Reklama

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.

Kultura

     Czytaj więcej...

   Tak można określić to co w ostatnich dniach dzieje się w naszym mieście. Wczoraj podjęto uchwałę o podziale Centrum Kultury.  Nasz włodarz i jego kochana Rada Miejska, 21 osób "rycerze Edwarda" zrobili co im nakazał. Najpierw sam, wszechmocny zwolnił Jana Ćwieka wieloletniego dyrektora Centrum Kultury, a teraz pokazał własne ja. Panowie i panie. Głuchołazy - miasto Orderu Uśmiechu - chyba  miasto śmiechu panie Edwardzie, miasto śmiechu nie tylko na nasze województwo, ale również na całą Polskę. Zapewne obrońcom pana Jana nie jest do śmiechu, ale jak się słyszy w kuluarach "karma wraca" Wiemy że tak jest i będzie niestety w naszym mieście, ale takiego ohydnego traktowania ludzi jak śmieci dawno nie widzieliśmy.

 Pięknie ujął jeden z mieszkańców swoją wypowiedź pod zdjęciem, które użyliśmy. Przytaczamy, bo komentować aż się nie chce:

      "Powtarzam kolejny raz że niby ci nasi radni potwornie się zeszmacili. Czy im nie wstyd w tem sposób działać wbrew wszelkim zasadom współżycia społecznego? Do tego bez jakichkolwiek zastrzeżeń co do pracy dyrektora CK. Mierni ludzie, którzy w ten sposób zepsuli sobie opinię na zawsze... A przecież oni nadal tu będą mieszkać, aż nie dobrze się robi "

Foto dzięki uprzejmości pana Jakuba Ćwieka. 

 

 

(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.


      Czytaj więcej...

 

   Dni Głuchołaz zbliżają się wielkimi krokami. Już tylko 58 dni pozostało do wyjątkowego święta miasta. Dni Głuchołaz odbędą się w terminie od 10 do 12 czerwca 2022 r. Będą elementem uroczystych obchodów 800-lecia miasta. Na stronie internetowej Urzędu Miasta od kilku tygodni trwa prezentacja gwiazd, które wystąpią w Głuchołazach podczas Dni Głuchołaz 2022. Są to m.in. : Lanberry, Krystyna Giżowska, Daria, Golden Life, oraz Liber, a na deser Marcin Daniec. Planujemy wolne i widzimy się niebawem. Foto: UM Głuchołazy. 

 

 

(Artykuł przeczytasz w 1 minutę)

Czytaj więcej...

 

  Zapraszamy na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu Paruzja. Niestety z przyczyn pandemicznych, koncert odbędzie się "online". Transmisja na kanale YouTube zespołu, startujemy o godzinie 19.00. 

 

(Artykuł przeczytasz w 1 minutę)

Czytaj więcej...
   

   Po kilku tygodniach, dobiegły końca prace związane z remontem Prezbiterium w kościele Św.  Wawrzyńca w Głuchołazach. Trochę inne niż to do którego się przyzwyczailiśmy przez tyle lat, ale co zrobić nic tylko trzeba się przyzwyczaić i iść z duchem czasu, Foto: archiwum parafia-glucholazy.pl

 

 

(Artykuł przeczytasz w 1 minutę)

Czytaj więcej...

 

      Kto nie  był to niech żałuje.  Pod artykułem naszym o Święcie Kolorów w naszym mieście pojawiło się wiele negatywnych komentarzy. Ale takich imprez  brakuje w naszym mieście. Naprawdę, fb dwoił się i troił z ilości zdjęć właśnie ze "Święta Kolorów".

(Artykuł przeczytasz w 1 minutę)

     Czytaj więcej...

    Piękna pogoda za oknem, zapowiada się ciekawie. Już w niedzielę zapraszamy do Muszli Leśnej na Jarmark Wawrzyńcowy. Więcej informacji na plakacie. Początek zaplanowano na godzinę 14.00. Przypomnijmy na terenie Muszli Leśnej obowiązują wytyczne Ministerstwa Zdrowia i GIS dotyczące zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego.

 

 

(Artykuł przeczytasz w 1 minutę)

     Czytaj więcej...
     Kilka dni temu natrafiliśmy na ciekawy artykuł National Geographic, gdzie w poszukaniu taniego noclegu w Polsce, zaoszczędzeniu czasu, a czasami i sporej ilości pieniędzy, zaproponowano Góry Opawskie. Zapraszamy do lektury, bo warto. Wiele osób, mieszkających w Opolu, Wrocławiu wraca z chęcią do Głuchołaz. Piesze wędrówki, po pograniczu polsko - czeskim dają czasami więcej niż nie jeden urlop w miejscach dość często odwiedzanych przez turystów.

(Artykuł przeczytasz w 1 minutę)

     Czytaj więcej...

     Temat śmieci w naszym mieście powraca niczym bumerang. Mieszkańcy proszą o interwencję. Wiemy, "Koronawirus" , zmniejszone ilości pracowników, ale nie tędy droga. Jakiś czas temu na naszym fan pagu prezentowaliśmy fotografie mieszkańców odnośnie "syfu", bo inaczej tego nie można nazwać. Minęło kilka tygodni znów powrócił ten sam temat. Jak nam udało się dowiedzieć od jednego z mieszkańców " Gmina nie reaguje, dzwoniliśmy do wydziału odpowiedzialnego za ten teren - bez odzewu".  

(Artykuł przeczytasz w 1 minutę)

         Czytaj więcej...
    W wieku 85 lat odszedł Stefan Kojder, wieloletni  zasłużony nauczyciel Liceum Ogólnokształcącego im Bolesława Chrobrego w Głuchołazach, pracował w liceum w latach 1962-1994. Był nauczycielem wychowania fizycznego i przysposobienia obronnego. Wieczny odpoczynek racz mu dać panie. 

 

 

 

 

(Artykuł przeczytasz w 1 minutę)

Czytaj więcej...Chór Capricolium od początku swojej 23letniej działalności oprawia triduum paschalne w swojej parafii w Głuchołazach. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń zarówno dla chórzystów jak i parafian.

(Artykuł przeczytasz w 1 minutę)

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.