Joomla Extensions
FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss
Serwis Głuchołazyonline.com.pl zakończył swoją działalność i jest na sprzedaż. Dziękujemy za wspólne 8 lat. 
Jesień z Głuchołazyonline.com.pl

Sprawdź jakość powietrza

smog
Reklama


qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
basen

Trwa dyskusja o storpedowanie planu inwestycji, jaką jest budowa krytej pływalni. Radny Wanicki stara się udowodnić na podstawie zebranych dokumentów z innych miast, że koszt może być znacznie wyższy niż przewidywane 13-15 milionów. To jest ostatnia próba udaremnienia wydatkowania tak dużych środków publicznych na inwestycję, dzięki której władza chce zyskać, jak mówi się wśród zainteresowanych, poparcie w najbliższych wyborach. Trzeba dodać, że całość wydatkowanej kwoty ma pochodzić z kredytu,  Radny w dokumentach przedstawia dokumenty z innych miast, gdzie budowa kąpieliska przekroczyła zakładane koszty budowy. Te przykłady prezentujemy poniżej w zeskanowanych dokumentach. Radny sugeruje, że łączny koszt budowy "betonowego bloku", jak to na sesji określono, może wynieść nawet dwadzieścia kilka milionów. 

Niebawem przedstawimy nagranie z dyskusji, która chyba stanie się najdłużej dyskutowaną w dzisiejszym dniu. 

Inwestycji bronią radni stojący po stronie burmistrza. Opozycja protestuje budowie. Lada moment głosowanie, które przesądzi o tym, czy kąpielisko powstanie czy też nie. 

Ma być głosowanie imienne. To historyczna decyzja, dlatego wniosek radnego Wanickiego o taką formę głosowania. 

pdfPrzykłady

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Komentarze

Majorka

Majorka

Jak wielu, z którymi rozmawiam, podpisuję się pod petycją wstrzymująca budowę grajdolka na wyznaczonym terenie. Świetna lokalizacja to przy ul.Powstańców, tym bardziej, że byłby teraz parkingowy dość spory. Więc pozazdroszczą nam nawet Czesi, do których jedziemy korzystać z basenów i ciepłych wód. No i nigdy nie zdarzyło się, żeby nie można było korzystać z parkingu. Przed tymi sprawami przestrzegam. W centrum brakuje parkingów, bo, niestety w każdej rodzinie jest co najmniej 1 samochód. Może wiec teren ten, choć malutki przeznaczyć na ten cel?
killer
-1

killer

Równie dobrze można zebrać dokumenty gdzie tego typu inwestycje nie przekroczyły zakładanej kwoty i się te inwestycje sprawdzają...sposób na zablokowanie co najmniej beznadziejny, to jest tak jakby zbierać dokumenty o wypadkach drogowych i kosztach budowy dróg, twierdząc, że przecież też taka inwestycja gdzieś tam przekroczyła zakładany budżet jak w innych gminach oraz będą na nich ginąć ludzie itd.
Argumentem dość mocnym mogłoby być na przykład konkretne rzeczowe udowodnienie, że na przykład firma która robiła projekt i kosztorys tej inwestycji, to we wcześniejszych inwestycjach które projektowała i wyliczała dopuszczała się fatalnych błędów i zaniedbań i te inwestycje bankrutowały lub się nie sprawdzają itp.
Polecane:

  DO GÓRY

Co, gdzie i kiedy? Kliknij!

Przeczytaj także: