Joomla Extensions
FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss
Wiosna!

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Przesuwaj palcem mapę i tabelę poniżej aby zobaczyć kolejne dni.
Reklama

Aktualności

Czytaj więcej...

Poznajesz nas?

Wykonane przez nas powierzchnie dekoracyjne znajdziesz na meblach, drzwiach, panelach i elementach wyposażenia wnętrz. Producenci z branży drzewnej i meblowej mogą wybierać pomiędzy zadrukowanymi papierami dekoracyjnym, foliami i filmami melaminowymi z naszej bogatej kolekcji wzorów drewnopodobnych, kamieniopodobnych oraz fantazyjnych.

Firma Schattdecor specjalizuje się m.in. w produkcji folii typu Smartfoil i jest jednym z największym oferentów produktów foliowych w tym segmencie na rynku.

Aktualnie poszukujemy do naszego zespołu osób gotowych na podjęcie ciekawego wyzwania zawodowego

w działach:

PRODUKCJI FOLII oraz PRODUKCJI LAKIERÓW

(Artykuł przeczytasz w czasie 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.


Czytaj więcej...
Poznajecie to miejsce? Zapewne tak. Ale gwoli wyjaśnienia - to jest murek. Taki zwyczajny, przeciwpowodziowy, murek. Ów stoi na straży, by Biała Głuchołaska nie miała chęci wylać się na miasto, gdy przybierze. Ale ten murek to także doskonałe miejsce obserwacyjne, kontemplacyjne oraz spotkań towarzyskich. Dodamy że murek szczyci się określeniem "Miejsce Publiczne".

(Artykuł przeczytasz w czasie 1 - 2 minut)

Czytaj więcej...Dostaliśmy wiadomość od mieszkańca, który prosi o rozpowszechnienie informacji o tym, jakoby grupka nietrzeźwych, stałych okupantów ławek na rynku i zarazem smakoszy wątpliwej jakości trunków zaczęła stosować przemoc i terror wobec kierowców w celu zdobycia funduszy na zakup kolejnej porcji alkoholu.

(Artykuł przeczytasz w czasie 1 minuty)

Czytaj więcej...
Nowiutka, pachnąca świeżością karetka zawitała do Głuchołaz. Nowy Renault Master o mocy 170km i 3-litrowym silniku powinien poradzić sobie na trudnym, podgórskim terenie gminy. Samochód został zabudowany w Auto Form Sosnowiec  i wart jest około 280 tysięcy złotych.Kilka dni temu samochód trafił do Nysy, gdzie został oficjalnie powitany przez władze ZOZ Nysa i Starostwo Powiatowe. Samochód kupiono ze środków własnych ZOZ Nysa. 

(Artykuł przeczytasz w czasie 1 minuty)

Czytaj więcej...

 

Czy randka z osobą poznaną w Internecie nie stanowi zagrożenia i jest zupełnie bezpieczna?

W obecnych czasach wiele znajomości nawiązujemy poprzez portale społecznościowe i randkowe. Poznajemy człowieka, który nas intryguje, ekscytuje, wzbudza nasze zainteresowanie. Imponuje nam swoją erudycją, elokwencją i  wszechstronnymi kompetencjami. Piszemy ze sobą coraz częściej. Oczekujemy z entuzjazmem i podekscytowaniem na kolejne spotkanie w sieci.

(Artykuł przeczytasz w czasie 2 - 3 minut)

Czytaj więcej...Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega klientów przed fałszywymi mailami, które teoretycznie mają pochodzić z ZUS. Otwarcie załączników z maila grozi zainfekowaniem komputera i wykradzeniem danych wrażliwych.

(Artykuł przeczytasz w czasie 1 - 2 minut)

Czytaj więcej...
Motocyklista i pieszy doznali obrażeń ciała podczas wypadku, do którego doszło przed kilkunastu minutami w Charbielinie. Według relacji świadków, kierujący osobowym Audi nie ustąpił pierwszeństwa w trakcie manewru skręcania w boczną drogę co spowodowało zderzenie motocyklisty z samochodem.

(Artykuł przeczytasz w czasie 1 minuty)

Czytaj więcej...
     Kolejne graffiti już gotowe. Tym razem pogoda sprzyjała naszemu artyście. Pan Gracjan powiedział portalowi: " Osiem godzin i gotowe". I to cieszy, jednak my czujemy mały niedosyt, ponieważ jest wiele ścian w Głuchołazach, które można byłoby odrestaurować w taki sposób jak te ściany, które zostały ozdobione graffiti. Brawa dla głuchołazianina. Miejmy nadzieję że po raz kolejny odezwie się ktoś w tym przypadku był to pan Marek Szymanowski, który udostępnił ścianę na Stadionem Miejskim panu Gracjanowi.

Czytaj więcej...

(Artykuł przeczytasz w czasie 1 minuty)

Czytaj więcej...
Wciąż powtarzane przez Starostwo zapewnienia, że po wakacjach głuchołaska interna zostanie przywrócona do pracy powoduje, że wciąż rodzą się pytania na temat tego, a jaki sposób Starostwo chce to zrobić. Wprawdzie ten sam organ, a więc Starostwo postanowiło jednak oddłużyć szpital Głuchołaski na własny koszt, to jednak jak chce zapełnić personelem lekarskim zawieszony oddział?

(Artykuł przeczytasz w czasie 2 - 3 minut)

     Czytaj więcej...
      Jak zawsze Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji zaskakuje. Była Złota Mila, czas na Festiwal Drużyn, który rozpocznie się 13 lica. Więcej informacji na plakacie lub na stronie gosirglucholazy.pl

(Artykuł przeczytasz w czasie 1 minuty)

Czytaj więcej...
Czas na podsumowanie Most Kultury Festival- pierwszej edycji. Sobota przywitała nas bezchmurnym niebem i pięknym słońcem, co zapowiadało wspaniały festiwalowy dzień.Pełni werwy już od rana rozpoczęliśmy ostatnie przygotowania by powitać uczestników naszej imprezy, choć gro pracy (rozkładanie namiotów i stołów na warsztaty, ozdabianie Muszli Leśnej kolorowymi instalacjami) wykonaliśmy już w piątek.

(Artykuł przeczytasz w czasie 2 - 4 minut)

Czytaj więcej...
JRG Głuchołazy wzbogaciło swoją flotę wozów bojowych o pachnący nowością i najnowszymi cudeńkami wyposażenia wóz bojowy. Potężny, ciężki, bo mający na pokładzie 5 tysięcy litrów wody, wóz przyjechał zupełnie niedawno.

(Artykuł przeczytasz w czasie 1 minuty)

Czytaj więcej...
Nikłym zainteresowaniem w pierwszym weekendzie od uruchomienia kursów cieszyła się nowo uruchomiona linia autokarowa przez Głuchołazy, Jesenik do Sumperka. Specjalne, weekendowe kursy autokarowe to ukłon w stronę rowerzystów, choć nie tylko, bo każdy może skorzystać. Tym bardziej, że za dosłownie grosze może pojechać pozwiedzać kraj naszych pobratymców - Czechów. Przypomnijmy - wyjazd z dworca w Głuchołazach ok 9 rano (szczegóły na plakatach), powrót około 16-stej.

(Artykuł przeczytasz w czasie 1 - 2 minut)

Czytaj więcej...
„Patrzcie pod nogi, patrzcie do góry! Można jeszcze dodać: uważajcie na głowy”. Jak się udało dowiedzieć portalowi,  w ostatnich dniach nasza słynna Polonia zaczęła się sypać.

(Artykuł przeczytasz w czasie 1 minuty)

Czytaj więcej...
Nowe przepisy prawa były i są wykorzystywane przez oszustów. Ten proceder może powtórzyć się również teraz, gdy znowelizowano tzw. ustawę prądową. Spółka ostrzega przed oszustami i przypomina, że TAURON nie chodzi po domach, by sprzedawać prąd. Znowelizowana ustawa uściśla zapisy aktu prawnego z 28 grudnia 2018 r., ale rozwiązania dla gospodarstw domowych pozostają niezmienne. Ceny energii elektrycznej dla gospodarstw domowych w 2019 r. pozostają na poziomie z 30 czerwca 2018 r.

 

      

(Artykuł przeczytasz w czasie 1 - 2 minut)

Czytaj więcej...
Rozpoczął się sezon letni. Kąpielisko nad Białką, gdy tylko temperatura na to pozwala, zaczyna zapełniać się ludźmi. I właśnie, w związku z tym, ciekawe spostrzeżenia przesłał nam czytelnik. Mianowicie chodzi o parkujących. 

(Artykuł przeczytasz w czasie 1 - 2 minut)

Czytaj więcej...
Jedynie  38 % uprawnionych Polek zgłasza się na kontrolne badania mammograficzne. Co roku rak piersi odbiera życie kilkunastu tysiącom z nich – Mamom, Siostrom, Przyjaciółkom. Kobiety zbyt późno dowiadują się, że są chore – rak nie boli, w początkowym stadium nie wpływa źle na samopoczucie, dlatego Panie rzadko zadają sobie pytanie, czy ta choroba może ich dotyczyć. Tymczasem, tylko regularne kontrolowanie stanu zdrowia pozwala ocenić, czy w organizmie nie zachodzą niebezpieczne zmiany chorobowe. Zadowalający wynik poprzedniej mammografii nie zawsze gwarantuje, że obecnie nie zagraża nam nowotwór piersi. Bezpłatna mammografia w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ pozwala to skutecznie sprawdzić.

(Artykuł przeczytasz w czasie 1 - 2 minut)

Czytaj więcej...
   Burmistrz Miasta i Gminy Otmuchów zaprasza jak co roku na Lato Kwiatów. Poniżej prezentujemy obszerny program 47 LATA KWIATÓW.

(Artykuł przeczytasz w czasie 1 minuty)

Czytaj więcej...

 

 Szeroki asortyment żywności znajdujący się na półkach sklepowych sprawia, że nie potrafimy przejść obojętnie. Tak wiele produktów nas absorbuje, intryguje, przykuwa naszą uwagę. W jaki sposób zignorować i zdystansować się do umieszczonej na ilustracji opakowania rodziny, która rozkoszuje się kiełbaskami z grilla ? To opakowanie wzbudza nasze zainteresowanie i wzmaga apetyt pomimo, że jesteśmy po treściwym posiłku. Bez rozważenia umieszczamy kartonik z kiełbaskami w naszym koszyku. „A może akurat w sobotę pojedziemy na działkę i usmażymy na grillu”. Takim myśleniem staramy się umotywować, uzasadnić zakup, który nie był niezbędny. Wręcz przeciwnie nasza lodówka kolokwialnie mówiąc „pęka w szwach”  od  nadmiaru wędlin, ale jak sobie wyperswadować chęć kupna  tak pysznie wyglądających kiełbasek.

(Artykuł przeczytasz w czasie 2 - 3 minut)

Czytaj więcej...
 "Od piątku - 5 lipca 2019 r. w wakacyjne weekendy zacznie kursować turystyczny autobus na trasie: Jeseník - Głuchołazy - Jeseník - Červenohorské sedlo – Šumperk. Mile widziani turyści z rowerami" - taka informacja pojawiła się na fun pagu euroregionupradziad. Nic dodać nic ująć super. Więcej informacji na plakacie.

(Artykuł przeczytasz w czasie 1 minuty)

Podkategorie

  DO GÓRY