FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss

Jesień z Glucholazyonline!

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
Reklama

(Artykuł przeczytasz w czasie 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytałeś już: 0% artykułu

sesja
Hymn, który od  jakiegoś czasu rozpoczyna comiesięczną sesje Rady Miejskiej, miał według niektórych radnych, wnosić podniosłą atmosferę oraz łagodzić nastroje, studzić zapędy. To, co dzieje się ostatnio na sesjach można ocenić jako niegodne tego, by taki Hymn ogrywać. Jednak nie słychać, by pomysł odgrywania Hymnu, który narodził się z pomysłu nowego wiceprzewodniczącego, radnego Szymona Pleszczaka miał zostać zaniechany. Im bliżej wyborów, tym więcej na sesji agresji. I jak powodem, rzekomo, odwołania Stanisława Szula z funkcji przewodniczącego RM, było to, że ten nie radził sobie z prowadzeniem sesji, tak na dwóch ostatnich sesjach pojawiają się głosy radnych, że i nowy Przewodniczący sobie nie radzi. 

Wzajemne animozje, złośliwość, zakrzyczane się wzajemne - to już standard na ostatnich sesjach. I Hymn Państwowy tu nie pomaga. Można by to określić mianem szopki politycznej, bo radni, których funkcją jest praca dla dobra gminy, ostatnio jakby mniej gminą się zajmują, a więcej wojenkami pomiędzy sobą. Oczywiście nie wszyscy. 

Poniżej fragment nagrania wideo, który dobitnie pokazuje co dzieje się na sesji. Poszło znów o koszykówkę. Ale to tylko jeden z tematów. Kto "bryluje", jeżeli chodzi o zakłócanie sesji? Kto słynie z docinków w trakcie, gdy inny radny zabiera głos? Zgadnijcie.

Jeżeli Chcecie zobaczyć, jak to wygląda - zapraszamy. Widownia, której krzesełka w liczbie 26-ciu były dotąd zapełnione przez naczelników wydziałów, teraz świecą pustkami. To ostatnie zarządzenie burmistrzów, którzy zdecydowali, że sami będą udzielać odpowiedzi na zapytania radnych i tylko w razie potrzeby będzie wzywany naczelnik odpowiedniego wydziału. To także pokłosie innego wydarzenia, jakie miało miejsce na jednej z poprzednich sesji. Ale to już temat na inny artykuł. Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

  DO GÓRY

Przeczytaj także: