Powered by JS Network Solutions
FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss

Głuchołazyonline

Sprawdź jakość powietrza

smog
Reklama


qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
basen
Basen ma być w przyszłym roku a nie ma pieniędzy? Gdzie ten basen? - pyta radny Wanicki. Chodzi o oczywiście krytą pływalnię, tak szumnie zapowiadaną. W Radiu Nysa burmistrz podobno powiedział, że w przyszłym roku mieszkańcy będą już się kąpać. Radny więc pyta, jak to możliwe, skoro nie ma żadnych, poważnych wydatków związanych z budową kąpieliska poza fazą projektu.  - (...) Czepiamy się słów, może się wyraziłem, że na przełomie roku będziemy się kąpać. Mogłem się pomylić. Każdy ma prawo (...) - ripostuje burmistrz. 

Może rzeczywiście radny Wanicki czepia się słów. Ale ma prawo mieć obawy o finanse gminy i tak poważny wydatek dla budżetu, jakim jest budowa kosztowego, zamkniętego kąpieliska, wartego przecież około 9,650 mln złotych. Dalsza dyskusja nie była jałowa, obfitowała w ciekawe wypowiedzi. Ten własnie fragment zaznaczyliśmy sobie w trakcie trwania sesji jaką wartą do późniejszego odsłuchania przez czytelników. Teraz na to jest czas. Nagrania podzieliliśmy na dwie części - pomiędzy nimi miało miejsce głosowanie, które nie jest istotne dla tematu.Czy ten basen nie staje się powoli kiełbasą wyborczą? Kiełbasą, o którą zaczyna się wojna pomiędzy burmistrzem a radnymi opozycji, którzy jak zazwyczaj są przeciwni temu, co burmistrz proponuje, a co może mu przysporzyć głosów? Plany torpedowania pomysłów władzy przez radnych mają już tradycję - radni byli przeciw Kąpielisku nad Białką, potem parkingu przy tym kąpielisku (powstanie parkingu było wymagane, by kąpielisko mogło funkcjonować, bez parkingu to mogłoby zostać zamknięte).

Podobnie to określił radny Gębala, który o postępowaniu radnych, ich "alergii", jak to określił, na proponowane inwestycje, mówi:

Dyskusja miała swój dalszy ciąg. Wśród głosów można usłyszeć głos radnego Bolesława Stychno, który strofuje radnego Gębale za to, że ten nie ma szacunku do radnych z opozycji. Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Komentarze

zainteresowany
+3

zainteresowany

Cytuję Koza:
Koza do Zainteresowanego:
serdecznie dziękuję za szczery i obiektywny komentarz-jest od serca napisany, ale się mylisz mówiąc, że mnie nie znasz.Znamy się oj, dobrze! Alleluja i do przodu! Cdn....
Koza dobrze wie , że moi mieszkańcy nie płacą za śmieci i czynsze , bo nie mają możliwości zarobienia na te opłaty- a życie w naszej gminie jest coraz droższe. I niestety nie należą do kasty nie douczonych np. wiceprezesów naszych spółek, którzy zarabiają po 8 tyś. zł.

No już wiem w tym momencie że się znamy. Dlatego kończę i muszę powiedzieć Panu że dziwię się i zastanawiam dlaczego Pan komentuje. Ot zagadka.
Koza
-2

Koza

Koza do Zainteresowanego:
serdecznie dziękuję za szczery i obiektywny komentarz-jest od serca napisany, ale się mylisz mówiąc, że mnie nie znasz.Znamy się oj, dobrze! Alleluja i do przodu! Cdn....
Koza dobrze wie , że moi mieszkańcy nie płacą za śmieci i czynsze , bo nie mają możliwości zarobienia na te opłaty- a życie w naszej gminie jest coraz droższe. I niestety nie należą do kasty nie douczonych np. wiceprezesów naszych spółek, którzy zarabiają po 8 tyś. zł.
zainteresowany
+1

zainteresowany

Do Kozy.
Super się te Twoje wypociny czyta. Tak oczywiście wszystkie niepowodzenia w gminie to burmistrz i jego świta. Już widzę jak w nowej kadencji na białym koniu wjeżdża nowy włodarz, podatki obniża, kapitał pcha się do Głuchołaz oknami i drzwiami, powstają nowe inwestycje kapitału zagranicznego, powstaje głuchołaska strefa ekonomiczna może jakieś zakłady montażu samochodów albo samolotów. Wzrasta ilość mieszkańców , miejsc pracy przybywa. Z całego Śląska z nad morza i z za granicy wraca młoda i nowa siła robocza. No i oczywiście nowa rada zniesie wzorem strefy płatnego parkowania wszelkie podatki. Powstają nowe ulice chodniki budynki. Za co kur...a tylko pytam? Za co? . Ludzie nie płacą za śmieci, nie płacą czynszów, nie podłączają się do kanalizacji, każdy szuka jakby tylko choćby na kilka złotych orżnąć gminę, a ty winisz władze. Jeżeli myślisz że ktoś inny będzie rządził inaczej to jesteś fantastą. Chyba że wprowadzi rządy silnej ręki w dupie będzie miał swój elektorat. Z pustego i Salomon nie naleje. Nie wiem kim jesteś Koza ale myślę że tym jednym z bezrobotnych który utrzymuje się z 500 plus i który krytykować tylko potrafi. Weź się do roboty.
Koza
-1

Koza

Głuchołaska Koza wspomina dokonania 4 kadencje naszego włodarza: 1. potężne zadłużenie gminy 2. jedno z większych bezroboci w Polsce, brak perspektyw na życie w naszym mieście 3. upadające i zadłużone spółki gminne 4. likwidowane szkoły 5. upadek rodzimego handlu ( zbyt wysokie podatki ) 6.niespotykany nepotyzm w urzędach, szkołach itd. 7. źle działająca służba zdrowia 8.powstałe pałace dla elit PO, SLD, PSL 9. bogate konta kolesi, Koza by tak długo mogła jeszcze wymieniać..., ale zauważyła również pozytywy : 1. naprawione dwie ulice 2. wyremontowany stadion 3. wybudowany basen za bagatelnie wysokie pieniądze 4. oraz owocna i sowita współpraca z naszym klerem. Czyżby to miała być agonia naszej gminy??? Czy wszystkim tym którzy rządzili przez te cztery kadencje, mamy dziękować ,czy rozliczyć i pogonić!!!???
lo matko
+1

lo matko

Wypowiedź Stychny jest żenująca. :)
Co to za język ? Z pewnością nie polski.
Koleś nie potrafi sklecić prostego zdania poprawnie, a chce decydować o tym co się dzieje w mieście.
Dramat.
obserwator
-6

obserwator

"świąteczny zajączek" ale się naczytałeś fachowej literatury i jaki ty jesteś mądry!!!
świąteczny zajączek
+3

świąteczny zajączek

Zainteresowany masz tylko w części rację. Po drugie inicjały, którymi się posłużyłeś wśród radnych występują dwa razy, ale tu masz racje bo zarówno jeden jak i drugi wciąż słyszy czyjeś polecenia, imperatywy, wciąż mówi o tym samym i co ciekawe na te same pytania wciąż oczekuje innych odpowiedzi. Pani prof. Cieszyńska udzielając rad matce dziecka w powyższej kwestii mówi tak: „proszę powiedzieć synkowi, że na pytanie odpowiada się tylko raz i potem KONSEKWENTNIE, nie zwracać uwagi na powtórzone pytanie. Niczego nie tłumaczyć, nie mówić "Już mówiłam" albo "nie odpowiadam drugi raz". Po prostu "nie zauważać pytania" To może być próba zwrócenia na siebie uwagi, chęć manipulowania dorosłym, być może przyczyny są inne, ale bez względu na źródło powtórzeń pytań, nie wolno ulegać stereotypowym zachowaniom dziecka” Nie można tu jednak mówić o dziecku, ale jak widać nic z dzieciństwa dobrego nie wynieśli, tu raczej mówić należy o perseweracji czyli o ciągłym powtarzaniu i utrzymywaniu wzorca zachowań, myśli czy wrażeń i może mieć postać powtarzanych tych samych słów, zdań i stereotypowych gestów, co występuje przy niepełnosprawności umysłowej, zaburzeniach psychicznych i uszkodzeniach mózgu. Każdy z nich ma swój kod pacjenta i co się obserwuje utratę społecznego celu takiego zachowania. Akcję wykluczenia społecznego pokażemy (mam nadzieje) podczas wyborów.
Koza
-1

Koza

Koza codziennie z rana widzi, jak Pan Burmistrz Sz. biegnie do plebana. Na poradę, na wytyczne - bo chyba nie na modlitwę? Bo, po szczerej modlitwie i spowiedzi nie czynił by nam tyle zła, tylko dobro?
Koza myśli, że tu chodzi oto , jak już dawno temu nasz ukochany wieszcz pisał M.Rej: " Ksiądz zgania na pana, a pan zgania na księdza, a nam wkoło nędza." Jedynie , włodarze i radni robią kasunie, bawią się i śmieją z plebsu.
Koza prosi wszystkich mieszkańców o realne spojrzenie na życie w Głuchołazach.
Marta
+2

Marta

Cytuję Ryszard:
Gębala niech się zajmie tym co do niego należy!!

Ty Ryszard dokładnie tez sie zajmij tym co do ciebie należy
zainteresowany
+1

zainteresowany

Przy tak debilnych radnych to jest obawa o wszystko. Jest możliwy każdy scenariusz. Pan Radny JW o wszystko się czepia i we wszystkim widzi problem, natomiast jak promuje siebie na przyszłą kadencje to nie widzi. Jak gminęsu chce puścić z torbami za parkingi to jest ok?

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.

  DO GÓRY

Co, gdzie i kiedy? Kliknij!

Przeczytaj także: