiński mówi Pan, że ".....Uczciwość i etyka oraz dobro mieszkańców, zawsze będą dla nas najważniejsze, bez względu na konsekwencje...." Takie bzdety możesz Pan opowiadać waszej sekcie smoleńskiej, radiomaryjnym słuchaczom albo osobom z mentalnością XIX wiecznego chłopa. To co dzieje się na "górze" waszej partii przekłada sie na powiaty i gminy. A jedyną "uczciwością i etyką" jest utrzymanie przez was władzy za wszelką cenę. Po trupach ale musicie rządzić - to motto waszego "prezesika" i reszty bandy zwanej PIS.
Witek
+6

Witek

Panie Kolbiarz panu juz dziekujemy. Brawo PiS. W normalnych warunkach stawiajac siatkowke nad zdrowie i zycie mieszkancow powinien odejsc w niebyt i do koncs zycia sie wstydzić.

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przeczytaj także: