Reklama

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0% artykułu

5ce2f2af69a05 img 20190520 194610
W budżecie obywatelskim wygrało CK ze swoim projektem dokończenia trwającej inwestycji. Nie mamy nic przeciwko zakończeniu budowy nowej biblioteki, tylko jedna myśl kołacze: Dlaczego z pieniędzy budżetu obywatelskiego, czyli tych, które Burmistrz oddaje mieszkańcom pod głosowanie na ich pomysły, realizuje się inwestycje ośrodka, który należy do gminy? To tak, jakby spółka gminna, dajmy na przykład, Wodociągi (z całym szacunkiem dla jej działalności, którą oceniamy bardzo wysoko), wystartowała z projektem w budżecie obywatelskim z, hmm... zakupem auta - cysterny, lub projektem remontu zbiorników wody. Nie negujemy wyniku tegorocznego głosowania. Wynik świadczy o udanej akcji promocji głosowania na bibliotekę - bannery były na całym mieście widoczne. Tylko że...

Burmistrz upiekł dwie pieczenie na jednym ogniu - zamiast dofinansować CK środkami gminnymi na zakończenie przedłużającej się inwestycji z własnego budżetu, to pieniądze te wyda (bo i tak wydałby na którykolwiek projekt) w ramach projektu obywatelskiego, z którego mieszkańcy mają prawo korzystać wedle własnych pomysłów. A pieniądze te należą do, jak nazwa mówi - do obywateli, a nie do spółek czy instytucji zależnych od gminy. Może wobec tego, ktoś z radnych wprowadzi do uchwały o budżecie obywatelskim zmianę, która ograniczy start w konkursie instytucji zależnych od gminnych pieniędzy?

Tymczasem mamy to, co mamy. Nie wygrał projekt poprawy sytuacji mieszkańców. Na naszym Fanpage czytelnicy piszą o tym, że zostanie zrobiona biblioteka, a place zabaw nadal będą niszczeć. Nie wygrał projekt poprawy placu przy Moniuszki, nie wygrały inne pomysły. Podobno pieniądze na plac zabaw przy Moniuszki są zarezerwowane. Ale czy w takiej kwocie jak w Budżecie Obywatelskim?

Jak wobec tego wygląda sytuacja dzieci w naszym mieście? Ano, tak jak na zdjęciu powyżej. Plac zabaw na os. Konstytucji. Przez litość nie ma co prezentować innych placów zabaw. Nieliczne tylko prezentują jakikolwiek poziom funkcjonalności i tego, że ma gospodarza.

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


2 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przejdź do działu bezpłatnych ogłoszeń lokalnych.

Dodaj swoje nowe ogłoszenie.

Przeczytaj także: