Reklama

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0%

dziel i rzadz
Dziwne rzeczy dzieją się w naszym grajdołku. Burmistrz atakuje dyrektora CK, chcąc rozdzielić jego włości na dwie instytucje. Dziwne to. Z zazdrości, że dyrektor Ćwiek, niegdyś przyjaciel burmistrza z czasów szkoły (seminarium) i pracy zawodowej (telekomunikacja) a potem jego sekretarz w urzędzie robi coś wielkiego w podupadającej niegdyś instytucji?Dyrektor robi co może, by CK jaśniało w grajdołku. A burmistrz co robi? Ano, robi dobrze sobie. Ulica Królowej Jadwigi, gdzie mieszka burmistrz także będzie jaśnieć w grajdołku. Dotąd burmistrz wylał tam tzw. emulsję. Ale podobnych dróg w mieście jest więcej w jeszcze bardziej urągającym stanie. Nowa ulica Królowej Jadwigi będzie nowością równie wielką jak nowa biblioteka. A co, Ćwiek dał radę to i ja dam! - myśli pewnie nasz włodarz...

Ciekawe jest to, że burmistrz najwyraźniej nie znosi, gdy Ćwiek jest w czymś dobry. A jak już, to go burmistrz karci. Gdy był zbyt pracowitym sekretarzem gminy, to go usunął i włożył na dyrektora podupadającej wówczas instytucji, jaką było CK. Gdy CK za dyrektora Ćwieka dobrze sobie radzi - to burmistrz chce znów skarcić.

Czy to wbijanie ćwieka Ćwiekowi to jakaś forma zazdrości? A może rywalizacji z czasów młodości pomiędzy dwoma (byłymi) przyjaciółmi? Zasiedziały na stołku burmistrz Edward nie znosi, gdy jego kolega, dzięki swojej zawziętości, uporowi i wytrwałości dal radę CK wyprowadzić na prostą mimo ograniczonych środków budżetowych. A tymczasem gmina raczej podupada pod rządami Edwarda. A może by tak to właśnie dyrektor Ćwiek zostałby burmistrzem od nowej kadencji? My z takim nieformalnym wnioskiem nieśmiało pod rozwagę poddajemy. Dał radę Jan Ćwiek CK to i da radę gminę posprzątać i wyprowadzić na prostą po nieudolnych rządach swego kolegi?

Tako to widzimy my, malutcy. Ale co my tam wiemy, co też na salonach się dzieje. Wielka polityka gminna się rozgrywa, pod płaszczykiem zastrzeżeń co do CK burmistrz karci nam dobrodusznego dyrektora, bo ten za dużo osiągnął. Ale wstyd nam za radych, którzy niczym posłuszne osiołki za włodarzem w tą wojnę lezą. Ale co też ci radni mogą. Oni tylko ręce do góry podnoszą gdy im burmistrz każe.

Aby do wyborów drodzy mieszczanie. Wówczas tylko nastanie czas, gdy będziemy oczkiem w głowie naszych włodarzy, którzy razem z przeciwnikami kiełbasą, grochówką i obietnicami głowy nam mącić będą.  Teraz jesteśmy mało ważni dla salonowych wyjadaczy. Ot, taki nasz los. 

Forma, stylistyka i pisownia zamierzona.

 

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


2 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przejdź do działu bezpłatnych ogłoszeń lokalnych.

Dodaj swoje nowe ogłoszenie.

Przeczytaj także: