Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
Reklama

(Artykuł przeczytasz w 2 - 3 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0% artykułu

wp 20170328 16 12 34 proTyle się mówi o promocji najlepszych turystycznie miejsc w powiecie. Ale to tylko słowa, bo gdy przychodzi co do czego, głos milknie. A stan drogi powiatowej w Jarnołtówku i Pokrzywnej woła dużymi jak tamtejsze dziury słowami: Wyremontujcie mnie! Ta droga to powinna się nazywać drogą wstydu. Oto bowiem, droga prowadząca do jednej z największych w powiecie atrakcji turystycznej - Gór Opawskich zamiast być zaproszeniem do pozostania w tej okolicy przypomina drogi, jakie możemy zobaczyć na archiwalnych zdjęciach Polski z okresu komunizmu lub, nie obrażając wschodnich nacji, drogą, jakie można jeszcze spotkać w byłych republikach byłego ZSRR. 

Droga zaniedbana, temat wstydu okolicznych mieszkańców i właścicieli pensjonatów. Dziurawa niczym ser, bez pobocza ale i porządnego chodnika dla pieszych czy grup turystów. Droga wstydu, zaniedbań, krótkowzroczności zarządcy, "nie chciejstwa", czy też beznadziejności w pomyśle na rozwój. Słowem - droga wstydu. 

 

wp_20170328_15_37_34_prowp_20170328_15_38_17_prowp_20170328_15_38_24_prowp_20170328_15_40_28_prowp_20170328_15_42_38_prowp_20170328_15_42_59_prowp_20170328_15_48_07_prowp_20170328_15_50_42_prowp_20170328_15_56_18_prowp_20170328_15_56_38_prowp_20170328_16_01_13_prowp_20170328_16_01_29_prowp_20170328_16_03_34_prowp_20170328_16_04_04_prowp_20170328_16_12_28_prowp_20170328_16_12_34_pro

 

O drogę walczą nasi radni a ostatnio Radny Powiatowy, Paweł Szymkowicz również podjął się próby zrobienia czegokolwiek, co mogłoby doprowadzić w końcu do upragnionego przez wielu finału w postaci modernizacji lub choćby remontu. Planem radnego było sporządzenie choćby na ten czas dokumentacji remontu, który, w odpowiedniej chwili, gotowy, można będzie przedłożyć do wniosku o dofinansowanie z różnych programów z Unii Europejskiej czy tak mocno promowanego przy okazji wyborów, programów obietnic wyborczych rządu PiS dotyczącego budowy lub remontów dróg lokalnych. 

Wniosek radnego przepadł. Przepadł głosami radnych PiS, tychże samych, których koledzy w rządzie obiecywali wielki program odnowy i budowy lokalnych dróg. Za uchwałą pozwalającą sfinansować w wysokości 300 tysięcy złotych projekt drogi zagłosowała tylko jedna radna z prawicy: Grażyna Bortniczuk (PiS), Radna z Głuchołaz.

Może gmina powinna oddać te dwie miejscowości naszemu sąsiedniemu powiatowi? A może jeszcze lepiej naszym południowym sąsiadom, którzy wiedzą, jak promować turystyczne regiony? Bo jak widać, powiatowi na turystyce nie zależy. Choć jednak nie. Zależy - ale na własnym podwórku - w Nysie. Tu się tych pieniędzy raczej nie szczędzi. Ale na zapomnianych peryferiach? Lepiej udawać, że nie widzi się problemu. Tak nawet lepiej, przynajmniej można się wyrzec wstydu. Wstydu mości władców powiatu tak wielkiego, jak rzeczone dziury w drodze. 

Podziękowania należą się radnym, którzy, mimo, że mieszkają w innej części powiatu problem zaważyli i wniosek Pawła Szymkowicza poparli. 

O budowie chodnika w Jarnołtówku i Pokrzywnej:

 

O drodze, którą wizytówką powiatu się stała:Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


1 Nie lubię1

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

Koleś
+1

Koleś

A co z pozostałymi sprawami dotyczącymi naszej gminy? Ludzie pisma piszą, a radni maja to w dupie. Mimo, że problemy mają na tacy. Kiedy ścieżka rowerowa będzie dokończona w Charbielinie? Taki niewielki kawałek, a ile więcej bezpieczeństwa !!!
Ludzie pisma piszą, radni maja więc projekty na tacy podane. Pieniądze? Są ludzie odpowiedzialni za pisanie projektów.
Perła Opolszczyzny
+1

Perła Opolszczyzny

[quote name="Brawo WY"]

pal licho z tymi mieszkańcami, tu chodzi o wizerunek naszej całej gminy,
osoby odpowiedzialne za promocje i wizerunek naszej gminy winny zabiegać o wybudowanie nowej drogi, mamy 2020 rok i dalej nic,
starostwu powinno dostać się po nosie za swoją decyzję, to jest skandal, że nie zrobiono nic z tą drogą do dzisiaj, stan takiej drogi nie jest dopuszczalnych w zwykłych wioskach a co dopiero w miejscowościach turystycznych, które mają przyciągać przybyszów z innych powiatów bądź województw,
jest to najgorsza droga w całym powiecie nyskim, a przecież powinna być w idealnym stanie,
As
+6

As

Cytuję Brawo WY:
problem nie w radnych tylko w powiedzmy sobie szczerze...BEZNADZIEJNYCH MIESZKAŃCACH TYCH MIEJSCOWOŚCI!!! Już nie raz pokazano w całej Polsce i na świecie, że jak mieszkańcy się potrafią zorganizować i nawet w sposób bardzo ale to bardzo upierdliwy publicznie razem i wspólnie protestować w różny nawet bardzo uciążliwy sposób, by wywalczyć coś dla swoich Małych Ojczyzn, to wtedy nie tylko media ogólnopolskie różnych opcji politycznych, ale i miejscowi politycy widzą, że trzeba przestać olewać mieszkańców danej Małej Ojczyzny, a zacząć prawidłowo gospodarzyć...no ale sami wiemy jak jest...społeczeństwo powiatu nyskiego a zwłaszcza Gminy Głuchołazy jest totalnie rozbite i na solidarność to tylko w teorii można liczyć, bo w praktyce nikt nie pójdzie w ramach protestu regularnie każdego dnia w godzinach szczytu blokować choćby główne ronda w Nysie z transparentami (nie obraźliwymi ale merytorycznymi) czego się domagają dla swej Małej Ojczyzny mieszkańcy!!! No ale powiedzmy sobie szczerze, że przecież przysłowiowy Kowalski nie będzie protestował, by zrobiono przez wioskę porządną drogę z chodnikiem, no bo przecież jego sąsiad przysłowiowy Nowak też wtedy będzie miał taką drogę fajną z chodnikiem :-* :P ...no i tak jest z wszystkim w tym powiecie i w tej gminie...każdy czeka aż łaskawie nam panujący z różnych opcji politycznych coś nam dadzą, bo my zniewoleni i lubiący "ciepłą wodę w kranie" nie mamy zamiaru walczyć skuteczniej o swoje...no a radni?!- hmm...no cóż, żaden radny nic nie wywalczy na żadnej sesji rady gminnej, czy powiatowej, jeśli władza nie poczuje, że choćby przez cały tydzień ogromna społeczność z okręgu tegoż radnego choćby skutecznie zablokowała obwodnice miasta na znak protestu, co spowodowało, że nie tylko każdego dnia media "suszyły głowę" starostom, burmistrzom, sołtysom i radnym, ale i naciski popłynęły "z góry" by w końcu ostudzić ten niewygodny medialnie "gorący kartofel" zajmując się rzeczowo danymi postulatami, a nie odsyłaniem ich do przysłowiowej niszczarki... Niejedna gmina i wioska swoim uporem i cierpliwym skutecznym protestowaniem potrafiła wywalczyć w końcu co chciała, no ale nie w powiecie nyskim i nie w Jarnołtówku i w Pokrzywnej, gdzie mieszkańcy kochają "ciepłą wodę w kranie" i nie mają zamiaru się wychylać w staraniach o większe bezpieczeństwo i wygodę, no bo przecież "PO CO"...i tak od wielu już lat...hahaha...wszyscy znamy ten problem, a jeszcze nikt z nas nie widział tej społecznej lokalnej tłumnej siły poparcia dla choćby remontu tychże dróg, więc po co ma Nysa inwestować w mieszkańców, którym wystarczy "ciepła woda w kranie"?! hahaha...i pewnie też zaraz będą się nawet pod moim wpisem naiwni "MUNDROWAĆ" i zgrywać jaśnie oświeconych, a ja nadal nie widzę tych tłumów mieszkańców, którzy zablokują skutecznie główne drogi w Nysie na znak protestu(bo po co blokować lokalną z małym natężeniem ruchu drogę w Pokrzywnej lub w Jarnołtówku ?!...a radny jak to radny, no zgłosił jakiś tam se postulat, wiedząc, że nic z tego nie będzie, bo jak jego opcja miała większość to też nic z tym generalnym remontem tychże dróg nie robiła, no ale warto zabłysnąć, że się nic nie znaczący postulat złożyło i tyle...przyda się potem w kolejnej kampanii wyborczej by się pochwalić "że się próbowało"...no cóż, wszyscy wiemy, że dobrymi chęciami jak i radami jest piekło wybrukowane!!! :-* :lol:


Widzę, że świetnie rozumiesz problem . Co tu wymagać od potomków chłopów pańszczyźnianych, narodu upokarzanego przez zabory potem sanacje, komunę i IIIRP Dlatego wciąż wypadamy na szarym końcu w zakresie tzw. kapitału społecznego. Musi upłynąć pokolenia byśmy się stali społeczeństwem obywatelskim jak na zachodzie.
Brawo WY
+17

Brawo WY

problem nie w radnych tylko w powiedzmy sobie szczerze...BEZNADZIEJNYCH MIESZKAŃCACH TYCH MIEJSCOWOŚCI!!! Już nie raz pokazano w całej Polsce i na świecie, że jak mieszkańcy się potrafią zorganizować i nawet w sposób bardzo ale to bardzo upierdliwy publicznie razem i wspólnie protestować w różny nawet bardzo uciążliwy sposób, by wywalczyć coś dla swoich Małych Ojczyzn, to wtedy nie tylko media ogólnopolskie różnych opcji politycznych, ale i miejscowi politycy widzą, że trzeba przestać olewać mieszkańców danej Małej Ojczyzny, a zacząć prawidłowo gospodarzyć...no ale sami wiemy jak jest...społeczeństwo powiatu nyskiego a zwłaszcza Gminy Głuchołazy jest totalnie rozbite i na solidarność to tylko w teorii można liczyć, bo w praktyce nikt nie pójdzie w ramach protestu regularnie każdego dnia w godzinach szczytu blokować choćby główne ronda w Nysie z transparentami (nie obraźliwymi ale merytorycznymi) czego się domagają dla swej Małej Ojczyzny mieszkańcy!!! No ale powiedzmy sobie szczerze, że przecież przysłowiowy Kowalski nie będzie protestował, by zrobiono przez wioskę porządną drogę z chodnikiem, no bo przecież jego sąsiad przysłowiowy Nowak też wtedy będzie miał taką drogę fajną z chodnikiem :-* :P ...no i tak jest z wszystkim w tym powiecie i w tej gminie...każdy czeka aż łaskawie nam panujący z różnych opcji politycznych coś nam dadzą, bo my zniewoleni i lubiący "ciepłą wodę w kranie" nie mamy zamiaru walczyć skuteczniej o swoje...no a radni?!- hmm...no cóż, żaden radny nic nie wywalczy na żadnej sesji rady gminnej, czy powiatowej, jeśli władza nie poczuje, że choćby przez cały tydzień ogromna społeczność z okręgu tegoż radnego choćby skutecznie zablokowała obwodnice miasta na znak protestu, co spowodowało, że nie tylko każdego dnia media "suszyły głowę" starostom, burmistrzom, sołtysom i radnym, ale i naciski popłynęły "z góry" by w końcu ostudzić ten niewygodny medialnie "gorący kartofel" zajmując się rzeczowo danymi postulatami, a nie odsyłaniem ich do przysłowiowej niszczarki... Niejedna gmina i wioska swoim uporem i cierpliwym skutecznym protestowaniem potrafiła wywalczyć w końcu co chciała, no ale nie w powiecie nyskim i nie w Jarnołtówku i w Pokrzywnej, gdzie mieszkańcy kochają "ciepłą wodę w kranie" i nie mają zamiaru się wychylać w staraniach o większe bezpieczeństwo i wygodę, no bo przecież "PO CO"...i tak od wielu już lat...hahaha...wszyscy znamy ten problem, a jeszcze nikt z nas nie widział tej społecznej lokalnej tłumnej siły poparcia dla choćby remontu tychże dróg, więc po co ma Nysa inwestować w mieszkańców, którym wystarczy "ciepła woda w kranie"?! hahaha...i pewnie też zaraz będą się nawet pod moim wpisem naiwni "MUNDROWAĆ" i zgrywać jaśnie oświeconych, a ja nadal nie widzę tych tłumów mieszkańców, którzy zablokują skutecznie główne drogi w Nysie na znak protestu(bo po co blokować lokalną z małym natężeniem ruchu drogę w Pokrzywnej lub w Jarnołtówku ?!...a radny jak to radny, no zgłosił jakiś tam se postulat, wiedząc, że nic z tego nie będzie, bo jak jego opcja miała większość to też nic z tym generalnym remontem tychże dróg nie robiła, no ale warto zabłysnąć, że się nic nie znaczący postulat złożyło i tyle...przyda się potem w kolejnej kampanii wyborczej by się pochwalić "że się próbowało"...no cóż, wszyscy wiemy, że dobrymi chęciami jak i radami jest piekło wybrukowane!!! :-* :lol:
Perła Opolszczyzny
+6

Perła Opolszczyzny

tylko telewizja pomoże,

nagłośnić sprawę w TVP Opole lub TVP INFO !

niech się wstydzą radni, że nie przegłosowali tej uchwały! problem jest zgłaszany już od kilkunastu lat wstecz,

apel do redakcji GO, zgłoście ten problem do telewizji, bo nie ma innej sposobności rozwiązania problemu,

szkoda, że dla porównania nie zrobiliście zdjęć odcinka drogi do Prudnika za torami bo byłoby widać niesamowity kontrast upływu 50 lat, droga z 2011 roku vs droga z 1961 r.

Perła Opolszczyzny, wstyd...

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przeczytaj także: