Reklama

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.

Felieton

Czytaj więcej...
Dziwne rzeczy dzieją się w naszym grajdołku. Burmistrz atakuje dyrektora CK, chcąc rozdzielić jego włości na dwie instytucje. Dziwne to. Z zazdrości, że dyrektor Ćwiek, niegdyś przyjaciel burmistrza z czasów szkoły (seminarium) i pracy zawodowej (telekomunikacja) a potem jego sekretarz w urzędzie robi coś wielkiego w podupadającej niegdyś instytucji?

(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.


Czytaj więcej...Czerwiec 2021 - ta data będzie kluczowa dla gminy Głuchołazy, gdy chodzi o gospodarkę odpadami. W trzecim tygodniu tego miesiąca kończy się umowa na wywóz odpadów z gminy realizowana przez firmę EKOM z Nysy. Umowa długoterminowa - podpisano ją na 4 lata. Skończy się 26 czerwca 2021 roku. 

(Artykuł przeczytasz w 2 - 3 minut)

Czytaj więcej...Nie można brać obecnego czasu serio, to bierzmy go żartem. Tym bardziej w Polsce, gdzie władza, zamiast skupić się na szalejącej pandemii, brnie wszelkimi środkami do wyborów. Karty do głosowania, mimo, że przepisów wykonawczych jeszcze nie ma, jak i samej ustawy, która obecnie jest jeszcze  procedowana w Senacie są już drukowane w Wytwórni Papierów Wartościowych. 

(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

Czytaj więcej...Czytelniczka przysłała nam list. List o tym, jak potrzebna jest troska o naszych seniorów w czasie rozszerzającej się epidemii. By nie zapominać o nich w pogodni po sklepach i wykupowaniu zapasów. W wielu miastach oferowana jest sąsiedzka pomoc dla tych, którzy ze względu na wirusa nie mogą wyjść (są w kwarantannie domowej), lub z obawy o swoje zdrowie robić tego nie chcą (są w grupie ryzyka - jak osoby schorowane i starsze).

List w całości publikujemy poniżej. 

(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

Czytaj więcej...Chwalimy się witaczami z logiem Orderu Uśmiechu, chwalimy się aleją zasłużonych Kawalerów Orderu Uśmiechu, ale teren o którym pisaliśmy rok temu wygląda jak wygląda. Piękna fontanna, przy której zapewne nie tylko turysta, ale nie jeden mieszkaniec miasta w upalny dzień postanowi sobie usiąść i poczuć chłód od fontanny. Ale to na tym koniec.

(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

Czytaj więcej...Niemałe oburzenie wśród mieszkańców a i naszych czytelników wzbudził sposób szukania zaginionych w Głuchołazach. Przypomnijmy - były dwa takie przypadki. W listopadzie zaginął jeden z mieszkańców, po trzech tygodniach znaleziono jego zwłoki na obszarze Góry Parkowej. 

(Artykuł przeczytasz w 2 - 4 minut)

69124719 683798535464445 708742626873966592 nOkazuje się,  że  nie tylko mieszkańcy i turyści naszego grodu narzekają na działania władzy w kwestii publicznych toalet. W Głuchołazach, poza toaletami w urzędzie i niektórych prywatnych przybytkach, na terenie rynku praktycznie nie ma dostępu do publicznej, dostępnej całodobowo, toalety. 

(Artykuł przeczytasz w 1 minutę)

Czytaj więcej...
 - Świetna robota, rzekł  majster, dumny ze swych malarzy... Kurna, pomalowali  nam ławki! - z radością zakrzyknęli miejscy rajcy - degustatorzy, ścieląc gazetę pod tyłek, co by im świeża farba nie pobrudziła nowiuśkich spodni wygrzebanych z 2 boksu, 5 kontenera przy Ligonia.  Po czym wygodnie zasiedli do kolejnej, leniwej sesji trunkowalenia. 

(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

Czytaj więcej...
W budżecie obywatelskim wygrało CK ze swoim projektem dokończenia trwającej inwestycji. Nie mamy nic przeciwko zakończeniu budowy nowej biblioteki, tylko jedna myśl kołacze: Dlaczego z pieniędzy budżetu obywatelskiego, czyli tych, które Burmistrz oddaje mieszkańcom pod głosowanie na ich pomysły, realizuje się inwestycje ośrodka, który należy do gminy?

(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

Czytaj więcej...
Burmistrz umieścił na swojej tablicy FB tekst i zdjęcia opisujące, jak to pięknie odświeżono ulicę Batorego. Za 15 tysięcy dokonano wymiany spoiwa pomiędzy kostkami. Ech, jak pięknie, rzekł pewnie Edward Szupryczyński, chwaląc się na FB efektami pracy. 

(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.