Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
Reklama

(Artykuł przeczytasz w 2 - 3 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0% artykułu

img 9479
Znamy już przyszłych radnych Rady Miejskiej kolejnej, tym razem 5-cioletniej kadencji. Poniżej zaprezentujemy nazwiska radnych z kolejnych, 4 okręgów wyborczych. Dość wyrównane siły w nowej radzie. Po 7 członków z Po i głównego oponenta- PiS. Szale zwycięstw w głosowaniach będą przeważać radni z Kukiz a potem kolejno Forum Samorządowe i na koniec PSl, które przegrało te wybory - do rady wszedł tylko jeden kandydat z tej partii - Stanisław Szul. 

Ewenementem jest obecność w radzie dwóch radnych Stychno. Dostał się zarówno Bolesław jak i Kazimierz. 

W radzie pozostało 11 radnych z tych, którzy tą funkcję pełnią w obecnej, kończącej się kadencji. 8 twarzy jest nowych. To takie wstępne podsumowanie - to jeszcze się zmieni w zależności od wyniki II tury wyborów na fotel burmistrza. Dlatego do tej wyliczanki nie wliczamy Romana Sambora, Edwarda Szupryczyńskiego i Grzegorza Ptaka. Okręg numer 1:

1. GĘBALA Andrzej Mieczysław z listy nr 4 KKW PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

2. SZYMKOWICZ Alicja Teresa z listy nr 4 KKW PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

3. PTAK Grzegorz Leszek z listy nr 8 KWW KUKIZ'15

4. STYCHNO Kazimierz z listy nr 10 KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

5. STYCHNO Bolesław z listy nr 10 KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Okręg numer 2: 1. SZUPRYCZYŃSKI Edward Leonard z listy nr 4 KKW PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

2. MIGAŁA Mariusz z listy nr 4 KKW PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

3. PACH-GOMULNICKA Klaudia Maria z listy nr 4 KKW PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

4. SZENAWA Daniel Marek z listy nr 8 KWW KUKIZ'15

5 WOJNAROWSKI Jerzy Stanisław z listy nr 10 KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 

6. KOSZUT Michał z listy nr 10 KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆOkręg numer 3: 1. SAMBOR Roman Adam z listy nr 4 KKW PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

2. WILK Teresa Helena z listy nr 8 KWW KUKIZ'15

3. CHASZCZEWICZ Jan Kazimierz z listy nr 10 KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

4. KANARSKI Bogusław z listy nr 10 KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

5. ŁABAZA Adam Wiesław z listy nr 18 KW STOWARZYSZENIE FORUM SAMORZĄDOWE 2002Okręg numer 4: 1. SZUL Stanisław z listy nr 2 KOMITET WYBORCZY PSL

2. SKUPIEŃ Mieczysław z listy nr 4 KKW PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

3. WANICKI Jacek Paweł z listy nr 8 KWW KUKIZ'15

4. BILIŃSKI Szymon Michał z listy nr 10 KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

5. UDZIELA Ryszard Kazimierz z listy nr 18 KW STOWARZYSZENIE FORUM SAMORZĄDOWE 2002Podsumowanie:

7 radnych z Prawa i Sprawiedliwości.

7 radnych z PO i .N

4 radnych z Kukiz15

2 radnych z Forum Samorządowe 2002

1 radny z PSL

Oczywiście 3 osoby mogą się zmienić - te 3 zrzekną się mandatu radnego w przypadku objęcia innej funkcji, tzn. Edward Szupryczyński i Grzegorz Ptak gdyby któryś z nich został burmistrzem - wówczas radnym zostaje kolejna osoba z listy, Roman Sambor - gdyby nadal pełnił funkcję wiceburmistrza. 

Tabela wyników poszczególnych kandydatów (kliknij, aby powiększyć):

1028807d ff17 4d9c 8d19 63a5b9d6f040

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię1

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

mietek
+2

mietek

Drodzy nowi radni!! badzcie czujni bo zostaniecie ograni przez stara ekipe wyjadaczy !!!dzisjaj wszystko sie potwierdzilo!! doszlo do spotkania wicka p. Romana z cwaniaczkiem Lukaszem K. ktory tak jak wczesniej probowal ograc Kamila!!! teraz swoje interesy prubuje zalatwic przy jednej pieczeni !!i rozpoczely sie negociacjie!!mamy nagrania!!!ze spotkania!!!co robil tam P.roman o12.50 ? co omawiali razem?dobrze sie nalezy zastanowic na kogo glosowac!!!o tym ze p. Lukasz ma uklady i znajomosci w urzedzie to wiedzielismy od dawna !!To ze pan Roman czesto sie spotyka z panem Lukaszem informowalismy!!!ale jak widac grunt starej ekipie pali sie pod nogami i zaczeli mocno dzialac!!!! Poczebny jest im kolega pana Grzegoza zeby cos sprzedal na niego!!!! dobrze sie rozgladajcie w prawo i lewo bo potem bedzie zapozno!!!
Nospam
-3

Nospam

Zmiana byłaby dobra,gdyby był jakiś konkretny kontrkandydat do obecnego burmistrza. Niestety NIE MA. Nie oszukujmy się ale Ptak to może jest kandydatem na stanowisko rozwoju sportu w gminie. Ale nie na burmistrza. Bo wszak za nim przyjdą ludzie którymi sie otoczył. A czy widzicie tam kogoś KONKRETNEGO? Kogoś kto sie zna na zarządzaniu, finansach, ma znajomosci zeby przyciągną inwestorów? Nie. Wiec lepiej zostawić po staremu. Niż robic rewolucje i wyjsc na tym gorzej
alecyrk
-2

alecyrk

Cytuję mex:
Cytuję alecyrk:

EDWARD,LEONARD SZUPRYCZYŃSKI to nie "pampers", ani "młodzieżowiec". Niezaprzeczalnie zrobił dużo dobrego dla Miasta I Gminy,


A co niby zrobił? Rozumiem, że każdy musi mieć chwile na start, ale on rozkręca się już od 16 lat. Ile osób wyjechało z Głuchołaz w tym okresie? Tylko mi nie mów, że tak jest w całym kraju. W całym kraju Polaków nie ubywa, a przybyło ponad milion Ukraińców. A jak jest u nas?

Wejdźcie na stronę naszego urzędu. To nawet nie chce poprawnie działać w nowych przeglądarkach. To najlepiej pokazuje na jakiem etapie rozwoju jesteśmy. Znajdźcie tam jakieś informacje dla turystów, inwestorów, mieszkańców. Kto tam pracuje i czym się zajmuje? To są ludzie, którzy przegapili rewolucję technologiczną. Mentalnie są ciągle w latach 80/90.To jest poziom końca lat 90. Jesteśmy jedno pokolenie do tyłu i teraz potrzeba nam skoku o jedno pokolenie.


Masz problemy zmień przeglądarkę. Zmiana Burmistrza niczego nie zmieni, a zmiana na takiego , który co najwyżej może rozkręcić suport roweru - to nie zmiana ! Na pewno uczyniłałaby ( taka zmiana)wiele szkody naszej gminie.
Trzeba mieć dużo złej woli ,żeby nie zauważyć pozytywnych zmian w naszej gminie.
Przypomnę młodych , gniewnych z wyborów 4 lata wstecz. Pan Bortniczuk , Pan Kamiński widzieli jak ściągnąć inwestorów do Głucholaz i całą" wiedzę" wykorzystali do ... usadowienia się na intratnych , sowicie opłacanych posadkach. Niekiedy zdarzy się ,pomagają ościennym gminom i powiatom.Tacy lokalni patrioci po głuchołasku. Mam wszelkie podstawy twierdzić , że nowy pretendent do fotela burmistrza tego rodzaju "patriota" na miarę technologii 21 wieku.
Zgadzam się , że nigdy nie jest tak dobrze żeby nie było potrzeby usprawnienia np. technologicznego.Pamiętam też wrzask jak przed laty wymieniano sprzęt informatyczny w UM.
Skok o jedno pokolenie do przodu to... pampersy. Chyba to chciałeś nam zaordynować?
Ty chcesz jak większość młodych gniewnych z 21 wieku zmiany dla zmiany.
Prawda jest okrutna , wyżej d...y z takim budżetem nie podskoczysz. Inwestorów nie potrafi przyciągnąc rząd dysponujący niewspólmiernie większymi możliwościami. Czas skończyć z małomiasteczkową megalomanią. Ludzie wyjeżdzali i będą nadal wyjeżdżać. Popatrz na wschodnie landy Niemiec. O pieniądzach jakimi dysponują tamtejsze samorządy możemy tylko pomarzyć. Jedynym , rozsądnycm wyborem na dzisiaj jest wybór Edwarada Szupryczyńskiego dysponjącego możliwie najlepszym zapleczem politycznym . Trzeba być pragmatycznym. Pieniądze do "wzięcia" są w województwie. Czytamy i wiemy kto będzie tam rządził. Niestety nie wiem czy są zacofani pokoleniowo ,( w województwie) technologicznie i w którym wieku pozostają ale trzymają i dzielą kasę!
tes
+6

tes

Cytuję Myślę więc jestem:
Witam Wszystkich serdecznie,
głowa mnie boli jak czytam komentarze wychwalające Pana Grzegorz Ptaka. Może najwyższa pora zadać sobie pytanie co ten Pan może zaproponować. Osobiście obserwując jego poczynania społeczne mogę stwierdzić, że jest osobą rozpoznawalną, z pasją i chęcią bycia społecznikiem. Jakie są tego efekty? Cóż nic do końca nie jest doprowadzone, dużo hałasu i rozgłosu na chwilę, a później wszystko umiera śmiercią naturalną. Pokazywanie ile to daje z prywatnych pieniędzy na klub kolarski nie mówiąc o tym, że otrzymuje również pieniążki od prezesa M. Zalewskiego. Oddawanie diet i zakup sprzętu do klubu np. busa który jest przez niego użytkowany prywatnie. Temat organizowania biwaków gdzie dzieci często były pozastawiane samym sobie, a nawet chodziły w późnych godzinach nocnych po mieście bez opieki. Promowanie się na jedynej społecznej czynności jakim jest prowadzenie szkółki kolarskiej, a nie klubu Victoria to chyba zbyt mało. Czy chcemy takiego burmistrza. Myślę, że to nie jest jeszcze dla niego czas, pięć lat pokory może przynieść tylko pozytywny skutek. Ten czas Pan G. Ptak powinien wykorzystać na naukę prowadzenia dialogu bo tego nie potrafi, stworzenie odpowiedniego planu działania bo bałagan nie tylko w głowie ale i w otoczeniu. Podsumowując zanim zagłosujemy zastanówmy się czego oczekujemy, i nie dajmy sobie zamydlać oczu wizerunkiem superptaka z kozą na klacie. Pozdrawiam


W kultowym filmie "Dzień Świstaka" jest taka końcowa scena kiedy Bill Murray budzi się i w końcu pojawia się jutro
Bill Murray mów - Coś się zmieniło
Andie MacDowell pyta - Na dobre czy złe?
Bill Murray odpowiada - Każda zmiana jest dobra.

Mamy od 16 lat dzień świstaka i każdy dzień jest taki jak poprzedni. Czas na zmiany. Każda zmiana będzie dobra.
Myślę więc jestem

Myślę więc jestem

Witam Wszystkich serdecznie,
głowa mnie boli jak czytam komentarze wychwalające Pana Grzegorz Ptaka. Może najwyższa pora zadać sobie pytanie co ten Pan może zaproponować. Osobiście obserwując jego poczynania społeczne mogę stwierdzić, że jest osobą rozpoznawalną, z pasją i chęcią bycia społecznikiem. Jakie są tego efekty? Cóż nic do końca nie jest doprowadzone, dużo hałasu i rozgłosu na chwilę, a później wszystko umiera śmiercią naturalną. Pokazywanie ile to daje z prywatnych pieniędzy na klub kolarski nie mówiąc o tym, że otrzymuje również pieniążki od prezesa M. Zalewskiego. Oddawanie diet i zakup sprzętu do klubu np. busa który jest przez niego użytkowany prywatnie. Temat organizowania biwaków gdzie dzieci często były pozastawiane samym sobie, a nawet chodziły w późnych godzinach nocnych po mieście bez opieki. Promowanie się na jedynej społecznej czynności jakim jest prowadzenie szkółki kolarskiej, a nie klubu Victoria to chyba zbyt mało. Czy chcemy takiego burmistrza. Myślę, że to nie jest jeszcze dla niego czas, pięć lat pokory może przynieść tylko pozytywny skutek. Ten czas Pan G. Ptak powinien wykorzystać na naukę prowadzenia dialogu bo tego nie potrafi, stworzenie odpowiedniego planu działania bo bałagan nie tylko w głowie ale i w otoczeniu. Podsumowując zanim zagłosujemy zastanówmy się czego oczekujemy, i nie dajmy sobie zamydlać oczu wizerunkiem superptaka z kozą na klacie. Pozdrawiam
mex
+1

mex

Cytuję alecyrk:

EDWARD,LEONARD SZUPRYCZYŃSKI to nie "pampers", ani "młodzieżowiec". Niezaprzeczalnie zrobił dużo dobrego dla Miasta I Gminy,


A co niby zrobił? Rozumiem, że każdy musi mieć chwile na start, ale on rozkręca się już od 16 lat. Ile osób wyjechało z Głuchołaz w tym okresie? Tylko mi nie mów, że tak jest w całym kraju. W całym kraju Polaków nie ubywa, a przybyło ponad milion Ukraińców. A jak jest u nas?

Wejdźcie na stronę naszego urzędu. To nawet nie chce poprawnie działać w nowych przeglądarkach. To najlepiej pokazuje na jakiem etapie rozwoju jesteśmy. Znajdźcie tam jakieś informacje dla turystów, inwestorów, mieszkańców. Kto tam pracuje i czym się zajmuje? To są ludzie, którzy przegapili rewolucję technologiczną. Mentalnie są ciągle w latach 80/90.To jest poziom końca lat 90. Jesteśmy jedno pokolenie do tyłu i teraz potrzeba nam skoku o jedno pokolenie.
alecyrk
-7

alecyrk

Cytuję Ryszard:
Cytuję heniekj23:
Do wszystkich bardzo was proszę nie używajcie określenia harcerz w stosunku do Ptaka bo obrażacie harcerzy tych co byli i tych co są

Święte słowa!

Słuszna uwaga. PRZEPRASZAM ZA HARCERZA!
Idea skautingu jest mi bliska nie mniej jednak: szkoda Głuchołaz,żal Głuchołazian-"janusz" Nie eksperymentujmy. Burmistrzem EDWARD LEONARD SZUPRYCZYŃSKI!
Reformatorzy z PIS też to zrozumieli i postawili na młodzież po 70 -ce.
EDWARD,LEONARD SZUPRYCZYŃSKI to nie "pampers", ani "młodzieżowiec". Niezaprzeczalnie zrobił dużo dobrego dla Miasta I Gminy, Nie twierdzę , że jest idealny lecz jedyny rozsądny wybór z którego możemy JESZCZE skorzystać.
alecyrk
-1

alecyrk

Cytuję mex:
Cytuję alecyrk:
Nie wiem czy zauważyliście nie mamy BURMISTRZA.
Mamy trochę nowych twarzy w Radzie i wypróbowanych zjadaczy paluszków,budowniczych ZDROJU, intelektualistów Panów Bolesława i Kazimierza S, budowniczego progów, kanalizatora i marudę w jednej osobie itp. Komu zrobiliśmy na złość?
Wszyscy malkontenci chyba już wiedzą dlaczego musimy przez dziesięciolecia żyć wspomnieniami. Harcerz, rowerzysta,czytaciel liczników sprzedawca marchewki to elita kulturalna naszego grodu. Porzućcie już wszelką nadzieję. Pozostaje ratować co się da i głosować na Pana Szupryczyńskiego.Zapomniałeś, że w tej elicie mamy jeszcze doktora od pocztówek i Andrzeja "w ryj chcesz?". To dopiero jest elita kulturalna. :)


Jaka" elita kulturalna" tacy jej piewcy.
Nie mam nic wspólnego z "doktorem od pocztówek" ani z Andrzejem "w ryj chcesz" ale domniemam (domniemanie graniczące z pewnością) , że" Marchewkowy Kazik", " Licznikowy Bolek" czy pan znany z bardzo pociesznego określenia urządzenia do poboru pieniędzy za parkowanie pojazdów ... "parkonet" pracy doktorskiej nie napiszą i ""w ryj" też mocno nie walną - wiadomo "młodzieżówka" ! W ogóle wskazanym jest używanie ''środków perswazji" zrozumiałych dla interlokutora.
Dobrze , że" Adolf" zbudował basenowy zdrój , w przeciwnym wypadku "młodzieżowka" nie miałaby czym się lansować.
mex
+10

mex

Cytuję alecyrk:
Nie wiem czy zauważyliście nie mamy BURMISTRZA.
Mamy trochę nowych twarzy w Radzie i wypróbowanych zjadaczy paluszków,budowniczych ZDROJU, intelektualistów Panów Bolesława i Kazimierza S, budowniczego progów, kanalizatora i marudę w jednej osobie itp. Komu zrobiliśmy na złość?
Wszyscy malkontenci chyba już wiedzą dlaczego musimy przez dziesięciolecia żyć wspomnieniami. Harcerz, rowerzysta,czytaciel liczników sprzedawca marchewki to elita kulturalna naszego grodu. Porzućcie już wszelką nadzieję. Pozostaje ratować co się da i głosować na Pana Szupryczyńskiego.Zapomniałeś, że w tej elicie mamy jeszcze doktora od pocztówek i Andrzeja "w ryj chcesz?". To dopiero jest elita kulturalna. :)

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przeczytaj także: