Reklama

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
(Artykuł przeczytasz w 1 minutę)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0%

indeksW obrębie Jarnołtówka utworzono teren lęgowy, po prawej strony jadąc od Głuchołaz. - Od 2000 roku nikt się nie pofatygował, aby opisać co to jest - mówił Mieczysław Chwastyk, sołtys Jarnołtówka - Turyści krytykują, że jesteśmy niegospodarni, że nie wiadomo co to jest. Pismo zostało złożone do gminy. Odpowiedź przyszła, że mamy to zrobić z funduszu sołeckiego, ale to nie w naszym interesie jest, to nie taki cel tych pieniędzy. Moja prośba by to oznakować. Roman Sambor wiceburmistrz Głuchołaz odpowiada: - Jeśli chodzi o teren gminy to jednak fundusz sołecki też można przeznaczyć na takie oznakowanie, takie są zapisy w ustawie. Pytam się czy jest taka potrzeba żeby to oznakować?

Mieczysław Chwastyk upierał się że tak, bowiem turyści krytykują, a kiedy złożył wniosek o ustawienie tablic z funduszu , to został przez radę sołecką wyśmiany. Wtórował mu Jan Dańków sołtys Gierałcic: - W podobnych sprawach gmina zawsze odpowiada, że z funduszu sołeckiego, a to niewielkie pieniądze.

Edward Szupryczyński, burmistrz Głuchołaz dodał, że zaprasza na szkolenie w sprawie podziału pieniędzy z funduszu sołeckiego - Dobrze , że jest wywołana dyskusja na ten temat - powiedział. - Są nowe przepisy, warto się z nimi zapoznać.

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

GoJo

GoJo

Jesteśmy mieszkańcami Charbielina-osiedla. Pytamy władze, kiedy wyczyszczą-wykoszą nam tereny do słupków przygranicznych umiejscowionych pod samą siatką ogrodzeniową. Każdy wyjazd z naszych posesji jest bardzo utrudniony. Dochodzi do naruszeń prawa, bo często nie widać samochodów nadjeżdżających z obu stron. Kiedy będą wycięte krzaki i drzewa zasłaniające wyjazd z posesji? Czy musi dojść do kolejnych nieszczęśliwych wypadków? Sołtys tędy nie wyjeżdża, więc mało go obchodzi życie mieszkających tu ludzi, do których chodzi tylko wtedy, gdy ma do roznoszenia podatki. Panie Przemku, a może tak trochę zdjęć z naszego osiedla w czasie wyjazdu samochodów. W imieniu mieszkańców - Jadwiga Gajda Charbielin 141/2, chętnie podwiozę Pana samochodem i odwiozę z powrotem, proszę o kontakt;

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przeczytaj także: