Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
Reklama

(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0% artykułu

20181017 190425
 - Nie obiecujemy gruszki na wierzbie. Stawiamy na realny plan dla gminy, a nie obietnice bez pokrycia - mówiła wczoraj Kandydat lewicy na Burmistrza. - Są priorytety. Nie basen, nie zdrój, ale opieka nad starszymi, szkolnictwo i wsparcie dla miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. - mówi Ewa Chabasińska. Wczoraj, w Centrum Kultury spotkała się z wyborcami. W ponad godzinnym wystąpieniu przedstawiała realny, według kandydatki, program. Nie można obiecać odbudowy basenu, gdy nie będzie komu z niego korzystać. Osobom starszym potrzeba bezpieczeństwa zdrowotnego - a tu konieczne jest przywrócenie do działania interny w szpitalu. To jest zadanie powiatu, ale jak tłumaczy kandydatka, włodarz miasta powinien zareagować na to, co dzieje się w Głuchołaskim szpitalu. - Co z tego, że szpital mamy pięknie odmalowany, jak nie ma tam po co iść.

Innym problemem jest także funkcjonowanie Opieko Społecznej, która nie zajmuje się tylko osobami z problemem alkoholowym, ale także seniorami. Tej placówce należy się wsparcie - zarówno finansowe jak i kadrowe. To także dom seniora, który może wesprzeć samotne, starsze osoby, których dzieci wyjechały. 

Jeszcze innym, najważniejszym problemem jest brak szkolnictwa średniego. Tu Ewa Chabasińska mówi o pomyśle, by stworzyć program edukacji, gdzie uczniowie mogliby, we współpracy z zakładami pracy, realizować praktyczną naukę zawodu. - Musimy tu zatrzymać młodych. Nie mogą po ukończeniu szkoły podstawowej uczyć się w Nysie, skoro mamy tu Zespół Szkół. Należy współpracować z zakładami pracy, po to, by ukończeniu szkoły średniej, uczeń mógł zostać pracownikiem w tutejszej w firmie. Ważne jest to, by ci młodzi tu zakładali rodziny, by tu rodziły się dzieci. Bo jak nie będzie młodych, to i ci starsi nie będą mieli i pomocy i opieki. 

- Nie można zapominać o tym, co najważniejsze. Gdzie byli nasi radni powiatowi, gdy oddział wewnętrzny był zawieszany? Dlaczego nikt nie protestował, interweniował? Najprościej jest coś zamknąć. Ale trudno jest to odbudować. To ci, co rządzą, mają stworzyć warunki dla młodych, dla ludzi. 

Merytorycznej, spokojnej i rzeczowej rozmowie przysłuchiwał się kontrkandydat na burmistrza - Jerzy Wojnarowski.Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


1 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

XXX

XXX

Cytuję alecyrk:
Aquapark już zbudowali. Wykąpani i odświeżeni postanowili zabrać się za emerytów.
Przypominam obecny burmistrz nigdy nie zapominał o emerytach. Jego inicjatywy w tym temacie ,zawsze napotykały na opór ze strony "aktywistów" PIŚ-u Głuchołazy. Nie mylić z PIS.


Jak to "nie zapomni o emerytach?' Pewnie w nadmiarze obowiązków już zapomniał o tych, którzy na niego głosowali i stale bronili jego dobrego imienia, czyli o emerytowanych nauczycielach. Dzień Edukacji nie zagościł w ich portfelach, jak to było jeszcze trochę temu...
Gośka

Gośka

Cytuję MakaPaka:
Do Jan 1
A co ma piernik do wiatraka? Ludzie nie żyjcie historią! A zagłosujcie tak żeby przyszłość dla nas była dobra i bezpieczna, bo tylko przyszłość ma znaczenie. Nasze wybory dokonane dzisiaj będą miały swoje skutki jutro.
A jeśli chodzi o utożsamianie kandydatów na szczeblach gminnych z daną partią to głupota, a z jej historią to jeszcze większa głupota! (w każdej partii znajdują się ludzie, którzy są dla ludzi i tacy którzy są dla siebie).
Głosujmy na ludzi, na to co sobą reprezentują, na to co chcą dla nas faktycznie zrobić, głosujmy na Tych, w których wierzymy, na Tych do których możemy mieć zaufanie i na Tych, w których możemy pokładać nadzieję na lepsze jutro.


"Ludzie nie żyją przeszłością?". Nasza przeszłość to historia, którą się szczycimy, nawet tym, że nadal mieszkamy w tym grodzie i chcemy, aby był on taki, jaki był w naszych, wspaniałych i rozsądnych czasach. A skoro się coś Panu nie podoba, to, sorki, ale co Pan tu jeszcze robi? Irlandia, Skandynawia i Sybir czekają.
XxX

XxX

Cytuję Jan 1:
do Ciotki Klotki, Michaliny P:
- proszę moją wypowiedź przeczytać jeszcze raz i ze zrozumieniem. Zatem dla zrozumienia powtórzę: GDZIE I co RZĄDY KOMUNISTÓW, SOCJALISTÓW PRZYNIOSŁY cokolwiek dobrego LUB wniosły COŚ DO ROZWOJU KULTURY, ROZWOJU LUDZKOŚCI ? - proszę wskazać a zagłosuję na SLD.
I do Zygi:
- w mojej ocenie rządy po 89 roku, pozostały bez zmian (Jaruzelski?częściowo wolne wybory? -wybory są wolne albo nie. Nie ma części wolności. Kwaśniewski? Rząd Leszka Millera? itd.) A co zbudował PRL ? Oddaje to dość obrazowo sekwencja z filmu ALTERNATYWY 4 (to ostatni odcinek tego serialu), kiedy to gospodarz domu mówi po kompletnym fiasku przygotowań do odwiedzin zagranicznej delegacji: no, budowali my, budowali my... i....
- jak się zakończyło owo budowanie? Owoce tej budowy wszyscy znamy.
Pozdrawiam


Widzę, że z innych misek jemy posiłki. Twoja, "Janie 1", jest pełna smakołyków, arogancji i wiecznie napełniona. Z moją było i jest różnie. Każdy ma prawo do własnego zdania i własnej interpretacji zdarzeń. Moje, moich sąsiadów i rodziny są odmienne od pańskich. Więc porównywanie do "Alternatyw" powoduje, że niewiele wie Pan o tamtych czasach (i pewnie tylko z opowieści wielce nadmuchanych).
Ignacy

Ignacy

Od dawna przecież wiadomym jest, że redaktorzy tego portalu pokazują klasę dziennikarską najwyższych lotów - jak sam obecnie panujący prezes TVP.

Z rzetelnym dziennikarstwem nie ma to nic wspólnego, ale pianę bić można i klikalność jest...

Szanowni Redaktorzy portalu "glucholazyonline.com.pl" - w moim poście nie ma obraźliwych treści, jedynie moja opinia na temat Waszej pracy "dziennikarskiej" - jeśli komentarz zostanie usunięty, zadbam o to by "screen-shot" został opublikowany na innych portalach informacyjnych związanych z Naszym Miastem.

Pozdrawiam i życzę jasności umysłu :)
Uczestnik spotkania

Uczestnik spotkania

Panie Redaktorze mam wrażenie że był Pan na zupełnie innym spotkaniu niż ja, bo oprócz Pana Wojnarowskiego i Pana Barana zauważyłem że był obecny także Pan Sambor, o czym Pan nie wspomniał. A kandydatka na burmistrza Ewa Chabasińska nie powiedziała nie dla odbudowy Zdroju, powiedziała że są inne priorytety na dzień dzisiejszy ważniejsze dla mieszkańców naszej gminy. Ale zwróciła także uwagę na to że należy pozyskać środki i znaleźć rozwiązanie by odbudować Zdrój i przywrócić miastu status Uzdrowiska.
Uważam że, szkoda że umieścił Pan zdjęcie tylko tych dwóch Panów, ponieważ było wielu interesujących ludzi i było to spotkanie organizowane przez Panią Ewę, więc zdjęcie całkowicie nieadekwatne do wydarzenia.
Jan 1
+3

Jan 1

Cytuję MakaPaka:
Do Jan 1
A co ma piernik do wiatraka? Ludzie nie żyjcie historią! A zagłosujcie tak żeby przyszłość dla nas była dobra i bezpieczna, bo tylko przyszłość ma znaczenie. Nasze wybory dokonane dzisiaj będą miały swoje skutki jutro.
A jeśli chodzi o utożsamianie kandydatów na szczeblach gminnych z daną partią to głupota, a z jej historią to jeszcze większa głupota! (w każdej partii znajdują się ludzie, którzy są dla ludzi i tacy którzy są dla siebie).
Głosujmy na ludzi, na to co sobą reprezentują, na to co chcą dla nas faktycznie zrobić, głosujmy na Tych, w których wierzymy, na Tych do których możemy mieć zaufanie i na Tych, w których możemy pokładać nadzieję na lepsze jutro.

Odpowiadając:
historia to doświadczenie, doświadczenie to historia. By nie powtarzać błędów, dobrze jest pamiętać i nie wkładać ponownie ręki w pokrzywy jak została już raz poparzona- jeśli nie chce Pan (i) korzystać z tego, to Pana (i) sprawa. To ma piernik do wiatraka :-) Nad to, nie słowa a czyny i owoce tychże. Owoce są i wiemy jakie są. Partia i przynależność do niej jest wskaźnikiem. Nikt nie jest członkiem danej organizacji z którą się nie utożsamia, no chyba że cierpi na schizofrenię albo dwubiegunowość.
- jeśli idzie o głosowanie: słusznie, zagłosować należy dobrze :-)
serdecznie pozdrawiam
Jan 1
MakaPaka
-2

MakaPaka

Do Jan 1
A co ma piernik do wiatraka? Ludzie nie żyjcie historią! A zagłosujcie tak żeby przyszłość dla nas była dobra i bezpieczna, bo tylko przyszłość ma znaczenie. Nasze wybory dokonane dzisiaj będą miały swoje skutki jutro.
A jeśli chodzi o utożsamianie kandydatów na szczeblach gminnych z daną partią to głupota, a z jej historią to jeszcze większa głupota! (w każdej partii znajdują się ludzie, którzy są dla ludzi i tacy którzy są dla siebie).
Głosujmy na ludzi, na to co sobą reprezentują, na to co chcą dla nas faktycznie zrobić, głosujmy na Tych, w których wierzymy, na Tych do których możemy mieć zaufanie i na Tych, w których możemy pokładać nadzieję na lepsze jutro.
mieszkaniec
-4

mieszkaniec

Do Były mieszkaniec.
Czy zapoznał się Pan w ogóle z programem Pani Ewy Chabasińskiej?
A jeżeli chodzi o głuchołaskie zakłady to są i takie które dają nieźle zarobić, natomiast z Pana wypowiedzi wynika że są tak tragiczne zarobki że lepiej już po podstawówce się pakować i wyjeżdżać z Głuchołaz. Z takim podejściem to miasto by umarło. Natomiast program Pani Ewy w mojej ocenie otwiera przed nami perspektywy; Dla seniorów żeby mieli zapewnione bezpieczeństwo zdrowotne i dom seniora, dla młodych ludzi żeby chcieli tu mieszkać, pracować, mieć dzieci, które będą miały zapewnione miejsce w darmowych żłobkach, przedszkolach, a następnie żeby te dzieci chciały się uczyć w naszej szkole średniej i po jej skończeniu mieć prace w tutejszych zakładach pracy, bo nie wszystkie dzieci moją chęć by jechać na studia, czy być zmuszonym do emigracji.
Jan 1
+3

Jan 1

do Ciotki Klotki, Michaliny P:
- proszę moją wypowiedź przeczytać jeszcze raz i ze zrozumieniem. Zatem dla zrozumienia powtórzę: GDZIE I co RZĄDY KOMUNISTÓW, SOCJALISTÓW PRZYNIOSŁY cokolwiek dobrego LUB wniosły COŚ DO ROZWOJU KULTURY, ROZWOJU LUDZKOŚCI ? - proszę wskazać a zagłosuję na SLD.
I do Zygi:
- w mojej ocenie rządy po 89 roku, pozostały bez zmian (Jaruzelski?częściowo wolne wybory? -wybory są wolne albo nie. Nie ma części wolności. Kwaśniewski? Rząd Leszka Millera? itd.) A co zbudował PRL ? Oddaje to dość obrazowo sekwencja z filmu ALTERNATYWY 4 (to ostatni odcinek tego serialu), kiedy to gospodarz domu mówi po kompletnym fiasku przygotowań do odwiedzin zagranicznej delegacji: no, budowali my, budowali my... i....
- jak się zakończyło owo budowanie? Owoce tej budowy wszyscy znamy.
Pozdrawiam
alecyrk

alecyrk

Aquapark już zbudowali. Wykąpani i odświeżeni postanowili zabrać się za emerytów.
Przypominam obecny burmistrz nigdy nie zapominał o emerytach. Jego inicjatywy w tym temacie ,zawsze napotykały na opór ze strony "aktywistów" PIŚ-u Głuchołazy. Nie mylić z PIS.

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przeczytaj także: