FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss

Głuchołazyonline

Polityka

Czytaj więcej...
Wybory stały się faktem. Niewielką liczbą 46 głosów (na uprawionych do głosowania 925 mieszkańców), Klaudia Pach stała się radną okręgu 7. Niewielką liczbą głosów, bo to nawet nie 1/10 liczby uprawionych. Jakież było nasze zdumienie, gdy otrzymaliśmy wynik bezpośrednio od komisji wyborczej zaraz po ich zliczeniu kilkanaście minut po 21. Byliśmy pewni, sądząc po opiniach pytanych ludzi, że zwycięzcą będzie ktoś inny. Nawet artykuł ogłaszający zwycięzcę został już napisany w sobotę - był już opatrzony zdjęciem zwycięzcy i tylko wystarczyło dopisać liczbę głosów plus pozostałe wyniki kolejnych kandydatów. Trzeba było wszystko (prawie) zmieniać.

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.

Czytaj więcej...
Jerzy Wojnarowski i Jacek Wanicki rezygnują z członkostwa w klubie Solidarni z Gminą - taka wiadomość gruchnęła na koniec sesji. Zdziwienie zapanowało wśród radnych. 

Czytaj więcej...
Przedstawiamy kolejną prezentację kandydata na radnego z okręgu 7. Dziś będzie to Pan Przemysław Kanarski. Zgodnie z wybraną przez większość, z którymi udało się nam skontaktować, kandydatami, formą prezentacji jest odpowiedź na 10 pytań. Dodatkowo mogą dopisać od "siebie" do 350 słów autoprezentacji oraz dostarczyć nam materiał audio, foto i video.

Nazywam się Przemysław Kanarski, mam 31 lat i od urodzenia mieszkam w Głuchołazach. Prywatnie - szczęśliwy mąż i ojciec, zamieszkały przy ul. Paderewskiego, mieszczącej się w okręgu 7.

W pracy zawodowej zajmuję stanowisko zastępcy dyrektora Zespołu Placówek Specjalnych w Nysie. Placówka, w której pracuję, jest największą spośród tego typu ośrodków w województwie. W pracy zawodowej staram się w pierwszej kolejności wymagać od siebie, ponieważ dopiero wówczas można próbować wymagać również od innych.

Czytaj więcej...
    Podczas jednej z sesji Rady Miejskiej, radny Wojnarowski i radny Wanicki, apelowali, aby uporządkować "parking" jaki powstał na dworcu pks. Pomimo dużych parkingów obok hali Gosir oraz na przeciwko Netto, mieszkańcom i przyjezdnym do gustu przypadło parkowanie na miejscu postoju autobusów.

Czytaj więcej...

Wracamy do sesji Rady Miejskiej, jaka miała miejsce w kwietniu. Jedną z szeroko omawianych kwestii był wniosek radnego Wanickiego, który proponuje, by podnieść o 5 procent pensje pracownikom CK. Radny zaproponował zabrać pieniądze (60 tysięcy) z projektu budowy ulicy z ul. Powstańców Śląskich do skrzyżowania ulic Kopernika z Wyszyńskiego. 

13247931 1057451631000499 3840205864019735819 o
Przedstawiamy kolejną prezentację kandydata na radnego z okręgu 7. Dziś będzie to Klaudia Pach. Zgodnie z wybraną przez większość, z którymi udało się nam skontaktować, kandydatami, formą prezentacji jest odpowiedź na 10 pytań. Dodatkowo mogą dopisać od "siebie" do 350 słów autoprezentacji oraz dostarczyć nam materiał audio, foto i video.

Czytaj więcej...
Gminna Komisja Wyborcza podała oficjalnie nazwiska kandydatów startujących w wyborach uzupełniających do okręgu 7, z którego radnym był Ireneusz Sułek.

Czytaj więcej...
Było śmiesznie, naprawdę. Lubimy, gdy na sesji jest wesoło, bo śmiech to zdrowie. Tu, w kwestii uśmiechu bryluje radny Zdzisław Baran, którego lubimy za jego poczucie humoru. Wprowadza na sesji nieco świeżości i oddechu. Ale teraz nie o tym. 

glowne zdjecie copy copy

Przedstawiamy kolejną prezentację kandydata na radnego z okręgu 7. Dziś będzie to Rafał Patryk Pawluś. Zgodnie z wybraną przez większość, z którymi udało się nam skontaktować, kandydatami, formą prezentacji jest odpowiedź na 10 pytań. Dodatkowo mogą dopisać od "siebie" do 350 słów autoprezentacji oraz dostarczyć nam materiał audio, foto i video.

Czytaj więcej...
Radny Bolesław Stychno został nowym członkiem Komisji Rewizyjnej. Tym samym zajął opuszczone miejsce po radnym Sułku, który zrzekł się mandatu radnego. 

Co, gdzie i kiedy? Kliknij!