FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss
Wiosna, wiosna, gdzież że ty!

Sprawdź jakość powietrza

smog
Reklama


qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
13247931 1057451631000499 3840205864019735819 o
Przedstawiamy kolejną prezentację kandydata na radnego z okręgu 7. Dziś będzie to Klaudia Pach. Zgodnie z wybraną przez większość, z którymi udało się nam skontaktować, kandydatami, formą prezentacji jest odpowiedź na 10 pytań. Dodatkowo mogą dopisać od "siebie" do 350 słów autoprezentacji oraz dostarczyć nam materiał audio, foto i video.klaudia2
Nazywam się Klaudia Pach. Mam 26 lat i jestem rodowitą Głuchołazianką.

Posiadam wykształcenie wyższe z zakresu logistyki specjalność transport i spedycja oraz Projektowanie i Eksploatacja Systemów Logistycznych. Obecnie kończę studia magisterskie na kierunku logistyka specjalność Systemy Logistyki Transgranicznej.

Jestem Dyrektorem Biura Poselskiego Posła na Sejm RP Rajmunda Millera w Nysie.

Co łączy mnie z okręgiem wyborczym nr 7?

W dzieciństwie mieszkałam na ulicy Szymanowskiego następnie na Powstańców Śląskich, natomiast na ul. Słowackiego znajduje się szkoła, w której kształtowała się moja osobowość.

Obecnie jestem związana z tą okolicą za sprawą wielopokoleniowej działalności rodzinnej, która mieści się na ulicy Powstańców Śląskich. Dlatego jestem przekonana o tym, że dobrze orientuje się w potrzebach mieszkańców tego okręgu ale również i całej gminy.

1. Co Pani zdaniem należy zmienić lub poprawić w mieście?

Podstawową sprawą, której należy się przyjrzeć jest zmiana podejścia do lokalnych przedsiębiorców, w celu ułatwienia im rozwoju własnej działalności a co za tym idzie naszej gminy. O ile w zakresie podatków ogranicza nas istniejące ustawodawstwo to będę starała się wypracować takie rozwiązania, które umożliwią podjęcie wyzwania przez osoby mające niejednokrotnie świetne pomysły a obawiające się ryzyka z uwagi na wysokie koszty początkowe. Świetnym rozwiązaniem byłoby tworzenie warunków umożliwiających obniżenie opłat choćby za wynajem czy dzierżawę a w uzasadnionych przypadkach nawet umorzenie zaległości podatkowych, aż do czasu poprawy kondycji finansowej.

Kolejnym zagadnieniem jest rozwój turystyki i ciągłe poszerzanie oferty, z której mogłyby korzystać osoby odwiedzające nasze miasto. Nasza gmina z uwagi na różne uwarunkowania w tym położenie i węzeł komunikacyjny nie będzie miastem z mnóstwem dużych zakładów produkcyjnych, dlatego powinniśmy skupić się na tworzeniu spójnej i atrakcyjnej oferty, która przyciągnie do naszego miasta rzeszę ludzi chcących uprawiać turystykę górską, rowerową czy też po prostu odpocząć w nowoczesnych hotelach i tutaj wracamy do pierwszego tematu jakim jest wspieranie małego biznesu gdyż w ten sposób jesteśmy w stanie uatrakcyjnić własną ofertę jako Gmina Głuchołazy.

2. Jakie są własne pomysły na radnego? W jakich dziedzinach chciałby Pani współpracować z pozostałymi radnymi, jakie sprawy mieszkańców i miasta są priorytetem?

Czy trzeba mieć jakiś sposób na to żeby być radnym?

Uważam, że pełnienie funkcji radnego nakłada na tą osobę dużą odpowiedzialność i nie należy szukać na siebie pomysłu a jedynie działać jak najlepiej dla lokalnej społeczności zgodnie ze swoimi przekonaniami. Będę współpracować w każdej dziedzinie z pozostałymi radnymi. Nie dzielę mieszkańców oraz ich spraw na bardziej ważne i mniej ważne, każda sprawa ma taką samą wartość z tym, że dla osób, których bezpośrednio dotyka. Jednocześnie deklaruję pracę dla całej gminy a nie jedynie dla wyborców danego okręgu. Po wprowadzeniu jednomandatowych okręgów wyborczych nastąpiła taka rejonizacja w gminach. Często spotykam się ze stwierdzeniem, że ta sprawa nie dotyczy jednego czy drugiego radnego bo to nie jest jego okręg a przecież Rada Miejska jest radą miasta i gminy Głuchołazy i wszyscy powinni działać wspólnie dla dobra wszystkich mieszkańców.

klaudia pach ulotka 3

 

 

3. W jaki sposób chciałaby Pani zrealizować swoje zamierzenia?

Walcząc o dobre pomysły i inicjatywy. Wiemy, że jest to jedynie półtora roku i może, aż półtora roku. Swoje wszystkie zamierzenia będę realizować poprzez spokojną dyskusję oraz stopniowe przekonywanie innych członków Rady Miejskiej oraz władz gminy, że dany pomysł, program czy rozwiązanie jest istotnym czynnikiem który wpłynie na rozwój. Jestem osobą cierpliwą i zaangażowaną w każdą rzecz której się podejmę nigdy nie odpuszczam w połowie drogi więc tymi cechami charakteru chcę kierować się w pracy w Radzie Miejskiej.

4. Polityka: z jaką grupą radnych identyfikuje Pani swoje poglądy na lokalne problemy? – z opcją pro burmistrzowską czy opozycyjną?

Nie mogę jednoznacznie powiedzieć która grupa jest bliższa moim poglądom, ponieważ to zależy od danej sprawy czy problemu a dodatkowo uważam, że nie powinno uprawiać się polityki na poziomie rady miejskiej, wprowadzać dyscyplin w głosowaniu czy zwyczajnie działać wbrew tylko dlatego, że w kraju widoczny jest podział polityczny. Głuchołazy są małą miejscowością i niewielką gminą, wszyscy znamy się przynajmniej z widzenia więc powinniśmy działać dla wspólnego dobra. Takie działanie ograniczy także wzajemne obrażanie się i złośliwość a czasami wręcz wzajemną niechęć do siebie różnych środowisk, która pojawiła się w Głuchołazach a zapoczątkowana została między innymi poprzez polityczne „przepychanki” i sztuczne koalicje.

                  Deklaruje współpracę, z każdym kto będzie działał na rzecz Głuchołaz i mieszkańców - ponad podziałami i poglądami politycznymi. Na dzień dzisiejszy jasno stwierdzam, że wolałabym współpracować z większością Rady oraz Burmistrzem, ponieważ wiem, że wtedy będę miała realną szansę na realizację swoich zamierzeń. Jestem gotowa dyskutować na każdy temat lecz ostateczne zdanie będzie podyktowane moimi własnymi przekonaniami i gwarantuję, że nie podejmę decyzji tylko i wyłącznie dlatego, że ktoś tego od mojej osoby wymaga.

5. Czym dotąd charakteryzowała się Pani działalność, czy Prowadzi Pani swoją firmę, działa społecznie?

Nie prowadzę działalności gospodarczej, ale od najmłodszych lat pomagam w dwóch rodzinnych firmach. Na co dzień pracuję w biurze poselskim w Nysie właśnie tam mam styczność z problemami mieszkańców naszego powiatu a także naszej gminy. Przez mój upór wiele problemów udało się rozwiązać. Chętnie wspieram rozmaite akcje, które są organizowane w naszym mieście oraz powiecie. Doskonale orientuje się w zakresie programów unijnych a także w pisaniu projektów dla organizacji pozarządowych.

Ostatnim projektem, w który byłam zaangażowana jest projekt „Przedszkolak Ratuje”, który prowadzony jest w przedszkolach w całym powiecie nyskim. Cała akcja odbyła się również w przedszkolu nr 1 w Głuchołazach. Cały cykl spotkań ma na celu kształtowanie umiejętności i bezpiecznego zachowania a także radzenie sobie w trudnych sytuacjach oraz nauka udzielania pierwszej pomocy.

6. Jakie są Pani poglądy na rozwój miasta i gminy.

Największy potencjał na rozwój Głuchołaz o czym wspomniałam na wstępie widzę w turystyce. Inwestor powinien mieć dogodne zaplecze do inwestycji np. na rozbudowę infrastruktury hotelowej z dogodnymi planami zagospodarowania. Powinniśmy inwestować w rozbudowę sieci tras rowerowych w tym „ Złotych Ścieżek” co spowoduje wzrost zainteresowania naszym miastem turystów, którzy omijają Głuchołazy udając się do Czech. Inwestycja w małą architekturę, która umili czas zarówno mieszkańcom Głuchołaz jak również turyście, który odwiedził nasze miasto a także stworzenie dogodnych warunków na powstawanie małej gastronomii zarówno w części zdrojowej jak i w ścisłym centrum.

7. Co jest teraz miastu i gminie potrzebne? Nad jakimi tematami należy już teraz się pochylić. Jakie problemy społeczne, z którymi boryka się miasto i gmina Pani zna, a które wymagają już teraz rozwiązania?

Miastu i gminie Głuchołazy do pełnego rozwoju turystycznego potrzebna jest kryta pływalnia. Z doświadczenia każdy wie, że wybierając miejsce wakacyjnego czy zimowego odpoczynku największą uwagę zwracamy na infrastrukturę. Mamy to szczęście, że u naszych południowych sąsiadów mamy świetnie rozwiniętą infrastrukturę do uprawiania sportów zimowych a Głuchołazy mogą być doskonałą bazą wypadową dla osób chcących z niej skorzystać. Możemy dzięki przygranicznemu położeniu wykorzystać warunki stworzone w Czechach, na które gmina Głuchołazy nie może sobie pozwolić lub nie ma ku temu odpowiednich uwarunkowań. W mieście mamy otwarte kąpielisko, które wraz z rozwojem turystyki i zapotrzebowaniem można rozbudować i zapewnić nowe atrakcje.

To mieszkańcy Nysy, Prudnika czy Jesenika przyjeżdżają do Głuchołaz nie odwrotnie.

Zbuduję wspólnie z mieszkańcami poczucie odpowiedzialności za nasze wspólne dobro - naszą małą ojczyznę. Powinniśmy lepiej kontrolować stan np. małej infrastruktury istniejącej już w mieście, aby móc dalej inwestować w nową. Priorytetowymi sprawami nad jakimi należy się pochylić to inwestycja w bezpieczeństwo zarówno osób starszych, niepełnosprawnych a także dla młodych oraz dla najmniejszych, którzy wymagają nieustannej opieki.

klaudia pach ulotka 4

8. Jakie dobre podpatrzone w innych społecznościach rozwiązania widziałaby Pani na swoim terenie, swoim okręgu, oraz nieco szerzej - na terenie miasta czy gminy?

Jest wiele ciekawych pomysłów, którymi jeśli zostanę Radną będę inspirowała się w tworzeniu lepszej strony naszego miasta. Jest rewitalizacja, która upiększa naszą miejscowość dzięki wsparciu funduszy zewnętrznych, jest program dofinansowania wspólnot mieszkaniowych w zakresie remontów elewacji, program Głuchołaskie podwórko. Aby nie ograniczać się tylko do miasta Głuchołazy należy wskazać świetny pomysł jakim jest budżet obywatelski pokazujący zaangażowanie mieszkańców terenów wiejskich w rozwój ich miejscowości i wskazujący ich potrzeby oraz kierunki w jakich powinny iść władze miasta w rozwoju terenów wiejskich. Dobrym pomysłem jest inwestycja w rozbudowę „Złotych Ścieżek”- które docelowo mogą stać się największą rowerową atrakcją w powiecie. Pomysł z tego typu rowerowymi trasami doskonale sprawdził się u naszych sąsiadów. Proszę spojrzeć na fenomen jakim są Rychlebskie Ścieżki i rozwój małej wsi w Czechach. Ostatnio nawet Lipova Lazne, które mają wystarczająco do zaoferowania turyście zauważyły potencjał takiej inwestycji i rozwijają trasy rowerowe u siebie w celu przedstawienia jeszcze lepszej oferty. Dbając o estetykę i bezpieczeństwo powinniśmy rozbudować sieć monitoringu miejskiego i sumiennie egzekwować wszelkie próby wandalizmu co w konsekwencji powinno doprowadzić do poprawy bezpieczeństwa i nauczyć nas szacunku do pracy ludzi i kosztów poniesionych na poprawę własnej przestrzeni. Uważam, że nie należy dosłownie kopiować rozwiązań z innych miast, które się tam sprawdziły, ponieważ niekoniecznie sprawdzą się one u nas. Ale należy czerpać z nich dobre wzorce i zachowania.

9. Dlaczego zdecydowała się Pani na kandydowanie? Czy to była trudna decyzja? Jakie własne zainteresowania, pasje, atuty i doświadczenia chce Pani wykorzystać w pracy radnego?

Swoją decyzję o kandydowaniu podjęłam wspólnie i w porozumieniu z mieszkańcami, aby prowadzić naszą gminę do widocznego i odczuwalnego rozwoju oraz podniesienia jakości życia. Nie ukrywam, że była to trudna decyzja, ponieważ praca w Radzie Miejskiej wiąże się z wieloma wyrzeczeniami, aby dobrze sprawować tą rolę. Wiem, że moje cechy charakteru pomogą mi godnie reprezentować głos wszystkich mieszkańców. Zdecydowałam się kandydować, ponieważ chcę mieć większy wpływ na to jak wygląda moje miasto, w którym zostałam i chcę w przyszłości wychowywać własne dzieci.

10. Jakie własne zainteresowania, pasje, atuty i doświadczenie chce Pani wykorzystać w pracy radnego?

Od najmłodszych lat jestem osobą przedsiębiorczą, wytrwałą i upartą. Swoje doświadczenie w pracy z ludźmi i samorządem zdobywałam podczas stażu w Biurze Poselskim. W kadencji 2011-2015 byłam asystentką Posła na Sejm RP Rajmunda Millera. W obecnej VIII kadencji Sejmu RP zostałam powołana na stanowisko Dyrektora Biura Poselskiego, co pozwala mi poszerzać swoje doświadczenie przy współpracy z samorządami wszystkich szczebli. Każdego dnia mam styczność z problemami mieszkańców naszego powiatu a chęć i zaangażowanie w pracę pomaga mi wielokrotnie pomóc również mieszkańcom naszej gminy. Chętnie działam na rzecz lokalnej społeczności. Za swoje największe atuty uważam wartości, które wyniosłam z domu rodzinnego - szacunek do drugiej osoby, otwartość, przedsiębiorczość i pracowitość to cechy, które powinna posiadać każda osoba zasiadająca w Radzie Miejskiej.

klaudia pach ulotka 1

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


1 Nie lubię0

Komentarze

wyborca
-1

wyborca

Była u mnie ta Pani, miła grzeczna podziękowała z chwilę rozmowy. Pytała o problemy mieszkańców oraz o sprawy priorytetowe w których trzeba pomóc. zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie i przekonała abym oddała na nią głos. Nie była nachalna a przede wszystkim przedstawiła ciekawy program.
Obserwator
-2

Obserwator

Hahah ida wybory a że mieszkam w tym okręgu to postanowiłem się zainteresować tym kto liczy na mój głos. Szczere jak to czytam to zbiera Mi się na niezłego pawia od tych słodkości i już wiem, że ta panienka może o moim głosie zapomnieć. Koleja z ekipy by naszym (Kanarskim, Juziukom i innym z członkom Głuchołaskiej Platformy) żyło się lepiej, no bo wiadomo swoich się nie rusza, zresztą popatrzmy gdzie wiszą plakaty tej Pani. Wykształcenie hmm tylko ciekawe gdzie czy porządne z uczelni państwowej czy jakiejś prywatki gdzie za klika PLN można kupić dyplom. Dobrze ktoś podkreślił że można być pewnym która stronę rady miejskiej zajmie Pani z pięknym uśmiechem. Bardzo dobrze ze Pan Baran utarl jej nosa w poprzednich wyborach oby teraz Pani miała dejavu
xyz
-1

xyz

Cytuję Andrzej00:
Problem jest w tym że należało by całkowicie zmienić radnych w Głuchołazach a głosowanie na kandydata wpieranego przez obecny system w tym wypadku przez samego burmistrza jest tylko kontynuacją tego co mamy dotychczas. W naszym mieście są potrzebne inwestycje mające na celu poprawę bytu i zamożności mieszkańców a aby to osiągnąć potrzebne jest myślenie biznesowe, inwestowanie w kolejnych polityków z zawodu jest stratą czasu i naszych pieniędzy. Proponuję aby każdy przed postawieniem "X" przy kandydacie zastanowił się co dana osoba dotychczas osiągnęła jako przedsiębiorca i jaką korzyść jego prywatne osiągnięcia mogą wnieść do miasta. Przykład: zastanawiamy się jaką i za ile pieniędzy fontanne miasto powinno postawić ale nikt nie wspomina o tym że firma musi mieć siedzibę w naszej gminie aby ludzie dostali pracę a podatki z inwestycji zostały u nas, 2: może by wreszcie zainwestować w rozwój Jarnołtówka i Pokrzywnej ściągając tym samym turystów, jeśli każdy z hoteli będzie miał gości to nie dość że przywiozą do nas pieniadze to jeszcze każdy hotel bedzie musiał zatrudnić po jednym pracowniku. To są prawdziwie korzyści a nie zastanawianie się ile jeszcze kamienic uda nam się wyremontować za pieniądze gminne, oczywiście to też jest ważne ale są priorytety o których nie zapominajmy.

ja popieram postulaty propozycje i przemyślenia kandydatki. Nawet o wspomnianych wsiach Pani też pomyślała oczywiśnie w mojej ocenie ponieważ pisząc o dogodnych warunkach inwestycji mam wrażenie jak bym czytał wlasnie o preferencyjnych warunkach dla inwestorów np hotelearstwa. Priorytetem jest ktyta plywalnia i brawo sam chetnie poplywam a i turysta skorzysta zosawiajac grosz, lustro i bezpieczenstwo na pasach wyszysnskiego i powstanców slaskich jak najbardziej za. W dodatku skromna ciepla i sympatyczna osoba pomocna i zarażająca entuzjazmem co widać slychac i czuc.
Piotr85
+2

Piotr85

Cytuję zagłosuję!:
Moja faworytka. Dziewczyna z konkretnym programem oraz ślicznym uśmiechem

Kolego o jakim programie mówisz, bo poza tym że będzie chciała współpracować z większością w radzie miasta i wybudowaniem basenu krytego nie zauważyłem żadnego programu a to że ma ładny uśmiech przy wyborze radnego akurat mało mnie interesuje, to nie jest konkurs piękności.
Co do tego dogadywania się z resztą rady miasta też mam wątpliwości, chciałbym mieć w radzie kogoś kto będzie dbał o moje interesy jako mieszkańca Głuchołaz a nie o swoje znajomości w radzie aby przypadkiem nie zajść komuś za skórę.
Andrzej00
+3

Andrzej00

Problem jest w tym że należało by całkowicie zmienić radnych w Głuchołazach a głosowanie na kandydata wpieranego przez obecny system w tym wypadku przez samego burmistrza jest tylko kontynuacją tego co mamy dotychczas. W naszym mieście są potrzebne inwestycje mające na celu poprawę bytu i zamożności mieszkańców a aby to osiągnąć potrzebne jest myślenie biznesowe, inwestowanie w kolejnych polityków z zawodu jest stratą czasu i naszych pieniędzy. Proponuję aby każdy przed postawieniem "X" przy kandydacie zastanowił się co dana osoba dotychczas osiągnęła jako przedsiębiorca i jaką korzyść jego prywatne osiągnięcia mogą wnieść do miasta. Przykład: zastanawiamy się jaką i za ile pieniędzy fontanne miasto powinno postawić ale nikt nie wspomina o tym że firma musi mieć siedzibę w naszej gminie aby ludzie dostali pracę a podatki z inwestycji zostały u nas, 2: może by wreszcie zainwestować w rozwój Jarnołtówka i Pokrzywnej ściągając tym samym turystów, jeśli każdy z hoteli będzie miał gości to nie dość że przywiozą do nas pieniadze to jeszcze każdy hotel bedzie musiał zatrudnić po jednym pracowniku. To są prawdziwie korzyści a nie zastanawianie się ile jeszcze kamienic uda nam się wyremontować za pieniądze gminne, oczywiście to też jest ważne ale są priorytety o których nie zapominajmy.
Brawo
+6

Brawo

[quote name="Robert"]Kolejny odcinek serialu obyczajowo - pornograficznego " Wyścig do koryta w Głuchołazach 2017 " Żal mi tego miasta w którym na 120 % są wykorzystane luki obecnie panującego systemu samorządowego gdzie rządzi nie zdrowy rozsądek i dobro obywateli tyko UKŁADY ,POLITYKA i PIENIĄDZE . A pani kandydatka Pach Klaudia zapomniała że startowała w 2014 roku z KW Platforma Obywatelska RP co oczywiście nie potwierdza przynależności partyjnej. Popierający Rajmund Miller i Edward Szupryczyński oczywiście wypisali się z PO :lol: żart oczywiście !!! Sprawdziła się Pani w wyborach w 2014 roku wraz z całą rodziną więc dostała Pani posadę u Pana Rajmunda :-) c.d.n.[/quot wybory były w 2014 a w treści znalazłem że ta Pani pracuje od 2011 roku w tym miejscu więc jaki sens w tym że dostała pracę po wyborach. Nie widzę sensu w tej części.

  DO GÓRY

Co, gdzie i kiedy? Kliknij!

Przeczytaj także: