Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
Reklama

Felieton

Czytaj więcej...Niemałe oburzenie wśród mieszkańców a i naszych czytelników wzbudził sposób szukania zaginionych w Głuchołazach. Przypomnijmy - były dwa takie przypadki. W listopadzie zaginął jeden z mieszkańców, po trzech tygodniach znaleziono jego zwłoki na obszarze Góry Parkowej. 

(Artykuł przeczytasz w 2 - 4 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.


69124719 683798535464445 708742626873966592 nOkazuje się,  że  nie tylko mieszkańcy i turyści naszego grodu narzekają na działania władzy w kwestii publicznych toalet. W Głuchołazach, poza toaletami w urzędzie i niektórych prywatnych przybytkach, na terenie rynku praktycznie nie ma dostępu do publicznej, dostępnej całodobowo, toalety. 

(Artykuł przeczytasz w 1 minutę)

Czytaj więcej...
 - Świetna robota, rzekł  majster, dumny ze swych malarzy... Kurna, pomalowali  nam ławki! - z radością zakrzyknęli miejscy rajcy - degustatorzy, ścieląc gazetę pod tyłek, co by im świeża farba nie pobrudziła nowiuśkich spodni wygrzebanych z 2 boksu, 5 kontenera przy Ligonia.  Po czym wygodnie zasiedli do kolejnej, leniwej sesji trunkowalenia. 

(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

Czytaj więcej...
W budżecie obywatelskim wygrało CK ze swoim projektem dokończenia trwającej inwestycji. Nie mamy nic przeciwko zakończeniu budowy nowej biblioteki, tylko jedna myśl kołacze: Dlaczego z pieniędzy budżetu obywatelskiego, czyli tych, które Burmistrz oddaje mieszkańcom pod głosowanie na ich pomysły, realizuje się inwestycje ośrodka, który należy do gminy?

(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

Czytaj więcej...
Burmistrz umieścił na swojej tablicy FB tekst i zdjęcia opisujące, jak to pięknie odświeżono ulicę Batorego. Za 15 tysięcy dokonano wymiany spoiwa pomiędzy kostkami. Ech, jak pięknie, rzekł pewnie Edward Szupryczyński, chwaląc się na FB efektami pracy. 

(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

Czytaj więcej...
Po ostatnim artykule,  w którym pisaliśmy o możliwym błędzie popełnianym przez władzę w sprawie lokalizacji krytej pływalni rozdzwoniły się telefony. Wśród nich jeden, znamienny. Burmistrz zaprasza mnie na rozmowę. 

(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

Czytaj więcej...
Jak to możliwe, że wielka inwestycja, jaką jest kryte kąpielisko,  budzi tak wiele dyskusji? Naturalnym jest, że taki temat pobudza mieszkańców do dyskutowania. Tu jednak rodzi się kłopot. Bo nie rozumieć dlaczego, coraz więcej negatywnych opinii na temat tej inwestycji można usłyszeć. 

(Artykuł przeczytasz w 4 - 7 minut)

Czytaj więcej...
Kiełbasa wyborcza, jaką raczą nas władze gminy najwyraźniej nie smakuje wielu mieszkańcom. Kryta pływalnia to dobry pomysł, tylko pośpiech, jako wykazuje burmistrz, chcąc pochwalić się rezultatem jeszcze przed przyszłorocznymi wyborami nie przekłada się na wyniki. 

(Artykuł przeczytasz w 3 - 6 minut)

  DO GÓRY