FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss

Głuchołazyonline

Aktualności

Czytaj więcej...
Od dwóch lat obiekt stał w oczekiwaniu na kupca. Ruch wystawił ten, jak i wiele innych swoich obiektów na sprzedaż. Na Opolszczyźnie były to nieruchomości w Głuchołazach i Brzegu. Ten Głuchołaski ośrodek wypoczynkowy od lat stał opuszczony.

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.

Czytaj więcej...
Wracamy do tematu szlaku turystycznego do Czech, który wciąż czeka na rewitalizację. Chodzi o trasę turystyczną od ulicy Andersa do Mikulowic. Szlak obecnie przypomina bardziej polną drogę niż coś, co może przypominać drogę dla turystów. Jeszcze kilka miesięcy temu pisaliśmy, że po długich rozmowach z Polskimi Liniami Kolejowymi udało się dojść do porozumienia w sprawie przejścia przez tory transgranicznej linii kolejowej. 

Czytaj więcej...
Nareszcie zaczęło się coś dziać. Długo przyszło czekać na obiecany remont schroniska. Obietnice własnie zaczęły się spełniać. Wokół schroniska ruszyły prace remontowe. Na tą chwilę wokół obiektu prowadzone są prace porządkowe i sprzątanie samego budynku. 

Czytaj więcej...
O problemie, jaki mają mieszkańcy Konradowa pisaliśmy tutaj. Na nic zdała się naklejka, jaka pojawiła się obok miejsca, gdzie ktoś wciąż podrzuca swoje śmieci. Ktoś notorycznie przywozi tu swoje śmieci, pozostawiając problem zdenerwowanym mieszkańcom. 

Czytaj więcej...
Szykuje się wymiana przydrożnych koszy na śmieci. Dobrą informacją dzieli się z nami wiceburmistrz - Roman Sambor.  - Zakupiliśmy dwadzieścia kilka nowych koszy na śmieci. Wymieniony te uszkodzone. 

Czytaj więcej...
     W niedzielę o 15.00 w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbędzie się "Otwarty Turniej Badmintona  otwarcie sezonu 2017/2018". Pretendentów do zwycięstwa w turnieju jest na pewno kilku. Jeżeli tylko zgłoszą się do turnieju zapowiada się ciekawa rywalizacja. Serdecznie zapraszamy.

Czytaj więcej...
Ktoś porozrzucał pootwierane koperty z korespondencją od firmy dostarczającej energię elektryczną w pobliżu hali sportowej - pisze nam czytelnik, który śle nam zdjęcia. 

Czytaj więcej...
Dlaczego trener i dzieci chowają twarze na zdjęciu powyżej? Nie, nie dlatego, że pozują do zdjęcia. Powód? Dym. Rozpoczął się sezon na grillowanie naszych płuc. Działkowcy, ogrodnicy, właściciele terenów zielonych przystąpili do masowego palenia wszystkiego, co pozostało z sezonu, i z prac porządkowych. Ofiarami tych prac są mieszkańcy, którzy muszą wdychać dym. Dziś "uwędzono" stadion miejski i dzieci nań trenujące. 

Czytaj więcej..."Boromeuszki w Głuchołazach" - Autor - ks. Jarosław Karpa. Książka wydana z okazji 90-lecia istnienia Szpitala św. Józefa w Głuchołazach. Głuchołazy, to miasto leżące na pograniczu czesko-polskim.  W roku 2017 mija 90-ta rocznica otwarcia Szpitala św. Józefa. Historia szpitala łączy się z zaangażowaniem Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza , które opisał nasz ks. Jarosław Karpa w swojej książce. Zgromadzenie tych sióstr pomagało i poświęcało się bliźnim. Siostry Boromeuszki mawiały , jak napisane jest w książce: "O nas troszczył się św. Józef".

Czytaj więcej...


     W meczu X kolejki, KS Bodzanów Nowy Świętów podejmował na Stadionie Miejskim, Naprzód Niezdrowice. Niestety, po 90 minutach, górą goście, którzy pokonali podopiecznych trenera Pietrzaka 0-4. To piąta porażka drużyny z Bodzanowa. W następnej kolejce, Bodzanów zmierzy się z zamykającą tabelę, drużyną Czarnych Otmuchów. Po X kolejkach, KS plasuje się na miejscu XI z 11pkt. na koncie.

Czytaj więcej...
W dniu 14.10.2017 roku na kortach Głuchołaskiego Towarzystwa Tenisowego odbyły się Otwarte Mistrzostwa Głuchołaz w Tenisie Ziemnym w grze podwójnej. W zawodach wzięło udział 8 par deblowych (16 zawodników) m.in. z Głuchołaz, Hajduk Nyskich, Nysy, Piątkowic oraz Prudnika. Turniej został rozegrany systemem grupowo-pucharowym.

Czytaj więcej...
Pamiętacie, jak pisaliśmy o dziwnych, jak to określił autor zdjęć wykonanych u naszych południowych sąsiadów - domkach, w których znajdują się książki? Otóż w Czechach stoją na "jednej nodze" takie małe, wyglądające jak domki dla ptaków, drewniane budowle. Jak się okazuje - ich zawartością są... książki.

Czytaj więcej...
Po raz dziesiąty Głuchołaski Klub Karate Tradycyjnego wziął udział w Pucharze Mistrza – Międzynarodowym Turnieju Karate Tradycyjnego, który odbył się 14.10.2017r. we Wrocławiu. W zawodach wzięło udział ponad 300 zawodników.

Czytaj więcej...
W dniu 04.10.2017 w Lasocicach odbyły się Mistrzostwa Województwa w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Bardzo dobrze spisali się uczniowie Zespołu Szkół w Głuchołazach, zajmując odpowiednio: 4. miejsce - Dawid Pawlik w biegu na 2500 m  oraz 18. miejsce - Dariusz Hapanowicz, na tym samym dystansie . Gratulacje!

Czytaj więcej...
      W meczu III kolejki, I ligi koszykówki kobiet, Chrobry Basket Głuchołazy podejmował zespół ŁKS-u Łódź. Po kilku wzmocnieniach w naszym zespole wierzyliśmy w nas zespół. Przypomnijmy - z drużyną z Łodzi w poprzednim sezonie spotykaliśmy się kilkukrotnie, niestety, wszystkie mecze kończyły się zwycięstwem ŁKS-u. Tym razem było podobnie. Drużyna Chrobrego mocno zmotywowana przystąpiła do meczu, lecz tego dnia nie było mocnych na zawodniczkę gości Natalię Gwiazdę, która po IV kwartach zgromadziła na swoim koncie 28pkt.

Czytaj więcej...
  Poczekamy, ale będzie pięknie. Wieża widokowa na Biskupie Kopie w związku z remontem elewacji jak i wnętrza została zamknięta do odwołania. Jak tylko prace dobiegną końca poinformujemy czytelników. Foto dzięki uprzejmości portalu góryopawskie.eu.

Czytaj więcej...
   12 października rozegrane zostały Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Biegach Sztafetowych. Finał województwa odbył się w Namysłowie, gdzie bieganie mają we krwi i drużny miejscowe były faworytami w swoich biegach. Publiczne Gimnazjum nr 2 z Głuchołaz po zeszłotygodniowym zwycięstwie w finale powiatu jechało do Namysłowa dodatkowo wzmocnione powrotem dwóch uczniów którzy mieli jeszcze wzmocnić sztafetę. Na starcie stanęło 14 ekip z całego województwa. Początek biegu był bardzo mocny i od razu stawka została rozerwana. Uczniowie Naszego Gimnazjum biegli jednak bardzo mądrze utrzymując się w stawce pierwszych pięciu sztafet nie tracąc jednocześnie dystansu do prowadzącego Namysłowa.

Czytaj więcej...

   Mądre ustawienie drużyny przez nauczyciela zaczęło procentować z każdą kolejną zmianą kiedy to dystans do prowadzących systematycznie się zmniejszał. Kluczowym momentem biegu była zmiana 7 kiedy to pałeczkę przejął "JOKER" Naszych Gimnazjalistów - Jakub Nalepa, który na swojej zmianie dokonał rzeczy niemożliwej. Zniwelował stratę 70 m,a  na końcu swojej zmiany był już pierwszy z wypracowaną przewagą prawie 60 m!!! Ostatni pałeczkę przejął Dawid Szczyrba który jeszcze "dołożył" kolejnych metrów przewagi nad rywalami na ostatniej zmianie i PG2 mogło cieszyć się Mistrzostwem Województwa Opolskiego a tym samym awansem do Mistrzostw Polski które odbędą się wiosną w Łodzi.

Czytaj więcej...
Tylko dwa projekty do małego budżetu i 7 do tego dużego. Te 9 pomysłów będzie oceniana przez mieszkańców w głosowaniu, które odbędzie się 9 listopada. Jak już zapewne wszyscy wiedzą - w tym roku nie głosujemy poprzez głosy zbierane wśród mieszkańców przez samych pomysłodawców. 

Czytaj więcej...
Skarżą się nam mieszkańcy Starego Lasu i Charbielina na motocyklistę, który nie zważając na przepisy ruchu drogowego szaleje po ulicach wioski budząc strach wśród mieszkańców. Najgorsze jest to, że drogami poruszają się piesi oraz, co gorsze,  dzieci idące do szkoły. 

Czytaj więcej...
13 października 2017 roku odbyła się uroczystość nadania Publicznej Szkole Podstawowej w Nowym Świętowie imienia patrona szkoły - Janusza Korczaka. 

Podkategoriecomodo secure seal 100x85 transp

Co, gdzie i kiedy? Kliknij!