FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss
Wiosna, wiosna, gdzież że ty!

Sprawdź jakość powietrza

smog
Reklama30412625 1613103572071673 6343741286889029632 o
W sobotnie popołudnie w Centrum Kultury odbyło się spotkanie autorskie Agnieszki Tomczyszyn – Harasymowicz pt. „Pora spóźnienia” promujące tomik poetycki „Późnia” za który zdobyła główną nagrodę w 5. Ogólnopolskim konkursie na Tomik Wierszy Duży Format 2017 w Warszawie.„Coś się wydarza, ale nie tworzy”, „Nie ma rzeczywistego wyjścia”, „Poczucie zdobywania” to jedynie garstka tytułów utworów poetyckich zamieszczonych w tomiku. Atutem jest tematyka, która jest zróżnicowana.

Na sobotnim spotkaniu zaprezentowane zostały wiersze skłaniające do refleksji i wzbudzające gamę głębokich emocji. Słuchając deklamacji wierszy przez samą autorkę niejednokrotnie łza zakręciła się w oczach.

P. Joanna Ćwiek, p. Patrycja Prochot – Sojka, p. Ewa Kazula oraz p. Zygmunt Raba recytując w sposób dostojny utwory poetyckie p. Agnieszki wprawili słuchaczy w stan zadumy, kontemplacji.

Foto: Centrum Kultury w Głuchołazach

W skład osób, które zajęły się zaaranżowaniem oprawy muzycznej: p. Justyna Ćwiek, p. Estera Gąsiorowska – Konieczna, p. Tomasz Henciński, p. Mariusz Lewicz, p. Mariusz Pabjanek oraz p. Anastazja Sokołowska.

Część artystyczną poprowadziła p. Barbara Marcinkowska.

Po ukończonej części artystycznej nastąpił czas na dyskusję z p. Agnieszką Tomczyszyn – Harasymowicz poprowadzone przez p. Joannę Ćwiek. Publiczność składała wyrazy uznania. Autorka podpisywała czytelnikom tomiki.

Warto wspomnieć, że p. Agnieszka Tomczyszyn – Harasymowicz wydała już pięć książek poetyckich np.: „Gdyby tak miłość”. Jest laureatką ogólnopolskich konkursów literackich. Jej poezja ukazała się między innymi w „Autografie”, „Zeszytach Poetyckich” oraz na portalach internetowych. Należy do recenzentek poezji i spełnia swoją pasję również jako animatorka kultury wśród młodzieży. Jest to inicjatywa godna pochwały i podziwu, ponieważ motywuje młodych ludzi do aktywności i styczności z kulturą. Na co dzień p. Agnieszka jest nauczycielką w PSP3 (PG2).Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Polecane:

  DO GÓRY

Co, gdzie i kiedy? Kliknij!

Przeczytaj także: