Joomla Social Extensions
FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss
Jesień z Głuchołazyonline.com.pl

Sprawdź jakość powietrza

smog
Reklama


qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.


a3 przod
Przedstawiamy kolejną prezentację kandydata na radnego z okręgu 7. Dziś będzie to Pan Przemysław Kanarski. Zgodnie z wybraną przez większość, z którymi udało się nam skontaktować, kandydatami, formą prezentacji jest odpowiedź na 10 pytań. Dodatkowo mogą dopisać od "siebie" do 350 słów autoprezentacji oraz dostarczyć nam materiał audio, foto i video.

Nazywam się Przemysław Kanarski, mam 31 lat i od urodzenia mieszkam w Głuchołazach. Prywatnie - szczęśliwy mąż i ojciec, zamieszkały przy ul. Paderewskiego, mieszczącej się w okręgu 7.

W pracy zawodowej zajmuję stanowisko zastępcy dyrektora Zespołu Placówek Specjalnych w Nysie. Placówka, w której pracuję, jest największą spośród tego typu ośrodków w województwie. W pracy zawodowej staram się w pierwszej kolejności wymagać od siebie, ponieważ dopiero wówczas można próbować wymagać również od innych.

Jestem absolwentem studiów magisterskich na kierunku pedagogika resocjalizacyjna na Uniwersytecie Opolskim. Oprócz tego, posiadam także dyplom ukończenia studiów podyplomowych na kierunku oligofrenopedagogika. Aktualnie kończę studia podyplomowe na kierunku zarządzanie. Należę do osób sumiennych i zdyscyplinowanych. Jestem chętny do współpracy i działania, mającego na celu dobro wspólne. Uważam, że zarówno w naszym okręgu, jak i w całej gminie można zrobić na prawdę wiele dobrego, do czego chciałbym się przyczynić.

W związku z tym, proszę o oddanie głosu na moją osobę w zbliżających się wyborach uzupełniających do Rady Miejskiej.


1. Co Pana zdaniem należy zmienić lub poprawić w mieście?

Byłbym niewiarogodnym mówiąc, że mam na wszystko receptę. Jednak uważam, że bazą dla naszej gminy są jej walory turystyczne, w tym rozwój szeroko pojętej turystyki we współpracy z Republiką Czeską.

a6 tyl

Moim zdaniem należałoby przedsięwziąć konkretne kroki, mające na celu ułatwianie prowadzenia działalności małym przedsiębiorcom, niezależnie od branży, w jakiej działają.

Jako mieszkaniec, przynależny do okręgu nr „7” uważam, że należałoby poczynić pewne działania, które w konsekwencji ułatwiłyby życie mieszkańcom. Na pewno należałoby zadbać o to, by w tej części miasta wreszcie pojawił się bankomat.

Cieszą mnie poczynione dotychczas wszelkiego rodzaju inwestycje, związane z rozwojem rekreacji w naszej gminie, jednakże martwi mnie brak tego typu działań w naszej części miasta. Uważam, że należy uatrakcyjnić dostępny tu teren, poprzez usytuowanie siłowni na świeżym powietrzu, jak również kilku ławek, na których można by odpocząć podczas spaceru. Chciałbym mieć realny wpływ na budowę krytej pływalni, aby inwestycja ta zasadniczo wpłynęła na poprawę atrakcyjności naszej gminy, a nie obciążyła jej znacznymi kosztami, związanymi z utrzymaniem nowego obiektu.

2. Jakie są własne pomysły na radnego? W jakich dziedzinach chciałaby Pan współpracować z pozostałymi radnymi, jakie sprawy mieszkańców i miasta są priorytetem?

Będę starał się wspomagać prace rady swoją wiedzą i nabytym doświadczeniem. Jestem osobą aktywną, lubiącą działanie, dlatego też z pewnością nie byłbym tylko biernym słuchaczem. Z uwagi na fakt, że mieszkam w okręgu nr „7”, osobiście dostrzegam wiele możliwości, które w realny sposób mogą przyczynić się do poprawy życia mieszkańców zarówno naszego osiedla, jak i całej gminy.

3. W jaki sposób chciałby Pan zrealizować swoje zamierzenia?

Należę do osób otwartych na realną współpracę. Jestem świadom, że w radzie zasiada 21 radnych, z których większość będę musiał przekonać do poparcia moich pomysłów. Zdaję sobie sprawę, że droga do osiągnięcia tego celu wiedzie przez wspólny dialog i znalezienie kompromisu. Trzeba wiedzieć jaki jest budżet gminy i racjonalnie nim gospodarować. Uważam, że racjonalne podejście do wdrożenia moich pomysłów, jak również określenie realnych korzyści z nich wynikających, pozwolą na realizację moich zamierzeń.

Chciałbym organizować spotkania z mieszkańcami mojego okręgu i przedstawiać ich sugestie Radzie Miejskiej. Nie chcę być radnym dla „bycia” radnym, lecz dla moich wyborców z okręgu oraz dla całej gminy.

4. Polityka: z jaką grupą radnych identyfikuje Pan swoje poglądy na lokalne problemy? - z opcją pro burmistrzowską czy opozycyjną?

W zbliżających się wyborach uzupełniających do Rady Miejskiej, kandyduję z ramienia KW Stowarzyszenie ”FORUM SAMORZĄDOWE 2002”. Forum nie jest partią polityczną, w związku z czym, w kwestii głosowania nie obowiązuje tu odgórnie narzucona dyscyplina, dlatego też będę popierał tylko te pomysły, które będą zgodnie z moim poglądem i zarazem korzystne dla naszej gminy. Uważam, że na poziomie Rady Miejskiej, kierowanie się innymi wartościami, niż dobro gminy i jej mieszkańców jest nie do przyjęcia.

5. Czym dotąd charakteryzowała się Pana działalność, czy Prowadzi Pan swoją firmę, działa społecznie?

Zawodowo pełnię funkcję zastępcy dyrektora w Zespole Placówek Specjalnych w Nysie. Podlegają mi Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy oraz Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii. W wolnym czasie pomagam rodzicom w prowadzeniu działalności gospodarczej, co pozwala mi szerzej spojrzeć na problemy, z którymi aktualnie muszą borykać się mali przedsiębiorcy.

>Przez wiele lat byłem współorganizatorem turniejów piłki siatkowej oraz piłki nożnej plażowej, na rodzinnym obiekcie „Kanary”. Myślę może nieskromnie, że w jakiś sposób przyczyniliśmy się do popularyzacji siatkówki w naszym mieście. Sam długo byłem czynnym zawodnikiem powstającej Juve-Głuchołazy. Nadal chcę wspierać rozwój gminnego sportu, nie tylko kwalifikowanego, ale także rekreacyjnego, dla wszystkich grup wiekowych. Aktualnie biorę również udział w wielu projektach, mających znaczny wpływ na funkcjonowanie podopiecznych placówek z MOW i z MOS.

6. W jakim kierunku powinien iść rozwój naszej małej społeczności?

Głuchołazy są małą miejscowością, z uwagi na co, nie można się zamykać na żadną z dróg, sprzyjających rozwojowi miasta. Ze względu na specyfikę i położenie gminy, należy stawiać na infrastrukturę sportową i turystyczną. Sąsiedztwo gminy z granicą czeską należy wykorzystywać, poprzez tworzenie i realizację projektów unijnych, mających na celu propagowanie turystyki w naszym regionie, jak również budowanie szeroko pojętej współpracy z naszym czeskim sąsiadem. Nadal należy aktywnie działać w Euroregionie Pradziad, intensyfikować prace nad infrastrukturą drogową. Większą uwagę należy przywiązywać do poprawy wyglądu obiektów gminnych i wspomagać wspólnoty mieszkaniowe.

7.Co jest już teraz miastu i gminie potrzebne? Nad jakim tematem należy już teraz się pochylić. Jakie problemy społeczne, z którymi boryka się miasto i gmina Pan zna, a które wymagają już teraz rozwiązania?

Jest naprawdę dużo do zrobienia. Z całą pewnością należy dopilnować realizacji już rozpoczętych inwestycji, jak np. budowa krytej pływalni. Warto pochylić się nad tematem budowy tężni i przeanalizować płynące z tego korzyści dla gminy, takie jak rozwój turystyki, poprzez przyciągnięcie turystów do Głuchołaz. Uważam, że należy bardziej aktywizować młodzież i dzieci, stwarzając im możliwości do uprawiania sportu i rekreacji w czasie wolnym. Takie działanie z całą pewnością wpłynęłoby na poprawę sytuacji w wielu aspektach społecznych.

8. Jakie dobre, podpatrzone w innych społecznościach rozwiązania widziałby Pan na swoim terenie, czyli swojego okręgu, oraz nieco szerzej - na terenie miasta czy gminy?

Myślę, że sami mieszkańcy podsuwają dobre pomysły. Wiele mam każdego dnia z wózkami przemyka po naszym osiedlu, jak również spacerują także osoby starsze. Na pewno należałoby dostawić kilka ławek i zastanowić się nad siłownią na świeżym powietrzu, co w okresie od wiosny do jesieni cieszyłoby się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Dobrym pomysłem jest uruchomienie darmowego połączenia WIFI w miejscach, przeznaczonych do aktywnego odpoczynku, jak parki zabaw dla dzieci. Mam wiele dobrych pomysłów, które dałoby się przenieść na nasz lokalny grunt, jednakże musimy rozsądnie gospodarować budżetem, mając na uwadze długoterminowe plany finansowe.   

9. Dlaczego zdecydował się Pan/Pani na kandydowanie? Czy to była trudna decyzja?

Kandyduję w wyborach w okręgu 7 z uwagi na fakt, że tu właśnie mieszkam, w związku z czym wiem dobrze, co należałoby zmienić, celem poprawienia komfortu życia mieszkańców. Kandydowałem w wyborach do rady miejskiej w 2014 r, jednak od tamtej pory wiele w moim życiu się zmieniło, zarówno w sferze zawodowej, jak i prywatnie, co dodatkowo zmotywowało mnie do większego zaangażowania w życie naszej lokalnej społeczności. Jestem osobą wytrwałą w działaniu, dlatego też jeżeli dostanę szansę zastania radnym, z pewnością zaangażuję się w 100% w poprawę funkcjonowania okręgu 7 jak również całej naszej gminy.

10. Jakie własne zainteresowania, pasje, atuty i doświadczenia chce Pan wykorzystać w pracy radnego?

Mimo stosunkowo młodego wieku, posiadam na prawdę duże doświadczenie. Od urodzenia mieszkam w gminie Głuchołazy, znam dobrze jej specyfikę. Czynnie uprawiam sport rekreacyjny, co jest pomocne w mojej pracy zawodowej. Wiem, jak dużą rolę w wychowaniu młodych ludzi odgrywa realizowanie swojej pasji. Należę do ludzi, którzy łatwo nie rezygnują, a jeśli się czegoś podejmują, doprowadzają sprawy do końca.

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


1 Nie lubię0

Komentarze

spikier

spikier

Uważam że wszyscy kandydaci na radnych mąja kulture jak rozmawiają z wyborcami nie tylko pani Pach potrafi rozmawiać z ludzmi nie słodzmi tej pani są młodzi i chca dobrze pracować na naszego samorządu .Zyczę powodzenia wszystkim kandydatom.8xuzx
Totem
+5

Totem

Gosc byl u mnie kulturalny podziekowal za poswiecony czas odpowiedzial rzeczowo na pytania i nie obiecal nic.... za wyjatkiem tego ze bedzie sie staral pozdrawaim i trzymam za słowo
sympatyk
+3

sympatyk

Kanar bierz sie za robote rób coś na' Kanarach' może jakis turniej siatkowki plażowej lub piłkii nożnej.Bo GOSIR nasz coraz gorzej przedzi z tymi imprezami,u ciebie bylo pieknie ,piwko,kiełbaski wspolne biesiadowanie imprezy na piasku to tylko na 'Kanarach'.Bo generał z swoimi przyd -sami coraz gorsze lody kręca,pozdrawiam
pozytyw
+5

pozytyw

Czytając komentarze do osób które startują w wyborach uzupelniających mam wrażenie że jest bardzo dużo osób ktore moglby startowac w tych wyborach - mają pomysły,ciekawy program oraz wiele innych spraw ktore ci kandydaci nie posiadają dlaczego oni nie startują już wiem są to ludzie sfrustrowani,potrafia tylko z boku komus dowalić są zadwoleni z swoich komentarzy,bo wiadomo że nikt ich nierozpozna, typowa zazdrość polska,jak sąsiad ma gorzej czuję się lepiej jak jest mu się sytuacja polepszy to jest jesszcze gorzej .A jeszcze jedno proszę zlustrowaqć dzialalność pana Barana z strony politycznej i samorządowej dla niego liczy sięswoj interes prywatny od kiedy pamiętam to już około 30 lat.Teraz będzie robił tak aby aby zadwolic swoich wyborców do następnych wyborów.
realista
+1

realista

Cytuję Piotr85:
Cytuję pozytyw:

Andrzeju k pokaż swoj program przestaw się i sam startuj na radnego bo takich jak ty też brakuje w radzie ,jezeli przekonasz mnie napewno zagłosuje na ciebie


Witam,
Proszę bardzo:
1) utrzymanie wszystkich szkół podstawowych łącznie z przekształcanymi gimnazjami poprzez odpowiednie rozdzielenie dzieci do każdej z nich
2) wykonanie dodatkowego przejścia dla pieszych na ulicy Powstańców Śląskich przy ośrodku Banderoza (skoro można na moście Andrzeja to da się również przy torach kolejowych)
3) Przekształcenie skrzyżowania świetlnego w rondo dzięki czemu rozładujemy korki w centrum miasta
4) Przeniesienie targowiska miejskiego na plac między rynkiem a pocztą dzięki czemu powstanie przeciwległa ulica do Kościuszki ze sklepami
5) Wymiana nawierzchni oraz wykonanie chodnika + ścieżki spacerowe w miejscowościach Jarnołtówek i Pokrzywna - wypromowanie terenów, ściągnięcie turystów oraz nowych inwestorów (każdy z ośrodków jak zacznie lepiej funkcjonować będzie musiał zatrudnić wystarczy po jednym pracowniku a to już daje kilkadziesiąt/kilkaset miejsc pracy oraz dochody dla gminy)
6) Dogadanie się z władzami Nysy i przedłużenie obwodnicy do drogi na Głuchołazy dzięki czemu zyskamy lepsze połączenie tranzytowe z autostradą i będziemy mogli ściągnąć inwestorów
7) wyznaczenie strefy ekonomicznej z darmowymi działkami pod inwestycje oraz udzielenie pomocy prawnej potencjalnym inwestorom
8) Wykonanie nowego dworca PKP/PKS na terenie pod cmentarzem (starej cegielni) dzięki czemu pociągi będą się zatrzymywać i będzie można dojechać do Jesenika z miasta Głuchołazy centrum a nie jak ma to miejsce dotychczas z dworca głównego oddalonego od centrum miasta i zaniedbanego (kolejna atrakcja turystyczna) - droga jednokierunkowa z wjazdem od Wyszyńskiego a wyjazdem koło starego Galmetu
9) wykonanie drogi łączącej ul Powstańców Śląskich z Wyszyńskiego (podobnie jak w poprzednim projekcie ale nie przez dworzec PKS tylko całą trasę wykonać na istniejących torach kolejowych (po przeniesieniu dworca)
10) przekształcenie ulicy przy przedszkolu "Puchatek" w drogę jednokierunkową z wjazdem od Bohaterów Warszawy a wyjazdem od składu węgla na Powstańców Śląskich (tak aby większa ilość rodziców przywoziła i odbierała z parkingu na placu)
11) ograniczenie prędkości na odcinku drogi Powstańców Śląskich przy przedszkolu (dopuszczam nawet założenie fotoradaru dwustronnego aby łapał motocyklistów)

Znalazło by się jeszcze kilka pomysłów, zachęcam do komentowania i przedstawienie swoich opinii.

Pozdrawiam
Andrzej K.

Chyba masz czarodziejską laskę jak dotkniesz ktory z tych twoich punktów i w ciągu kilku miesięcy zostanie zrealizowane ty żyjesz w witualnym świecie i nie w realiach naszej Polski.
Rafał Patryk Pawluś
+4

Rafał Patryk Pawluś

Cytuję Aga.m:

Kandydaci sami opłacają sobie kampanię z tego co mi wiadomo idi*oto i wątpię żeby ta Pani chodziła i na prawo i lewo rzucała swoje ulotki niedoro*woju

Przykro się czyta takiego typu komentarze. Droga Pani po co ten wulgarny język. Zgadza się kandydaci sami płacą za kampanię mają do wykorzystania limit 1000zl. Środki pochodzą z własnej kieszeni lub z darowizn osób sympatyzujacych. Nie może wydać nic więcej po za wyznaczony przez PKW limit. Dodatkowo każdy wydatek i wpłata są jawne jeżeli ktoś ma ochotę wiedzieć to kandydat musi mu odpowiedzieć skąd ile i na co wydał. Po za tym starajmy się rozmawiać w temacie logicznie sensownie i kulturalnie. Epitety pozostawmy dla siebie nie dla czytelników.
Pozdrawiam
Aga.m
-4

Aga.m

Cytuję kierowiec:
Skrzyżowanie jest bez zastrzeżeń, wystarczy tylko ściągnąć nogę z gazu i po kłopocie a jeśli ktoś chce jechać tam 60/h to wybaczcie, wyrzucanie pieniędzy w błotoaswoją drogą kandydaci na radnych niech nie zaśmiecają mojej posesji ulotkami a konkretnie pani Pach bo nie mam zamiaru być jej sprzątaczką i następnym razem zawiadomię policję, że ta pani zaśmieca moje podwórko, ciekawi mnie kto za te ulotki płaci?

Kandydaci sami opłacają sobie kampanię z tego co mi wiadomo idi*oto i wątpię żeby ta Pani chodziła i na prawo i lewo rzucała swoje ulotki niedoro*woju
pozytyw
+3

pozytyw

Andrzeju K proszę zgłoś swoją kandydaturę w wyborach 2018r ,bo po przeczytaniu twojego programu nie pójdę na te wyboru uzupełniające a w wuborach 2018 bedzie należało mi się dwa głosy, chyba ze uważasz że najlepiej wychodzi ci hejtowanie bo tylko to potrafisz robić. Najłatwiej jest krytykować z boku i być anonimowym Salamonem.
Piotr85
-3

Piotr85

Cytuję pozytyw:

Andrzeju k pokaż swoj program przestaw się i sam startuj na radnego bo takich jak ty też brakuje w radzie ,jezeli przekonasz mnie napewno zagłosuje na ciebie


Witam,
Proszę bardzo:
1) utrzymanie wszystkich szkół podstawowych łącznie z przekształcanymi gimnazjami poprzez odpowiednie rozdzielenie dzieci do każdej z nich
2) wykonanie dodatkowego przejścia dla pieszych na ulicy Powstańców Śląskich przy ośrodku Banderoza (skoro można na moście Andrzeja to da się również przy torach kolejowych)
3) Przekształcenie skrzyżowania świetlnego w rondo dzięki czemu rozładujemy korki w centrum miasta
4) Przeniesienie targowiska miejskiego na plac między rynkiem a pocztą dzięki czemu powstanie przeciwległa ulica do Kościuszki ze sklepami
5) Wymiana nawierzchni oraz wykonanie chodnika + ścieżki spacerowe w miejscowościach Jarnołtówek i Pokrzywna - wypromowanie terenów, ściągnięcie turystów oraz nowych inwestorów (każdy z ośrodków jak zacznie lepiej funkcjonować będzie musiał zatrudnić wystarczy po jednym pracowniku a to już daje kilkadziesiąt/kilkaset miejsc pracy oraz dochody dla gminy)
6) Dogadanie się z władzami Nysy i przedłużenie obwodnicy do drogi na Głuchołazy dzięki czemu zyskamy lepsze połączenie tranzytowe z autostradą i będziemy mogli ściągnąć inwestorów
7) wyznaczenie strefy ekonomicznej z darmowymi działkami pod inwestycje oraz udzielenie pomocy prawnej potencjalnym inwestorom
8) Wykonanie nowego dworca PKP/PKS na terenie pod cmentarzem (starej cegielni) dzięki czemu pociągi będą się zatrzymywać i będzie można dojechać do Jesenika z miasta Głuchołazy centrum a nie jak ma to miejsce dotychczas z dworca głównego oddalonego od centrum miasta i zaniedbanego (kolejna atrakcja turystyczna) - droga jednokierunkowa z wjazdem od Wyszyńskiego a wyjazdem koło starego Galmetu
9) wykonanie drogi łączącej ul Powstańców Śląskich z Wyszyńskiego (podobnie jak w poprzednim projekcie ale nie przez dworzec PKS tylko całą trasę wykonać na istniejących torach kolejowych (po przeniesieniu dworca)
10) przekształcenie ulicy przy przedszkolu "Puchatek" w drogę jednokierunkową z wjazdem od Bohaterów Warszawy a wyjazdem od składu węgla na Powstańców Śląskich (tak aby większa ilość rodziców przywoziła i odbierała z parkingu na placu)
11) ograniczenie prędkości na odcinku drogi Powstańców Śląskich przy przedszkolu (dopuszczam nawet założenie fotoradaru dwustronnego aby łapał motocyklistów)

Znalazło by się jeszcze kilka pomysłów, zachęcam do komentowania i przedstawienie swoich opinii.

Pozdrawiam
Andrzej K.
Polecane:

  DO GÓRY

Co, gdzie i kiedy? Kliknij!

Przeczytaj także: