FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss

Głuchołazyonline

Reklama

MS-Toolsimg 4083

Wracamy do sesji Rady Miejskiej, jaka miała miejsce w kwietniu. Jedną z szeroko omawianych kwestii był wniosek radnego Wanickiego, który proponuje, by podnieść o 5 procent pensje pracownikom CK. Radny zaproponował zabrać pieniądze (60 tysięcy) z projektu budowy ulicy z ul. Powstańców Śląskich do skrzyżowania ulic Kopernika z Wyszyńskiego. 

Jak argumentuje radny, trasy "średnicowej" na razie nie będzie, bowiem PLK do dziś nie oddało fragmentu starego torowiska od ulicy Powstańców Śląskich do ul. Kopernika. Stąd 85 tysięcy przetrzymywane w budżecie jest bezcelowe - dlatego 60 tysięcy radny chce oddać na podwyżki dla CK a 10 tysięcy na "Złote ścieżki" - to jakby powrót pieniędzy na ten projekt, wcześniej, o czym już pisaliśmy, radny zabrał tą kwotę na postawienie lamp ulicznych w Gierałcicach. Pozostała kwota ma być przeznaczona na remont chodnika przy ulicy Kolejowej.

Propozycja radnego wydaje się sensowna - po co trzymać pieniądze na projekt drogi, która na razie nie może powstać, bo PLK nie zamierza likwidować jak na razie fragmentu starego torowiska. Ale jednocześnie ta propozycja wzbudziła duże kontrowersje i dyskusję wśród radnych. Obiecaliśmy, że do tej dyskusji wrócimy. 

Dyskusję zaczął burmistrz:

A potem to już długa, burzliwa dyskusja po to, by "uzyskać ogólną zgodę dla dobra gminy". Długa, ale warto posłuchać.

Po nerwowych wypowiedziach niektórych radnych, w końcu po znamiennych słowach radnego Wanickiego - Kto jest za kulturą, a kto jest przeciw, kto jest za sportem a kto jest przeciw i już! -  w odbytym później głosowaniu wniosek przepadł. 

Czterdzieści minut jałowej dyskusji, kłótni. Dla zobrazowania, jak dużo zmarnowano czasu wyjaśnijmy, że sesja łącznie trwała, nie licząc przerw trzy godziny, 43 minuty. 

Foto: Bolesław Stychno. Jakby chciał powiedzieć: "Ech, brak słów...". Radny często strofuje kolegów z klubu, nie waha się też powiedzieć, jak bezsensowne, jałowe są niektóre dyskusje. Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Komentarze

wierze
-2

wierze

Bardzo dobry wniosek został złożony przez radnego. Pracownicy CK mają bardzo niskie pensje. Wielu z nich otrzymuje wynagrodzenie na poziomie najniższej pensji krajowej. :)
nie wierzę
-2

nie wierzę

Ten radny W. naprawdę jest nienormalny.
Do tego nie rozumie najprostszych zależności ekonomicznych.
I tacy ludzie pchają się do rządzenia gminą.
Chroń nas Panie od takich "ekspertów".

Co, gdzie i kiedy? Kliknij!

Przeczytaj także: