Reklama

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0%

dziel i rzadz
Dziwne rzeczy dzieją się w naszym grajdołku. Burmistrz atakuje dyrektora CK, chcąc rozdzielić jego włości na dwie instytucje. Dziwne to. Z zazdrości, że dyrektor Ćwiek, niegdyś przyjaciel burmistrza z czasów szkoły (seminarium) i pracy zawodowej (telekomunikacja) a potem jego sekretarz w urzędzie robi coś wielkiego w podupadającej niegdyś instytucji?Dyrektor robi co może, by CK jaśniało w grajdołku. A burmistrz co robi? Ano, robi dobrze sobie. Ulica Królowej Jadwigi, gdzie mieszka burmistrz także będzie jaśnieć w grajdołku. Dotąd burmistrz wylał tam tzw. emulsję. Ale podobnych dróg w mieście jest więcej w jeszcze bardziej urągającym stanie. Nowa ulica Królowej Jadwigi będzie nowością równie wielką jak nowa biblioteka. A co, Ćwiek dał radę to i ja dam! - myśli pewnie nasz włodarz...

Ciekawe jest to, że burmistrz najwyraźniej nie znosi, gdy Ćwiek jest w czymś dobry. A jak już, to go burmistrz karci. Gdy był zbyt pracowitym sekretarzem gminy, to go usunął i włożył na dyrektora podupadającej wówczas instytucji, jaką było CK. Gdy CK za dyrektora Ćwieka dobrze sobie radzi - to burmistrz chce znów skarcić.

Czy to wbijanie ćwieka Ćwiekowi to jakaś forma zazdrości? A może rywalizacji z czasów młodości pomiędzy dwoma (byłymi) przyjaciółmi? Zasiedziały na stołku burmistrz Edward nie znosi, gdy jego kolega, dzięki swojej zawziętości, uporowi i wytrwałości dal radę CK wyprowadzić na prostą mimo ograniczonych środków budżetowych. A tymczasem gmina raczej podupada pod rządami Edwarda. A może by tak to właśnie dyrektor Ćwiek zostałby burmistrzem od nowej kadencji? My z takim nieformalnym wnioskiem nieśmiało pod rozwagę poddajemy. Dał radę Jan Ćwiek CK to i da radę gminę posprzątać i wyprowadzić na prostą po nieudolnych rządach swego kolegi?

Tako to widzimy my, malutcy. Ale co my tam wiemy, co też na salonach się dzieje. Wielka polityka gminna się rozgrywa, pod płaszczykiem zastrzeżeń co do CK burmistrz karci nam dobrodusznego dyrektora, bo ten za dużo osiągnął. Ale wstyd nam za radych, którzy niczym posłuszne osiołki za włodarzem w tą wojnę lezą. Ale co też ci radni mogą. Oni tylko ręce do góry podnoszą gdy im burmistrz każe.

Aby do wyborów drodzy mieszczanie. Wówczas tylko nastanie czas, gdy będziemy oczkiem w głowie naszych włodarzy, którzy razem z przeciwnikami kiełbasą, grochówką i obietnicami głowy nam mącić będą.  Teraz jesteśmy mało ważni dla salonowych wyjadaczy. Ot, taki nasz los. 

Forma, stylistyka i pisownia zamierzona.

 

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


2 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

alecyrk
+1

alecyrk

Co tu jest do wyjaśniania? Rodzina "Soprano" uwłaszczyła się na majątku Gminy i z kilkoma akolitami, w tym lokalnym pożal się Boże "redaktorem" - z litweska nazwę kala[ocenzurowano przez automat]em- próbują mącić w głowach niezorientowanych ludzi. Grzmią głośnio i fałszywie jak cała ich bolszewicka propaganda. Czysty TKM !
Dla przypomnienia: GÓRU gminnej kultury - szef rodziny"soprano", wcześniej był v-ce burmistrzem,sekretarzem gminy by w końcu zostać dyrektorem CK instytucji, którą wraz z całą rodziną próbują uwłaszczyć , zawłaszczyć. Kto tu jest szeryfem z Nottingham , kto Gizbernem oceńcie sami. Nadszedł już czas zakończenia tego żałosnego widowiska - Królu Arturze do dzieła, za to królowi płacą. Prosze nie zważać ( to do króla) na fakt , że trzymaliście sobie dzieci do chrztu . Interes Gminy ponad wszystko !

Cytuję Wyjaśniający:
Redakcja może niech wysłucha dwóch stron a nie ślepo wierzy dyrektorowi CK, a właściwie jego „klakierowi”. Po drugie… jakie włości dyrektora? Przecież to instytucja pod gminę należąca… to nie jest prywatny folwark Dyrekcji. Po trzecie…. Gmina nie podupada, popatrzmy ile za rządów Burmistrza sie zrobiło… No tak ale tego nie zobaczycie bo „kolesiostwo” wobec Dyrektora was nakierowywuje na bezpodstawne bronienie Dyrektora… żałosne to jak można bronić niektórych jego wybryków…

Cytuję BoB:
Ćwiek na burmistrza !!!

Cytuję BoB:
Ćwiek na burmistrza !!!
Odpowiadam
+6

Odpowiadam

Cytuję jesio:
Czy to "przymróżenie " to po polsku?pozdro.jesio :P

Nie tylko nagłówek, ale CAŁY test jest nie po polsku. Niby w taki sposób napisany, lekko i chwytliwie. Szkoda, że niepoprawnie, niestylistycznie, na siłę. I stronniczo. Co dla rzetelnego dziennikarstwa jest nie do przyjęcia. Ale rzetelny dziennikarz tego tekstu nie popełnił, tylko totalny, lokalny amator. Nie ma więc co wymagać zbyt wiele.
Obserwator

Obserwator

Cóż się dziwić. Typowe działanie POwców.
Jakubie - jebnij z grubej rury jak ongiś Ci się zdarzało. Użyj sobie dosadnych słów a może i tych niecenzuralnych, wszak dobrze władasz językiem. Aaaa, ... do POwców nie można tak pisać. Rafalala z Warszawy nie pomógł, oj jaka szkoda. Doktryna Neumana działa wszędzie, a na prowincji jeszcze lepiej.
Wyjaśniający
+14

Wyjaśniający

Redakcja może niech wysłucha dwóch stron a nie ślepo wierzy dyrektorowi CK, a właściwie jego „klakierowi”. Po drugie… jakie włości dyrektora? Przecież to instytucja pod gminę należąca… to nie jest prywatny folwark Dyrekcji. Po trzecie…. Gmina nie podupada, popatrzmy ile za rządów Burmistrza sie zrobiło… No tak ale tego nie zobaczycie bo „kolesiostwo” wobec Dyrektora was nakierowywuje na bezpodstawne bronienie Dyrektora… żałosne to jak można bronić niektórych jego wybryków…

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przeczytaj także: