Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
ReklamaPrzeczytano 0% artykułu

ssa45099
Stowarzyszenie Seniorów Głuchołaz „Wichrowe Wzgórze” w efektownym stylu podsumowało realizację zadania publicznego „Senior na tak”. Jednym z zadań w ramach projektu było wydanie wierszy miejscowych poetek-amatorek. 13 czerwca br. w godzinach dopołudniowych prezes Stowarzyszenia zaprezentowała zbiór wierszy poetek-amatorek podopiecznym Warsztatów Terapii Zajęciowej w Głuchołazach.ssa45098 copy
Spotkanie zorganizowała nauczycielka- bibliotekarz Zespołu Szkół, Pani Mariola Ś. Uczestnicy spotkania z zainteresowaniem wysłuchali wybranych wierszy sześciu autorek. Wybrane wiersze poetek amatorek zebrane w wydawnictwo „Ocalić od zapomnienia…” zostały następnie przedstawione na cotygodniowym spotkaniu w Klubie Seniora. Autorki wierszy zaprezentowały swoją twórczość, dzieląc się z zebranym wspomnieniami związanymi z okolicznościami powstania niektórych utworów. Wiersze, będące zapisem uczuć, tęsknot, marzeń, obserwacji czy przeżytych chwil wywarły duże wrażenie na zebranych. Podziwialiśmy umiejętność doboru słów i odwagę realizacji marzeń w każdej chwili życia.

Tomikowi poezji przyświecały słowa K. I. Gałczyńskiego, które kierujemy do każdego, kto jeszcze zastanawia się czy upublicznić swe talenty i działania:

„(…)Jesteśmy w pół drogi.

Droga pędzi z nami bez wytchnienia.

Chciałbym i mój ślad na drogach ocalić od zapomnienia”.

 

 

Pub.Elżbieta Zborowska Foto.KI

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

Grażka
+1

Grażka

Cytuję poliglota:
co ku*wa robi to wzgórze?

"Poliglpta
" Poliglota" - jak to dumnie brzmi,a jak smakuje? Tylko, żeby takiego pseudo używać - to trzeba wiedzieć, co kryje ta nazwa, pseudopoligloto. No i to wiąże się z tonem krytyki, po prostu wstyd i żenada !!!
ONA
+1

ONA

Wspaniała inicjatywa wśród seniorów, nie tylko z jednego Stowarzyszenia. Gratulacje.Jestem fanką Wichrowego Wzgórza ,bo tyle też się u Was dzieje. Obserwuje Was na FC. Pozdrawiam.:)
Leonsio
+1

Leonsio

Gratulacje, szacunek i uznanie dla Pani Prezes Elżbiety Zborowskiej za to, że chce się jej chcieć i robi to z dużym zaangażowaniem. Tylko złośliwcy nie chcą lub nie dostrzegają tego, co robi dla seniorów od kilku lat. Nie należy zwracać uwagi na takich malkontentów, których Ślązacy nazywają "ciulikami"- takich jak poniżej.
Pani Elżbieto nieustającej pary w działaniu, wielki szacun za to co Pani i stowarzyszenie robi - w imieniu dzieci seniorów z Wichrowych Wzgórz !!!

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przeczytaj także: