Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
ReklamaPrzeczytano 0% artykułu

Historia Głuchołaz
  Każdego dnia przechodzimy nie zwracając uwagę na to, co nad naszymi głowami. Krótko mówiąc, 100lat, czasami więcej lat mają nasze kamienice. Często, gęsto czas pracuje - elewacje się sypią. Niektóre zniknęły w związku z przebudową ...Te, które pozostały cieszą.  Przechadzając się po mieście z aparatem udało nam się odnaleźć kilkanaście. Dość często na naszych kamieniach pojawiają się inicjały wspólnie z datą budowy. Zastanawiam się kim byli ci ludzie i co robili? Jak informuje Paweł Szymkowicz, budynek na ulicy Tadeusza Kościuszki powstał z 1903 r. i należał do Floriana Langer'a, który miał tam gospodę i wytwórnię likierów. Mają państwo jakaś wiedzę na temat pozostałych budynków, może rodzice, dziadkowie opowiadali? Zapraszamy do podzielenia się historią jaka jest zapisana na murach.

 

000111101011_copy1314_copy1516_copy1717_copy1818191922202020202020202121222326263_copy45566788_copy9DSCF6184DSCF6185


Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

jan nowak z głuchoła

jan nowak z głuchoła

No super super. zawłaszcza jak zabytkowe elewacje zlewają się z kiczowatymi reklamami sklepów firm i innym badziewiem szyldów i ogłoszeń całość stanowi naprawdę zajefajną kompozycję reklamową miasta. bo to że budynek się wali można zrozumieć chodź nie do końca przykład... nasz zdrój... ale oklejanie kamieniczek szyldami lub oknami wystawowymi nie lepiej wyglądającymi no to wygląda jak chińska dzielnica.
Gojek
+2

Gojek

Cytuję Ewa Kazula:
Świetny pomysł.Tak się składa, że przyglądam się elewacjom i jestem zachwycona (różnorodnością ich architektury) i zasmucona ( wyglądem) jednocześnie. Szczegóły zawsze umykają, a w nich, jak wiadomo, tkwi piękno. :-)
Gratuluję jeszcze raz to doskonały materiał na album promujący nasze miasto ...pod warunkiem, że...Dostrzegła też fotografię naszego głuchołaskiego "Chrobrego" :-)

Dziekuje, szkoda ze ta mega galeria ktora mialem z calym miastem legła w gruzach tzn google mi skasowało ale fotki mam
Gojek

Gojek

Cytuję tes:
Cytuję Gojek:
Cytuję Olek:
Patrząc na te zdjecia można powiedzieć, że Glucholazy to miasto ruina, centrum wyprzedaży. 100 lat temu musiało być piękne...


A niech pan powie które miasto nie jest ruiną


W naszej okolicy raczej ciężko znaleźć miasto w gorszym stanie niż nasze. Jak się wybierzemy trochę dalej do miasteczek, które podobnie jak Głuchołazy żyły kiedyś z turystyki, to różnice zwalają z nóg. Większość z nich to pięknie odnowione miejscowości, a baza turystyczna co najmniej podwoiła się przez ostanie 25 lat. U nas z bazy turystycznej z lat 80 zostały resztki + kilka małych nowych obiektów.


Wystarczy popatrzyć na okolice basenu popatrzcie jak szybko elewacje odmalowuja, a gdyby mieszkancu byli zamozniejsi to szybko by byly kamienice odnowione np. przyklad tej przy swiatlach na przeciwko tzn obok krateru żółty dom jedna osoba odłącza sie od wspolnocy i po remontach; :-*
Ewa Kazula
+2

Ewa Kazula

Świetny pomysł.Tak się składa, że przyglądam się elewacjom i jestem zachwycona (różnorodnością ich architektury) i zasmucona ( wyglądem) jednocześnie. Szczegóły zawsze umykają, a w nich, jak wiadomo, tkwi piękno. :-)
Gratuluję jeszcze raz to doskonały materiał na album promujący nasze miasto ...pod warunkiem, że...Dostrzegła też fotografię naszego głuchołaskiego "Chrobrego" :-)
Lwy
+4

Lwy

Mam pytanie do znawców. Co to za herb z 2 lwami, 2 mieczami i koroną na jednej z obskurnych kamienic na ul. Sikorskiego ?
Dzięki za zdjęcia, jak niedługo całkiem poodpada sztukateria, będzie historyczna pamiątka.
tes
+2

tes

Cytuję Gojek:
Cytuję Olek:
Patrząc na te zdjecia można powiedzieć, że Glucholazy to miasto ruina, centrum wyprzedaży. 100 lat temu musiało być piękne...


A niech pan powie które miasto nie jest ruiną


W naszej okolicy raczej ciężko znaleźć miasto w gorszym stanie niż nasze. Jak się wybierzemy trochę dalej do miasteczek, które podobnie jak Głuchołazy żyły kiedyś z turystyki, to różnice zwalają z nóg. Większość z nich to pięknie odnowione miejscowości, a baza turystyczna co najmniej podwoiła się przez ostanie 25 lat. U nas z bazy turystycznej z lat 80 zostały resztki + kilka małych nowych obiektów.
Gojek
+1

Gojek

Cytuję Olek:
Patrząc na te zdjecia można powiedzieć, że Glucholazy to miasto ruina, centrum wyprzedaży. 100 lat temu musiało być piękne...


A niech pan powie które miasto nie jest ruiną
Olek
+3

Olek

Patrząc na te zdjecia można powiedzieć, że Glucholazy to miasto ruina, centrum wyprzedaży. 100 lat temu musiało być piękne...

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przeczytaj także: