Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
Reklama

(Artykuł przeczytasz w 2 - 3 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0% artykułu

 prokurator1Kamil Bortniczuk, prezes stowarzyszenia Głuchołazianie kieruje sprawę płatnej strefy do prokuratury. Dziś na sesji Rady Miasta, radni opozycji apelowali do burmistrza o zaprzestanie tego typu działań (pobierania opłat). Wobec braku reakcji burmistrza, dziś też zostało złożone zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa w tej sprawie. Jak pisze do redakcji K. Borniczuk:Bardzo proszę o nagłośnienie tematu, gdyż realnie naruszony jest interes społeczny a bezprawny charakter działań Burmistrza Głuchołaz nie budzi wątpliwości (w załączeniu stanowisko ministerstwa w sprawie analogicznej). Wyrazem wyjątkowej arogancji głuchołaskich władz jest wypowiedź Zastępcy Burmistrza Głuchołaz, z której jednoznacznie wynika, że gmina działa z premedytacją (...).
Analogiczna sytuacja może mieć miejsce także w wielu innych samorządach województwa opolskiego.

 

 

Treść zawiadomienia:

 

Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa

 

Niniejszym składam zawiadomienie o możliwości popełnienia przez Burmistrza Głuchołaz przestępstwa z artykuł 286 § 1 KK, polegającego na świadomym i długotrwałym wyłudzaniu płatności za parkowanie w strefie płatnego parkowania w Głuchołazach, na szkodę wielu tysięcy użytkowników, poprzez wprowadzenie ich w błąd co do legalności pobieranych opłat, w celu osiągnięcia nieuzasadnionej korzyści majątkowej przez Gminę Głuchołazy.

 

Od dnia 14 lutego 2014 roku obowiązuje w polskim systemie prawnym Rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Wodnej z dnia 23 września 2013 roku zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach. Rozporządzenie to wprowadza regulacje dotyczące oznakowania miejsc parkingowych w strefach płatnego parkowania. W chwili obecnej na terenie głuchołaskiej strefy płatnego parkowania wiele miejsc parkingowych nie jest oznaczonych zgodnie z obowiązującymi przepisami – chociażby poprzez brak oznaczeń poziomych, a więc opłaty pobierane są w strefie w sposób nielegalny, ze szkodą dla Mieszkańców Gminy i gości odwiedzających nasze miasto. Działanie takie, poza naruszeniem konkretnych przepisów Kodeksu Karnego, jest również sprzeczne z ogólnymi zasadami prawa, takimi jak zasada legalizmu, czy pogłębiania zaufania obywateli do organów władzy publicznej.

Ponadto jestem w posiadaniu nagrania wypowiedzi Zastępcy Burmistrza Głuchołaz – Pana Romana Sambora, udzielonej w trakcie posiedzenia Komisji Oświaty i Kultury Rady Miejskiej w Głuchołazach dnia 24 czerwca br, z której jednoznacznie wynika, że władze gminy doskonale zdają sobie sprawę z nielegalnego charakteru pobierania opłat za parkowanie – czyli działanie to ma charakter świadomy i celowy. Dnia 25 czerwca br. złożyłem /jako prezes stowarzyszenia "Głuchołazianie"/ w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Głuchołazach pismo skierowane do Burmistrza Głuchołaz, w którym wzywam go do dostosowania oznaczeń miejsc parkingowych do obowiązujących przepisów bądź natychmiastowego zaprzestania nielegalnego poboru opłat. Do dziś pismo to nie spotkało się z żadną reakcją, a opłaty w strefie nadal są pobierane.

 

 

 

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

Roman
+4

Roman

Brawo Kamil!!! Burmistrz nie po raz pierwszy stawia się ponad prawem.Jest już w tym lepszy niż Jan Sz. Ale z kim przystajesz(robi się wokół niego czerwono!)... Czas szybko leci Kamil. Zyczę wytrwałości i lepszego doboru ludzi w następnej kampanii
Kamil
+9

Kamil

Cytuję Jacek:
Kamilu nie wiem czy wiesz, ale w dniu wczorajszym wprowadzono ustawę zgodnie z która nie będzie można wykorzystywać w sadzie nagrań audio-video zdobytych bez zgody sądu, nawet jeśli zarejestrowano na nich przestępstwo. Powodzenia.
Poszerzaj horyzonty i wiedzę! Skończ te błazenadę!


Kolega Jacek pewnie Wiadomości nie rozumie. Wykorzystywać nie można nagrań z nielegalnych źródeł. Nagranie posiedzenia komisji rady miejskiej jest w pełni legalne. Radzę poszerzać horyzonty, może zrozumiesz "Wiadomości".
Prawicowy Łoś
+13

Prawicowy Łoś

Wystarczy że się Bortniczuk za coś weźmie i od razu zadyma w komentarzach :P Sprawa jest prosta . Jeśli opłaty są pobierane nie zgodnie z obowiązującym prawem to nie można ich pobierać KONIEC > KROPKA . Tylko tak do końca to nie wiadomo w czyim to interesie jest , bo jak opłaty nie będą pobierane to pieniędzy w dziurawej już kasie gminy będzie brakowało jeszcze więcej, ale z drugiej strony zadowolony będzie kierowca bo nie zapłaci za parking :-) oczywiście pod warunkiem że będzie miał gdzie zaparkować :D
Meduza
+4

Meduza

Cytuję poziomka:
Kamil wygrzewa się teraz na kąpielisku, ukończonej budowy której był przeciwny, bo mu się miejsce nie podobało, czytaj bardziej ludzi którzy tam mieszkają, a teraz jak się okazuje to jedyny obiekt wytypowany przez Marszałka do wyróżnienia jako SPORTOWY OBIEKT ROKU 2015. A zaplecze bortka to takie jak i on sam. Nie chcemy was ani waszych mętnych podszytych fałszem pomysłów w Głuchołkach


Chcesz powiedzieć, że gdyby nasza sadzawka została zbudowana w starym miejscu, Marszałek nie wyróżniłby jej jako SPORTOWY OBIEKT ROKU 2015? Człowieku, zrobiłby to również. Przecież Burmistrzowi potrzebny jest jakiś sukces! Choć nie wierzę w bezstronność Marszałka Andrzeja Buły, kolegi naszego Burmistrza. Obaj są przecież z Platformy Obywatelskiej. Przypomnij sobie jak przyjechał z odsieczą Szupryczyńskiemu podczas wyborów. Jak wtedy oglądał stadion czy nowy przepust na Powstańców Śląskich chwaląc Burmistrza. Te wszystkie zagrania są pod publiczkę.
poziomka
-4

poziomka

Kamil wygrzewa się teraz na kąpielisku, ukończonej budowy której był przeciwny, bo mu się miejsce nie podobało, czytaj bardziej ludzi którzy tam mieszkają, a teraz jak się okazuje to jedyny obiekt wytypowany przez Marszałka do wyróżnienia jako SPORTOWY OBIEKT ROKU 2015. A zaplecze bortka to takie jak i on sam. Nie chcemy was ani waszych mętnych podszytych fałszem pomysłów w Głuchołkach
Jacek
-2

Jacek

Kamilu nie wiem czy wiesz, ale w dniu wczorajszym wprowadzono ustawę zgodnie z która nie będzie można wykorzystywać w sadzie nagrań audio-video zdobytych bez zgody sądu, nawet jeśli zarejestrowano na nich przestępstwo. Powodzenia.
Poszerzaj horyzonty i wiedzę! Skończ te błazenadę!
zn@jomy
-11

zn@jomy

Przyznaję. Obywatele naszej gminy są mądrymi ludźmi. Nie dali się nabrać na nieprawdziwy obraz kandydata na burmistrza. Wcześniej niedoszły burmistrz potrafił tylko krytykować, próbował niweczyć to co inni zrobili, szerzył destrukcję. Teraz zostały mu już tylko donosy do prokuratury. Najpierw był donosik na najbliższego współpracownika, teraz na burmistrza. Panie Kamilu, wstyd mi, że kiedyś podawałem Panu rękę.
zatroskany
-6

zatroskany

widzę Kamil że nie możesz się pogodzić że nie zostałeś burmistrzem i powiem ci nigdy nie zostaniesz

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przeczytaj także: