FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss

Głuchołazyonline.com.pl

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
Reklama

Polityka

Czytaj więcej...Jak się przed chwilą dowiedzieliśmy, opozycja "dogadała się" w kwestii wspólnego kandydata do Senatu. W naszym okręgu (nr 51) tym kandydatem będzie znany wszystkim dr Paweł Szymkowicz (PO).

(Artykuł przeczytasz w czasie 1 minuty)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.


Czytaj więcej...
Kampania wyborcza już rozpoczęta. I w ramach kampanii pojawiają się nowe obietnice wyborcze. Chciałoby się, by się ziściły. Na giełdę obietnic trafiła obecna Wicewojewoda Opolska, Violetta Porowska, jednocześnie szefowa PiS w województwie i kandydatka tej partii w wyborach do Sejmu. 

(Artykuł przeczytasz w czasie 1 - 2 minut)

Czytaj więcej...
Zaczęło się wypowiedzi Wicestarosty z nadania PiS, Jacka Chwalenii o protestującym wraz z innymi osobami, Leszku Indyku. Przypomnijmy Pan Leszek, to mieszkaniec ul. Lompy, sąsiadującej bezpośrednio z piecem - kopciuchem z lat 30-tych ubiegłego wieku, który do dziś funkcjonuje, skutecznie zanieczyszczając powietrze w swoim sąsiedztwie. 

(Artykuł przeczytasz w czasie 1 - 2 minut)

Czytaj więcej...Wkroczymy na chwilę do wielkiej polityki. Bo choć skupiamy się na Głuchołazach, to ta wielka polityka ma coś z naszym grodem wspólnego. Jest nim poseł Kamil Bortniczuk. 

(Artykuł przeczytasz w czasie 2 - 3 minut)

       Czytaj więcej...
     Zapraszamy na spotkanie z politykami Konfederacji oraz Januszem Korwinem – Mikke, które odbędzie się 14 maja we wtorek w Hoteliku Sudety na ulicy Jana Pawła II 25, początek spotkania zaplanowano na godzinę 17.00. Jeśli komuś ta godzina nie odpowiada zapraszamy na godzinę 18.00 do Prudnika, oraz na 20.00 do Nysy. Więcej informacji na plakacie.  Spotkania objazdowe po miastach Opolszczyzny to element kampanii wyborczej do Europarlamentu, wybory już 26 maja.

"Spotkaj się z JKM i Konfederacją już 14 maja!

17.00 Głuchołazy, Hotel Sudety, al. Jana Pawła II 25

18.30 Prudnik, Hotel Oaza, Zwycięstwa 2

20.00 Nysa, Court Park Hotel, al. Józefa Lompy (wjazd od Chodowieckiego)

(Artykuł przeczytasz w czasie 1 minuty)

Czytaj więcej...
Jak nas poinformowały zaprzyjaźnione wiewiórki z Placu basztowego, nowym prezesem Głuchołaskiego Komunalnego Towarzystwa Budownictwa Społecznego został Andrzej Gębala. Tym samym będzie się musiał zrzec mandatu radnego koalicji pro-burmistrzowskiej. W miejsce radnego, funkcję radnej obejmie Pani Barbara Reszka, bowiem w ostatnich wyborach do rady miejskiej uzyskała największą ilość głosów w liście, z której startował dotychczasowy radny. Gratulujemy byłemu radnemu  i zarazem nowemu panu prezesowi i życzymy powodzenia w pracy jako radnej, Pani Barbarze.

(Artykuł przeczytasz w czasie 1 minuty)

Czytaj więcej...
Do skrzynek mieszkańców trafiła gazetka promująca przed drugą turą wybór Edwarda Szupryczyńskiego na burmistrza. Tak przeglądamy te 4 strony kolorowego wydruku... I coś nam nie pasuje. 

(Artykuł przeczytasz w czasie 1 - 2 minut)

Czytaj więcej...
Grzegorz Ptak, kontrkandydat do stołka burmistrza prezentuje swój program. Dotąd, ten był skrótowo prezentowany w wypowiedziach dla mediów lub w formie wpisów w mediach społecznościowych. Nie każdy ma jednak Facebook, albo, wzorem krajów zachodnich, wielu z tego serwisu usuwa swe konto. 

(Artykuł przeczytasz w czasie 1 minuty)

Czytaj więcej...
Poniżej prezentujemy oficjalne pismo Komitetu Wyborczego SLD Lewica Razem w kwestii poparcia dla jednego z dwóch kandydatów do stanowiska burmistrza. Grzegorz Ptak i Edward Szupryczyński zmierzą się w drugiej turze wyborów, które odbędą się już za tydzień, 4 listopada. Kandydat na burmistrza, O to, którego kandydata zarekomenduje swoim wyborcom Ewa Chabasińska pytaliśmy w poniedziałek w rozmowie telefonicznej. Wczoraj otrzymaliśmy już oficjalne stanowisko lewicy. 

(Artykuł przeczytasz w czasie 1 - 2 minut)

Czytaj więcej...
- To moja i radnych PiS decyzja. Chcemy zmiany, więc to naturalne, że wybierzemy zmianę. Jeżeli ktoś był za moją osobą, a ja udzielam poparcia Grzegorzowi Ptakowi, to uważam, że elektorat, który oddał na mnie głos powinien konsekwentnie się zachować. 

(Artykuł przeczytasz w czasie 1 - 2 minut)

  DO GÓRY