Reklama

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0% artykułu

telefony
Po ostatnim artykule,  w którym pisaliśmy o możliwym błędzie popełnianym przez władzę w sprawie lokalizacji krytej pływalni rozdzwoniły się telefony. Wśród nich jeden, znamienny. Burmistrz zaprasza mnie na rozmowę.  Odpowiedziałem, że dobrze, ale jeszcze nie teraz. Po dniu myślenia o tym, stwierdzam, że rozmowy, owszem. Ale nie ze mną.

Burmistrzu, jeżeli cykl moich felietonów nieco zmusił do myślenia nad tym, czy budować i jak budować, a przede wszystkim, gdzie - to zróbcie prawdziwe rozmowy. Nie tylko ze mną, choć chętnie przysłucham się rozmowom. Ogłoście rozmowy (konsultacje) z prawdziwego zdarzenia. Niech przyjdą ci, którzy protestują przeciwko tej wersji kąpieliska. 

Czy Burmistrz wie, czy co niektórzy chcą zorganizować pikietę pod urzędem? Może właśnie taka konkretna rozmowa, debata publiczna zostanie dobrze przyjęta przez oponentów budowy kąpieliska w tej lokalizacji? Na pewno będzie to lepsze, niż to co miało miejsce wiosną poprzedniego roku - tą farsę z konsultacją - głosowaniem nad przyszłą lokalizacją.

Podsumowując - rozmowa tak. Ale nie tylko ze mną. Dlaczego to ja mam być tym,  z kim chcecie rozmawiać?  Proszę, zorganizujecie debatę z każdym, kto zechce przyjść. Porozmawiajcie po to, by móc na końcu orzec, że te rozmowy miały sens i coś dały. Bo własnie rozmowa, w przededniu tak ważnej inwestycji (na jednej już się sparzyliśmy - aquapark) będzie mogła każdej ze stron pomóc zrozumieć rację adwersarza. A w końcu, taka rozmowa da poczucie, że tym razem odbyły się konkretne, rzeczowe i ważne konsultacje - w przeciwieństwie do tych sprzed niemal roku, gdzie 200 głosów zadecydowało o lokalizacji. 

To jak, Burmistrzu? Porozmawiamy?Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przejdź do działu bezpłatnych ogłoszeń lokalnych.

Dodaj swoje nowe ogłoszenie.

Przeczytaj także: