Joomla Extensions
FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss
Wiosna!

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Przesuwaj palcem mapę i tabelę poniżej aby zobaczyć kolejne dni.
Reklama

Aktualności

Czytaj więcej...
O ponad dwa kilometry zostaną przedłużone istniejące dotychczas na Górze Parkowej zjazdowe ścieżki rowerowe. łącznie z już istniejącymi czterema kilometrami będzie to nie tylko jedyna na Śląsku Opolskim trasa tego typu ale i jedna z liczących się w kraju. 

(Artykuł przeczytasz w czasie 1 minuty)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.


   Czytaj więcej...
 Zapraszamy na korty Głuchołaskiego Towarzystwa Tenisowego, gdzie w ten weekend (25-26.05.2019 roku) odbędzie się Turniej Tenisa Ziemnego ,,Otwarcie Sezonu" - Gra pojedyncza na kortach GTT. Więcej szczegółów o tym turnieju znajdziemy w poniższym linku:

(Artykuł przeczytasz w czasie 1 minuty)

Czytaj więcej...

    Zarząd Klubu Honorowych Dawców Krwi w Głuchołazach zaprasza wszystkich byłych i obecnych krwiodawców na spotkanie z okazji 45-lecia klubu Prosimy o wcześniejsze zapisy w sekretariacie Centrum Kultury.

(Artykuł przeczytasz w czasie 1 minuty)

Czytaj więcej...
W budżecie obywatelskim wygrało CK ze swoim projektem dokończenia trwającej inwestycji. Nie mamy nic przeciwko zakończeniu budowy nowej biblioteki, tylko jedna myśl kołacze: Dlaczego z pieniędzy budżetu obywatelskiego, czyli tych, które Burmistrz oddaje mieszkańcom pod głosowanie na ich pomysły, realizuje się inwestycje ośrodka, który należy do gminy?

(Artykuł przeczytasz w czasie 1 - 2 minut)

Czytaj więcej...

 

 

Zbliża się koniec roku szkolnego i wystawianie ocen. Niestety nie wszystkim uczniom zostanie przyznane prawo do nauki w wyższej klasie.

Nasuwa się nurtujące pytanie: my jako rodzice w jaki sposób mamy zareagować na wiadomość od córki, syna, że nie otrzyma promocji do następnej klasy? Domyślam się, że takiej informacji nie odbierzemy z entuzjazmem, jednak nie okazujmy bulwersacji, dezaprobaty i nie wykrzykujmy, że dziecko jest laikiem. Możemy odczuwać różnego rodzaju emocje: wzburzenie, irytację oraz obiekcje do samych siebie, że zbyt sporadycznie konsultowaliśmy się z nauczycielami i nie motywowaliśmy dziecka do nauki. Zadając pytanie: „Jak tam w szkole?” najczęściej otrzymywaliśmy odpowiedzi, które nie wzbudzały zaniepokojenia, choć zawsze były lakoniczne: ”spoko, w porzo”. Tłumaczyliśmy, że takie zachowanie może wynikać ze znużenia i kiepskiego samopoczucia po lekcjach. Niestety te krótkie, lapidarne odpowiedzi powinny w nas zaświecić czerwone światełko.

(Artykuł przeczytasz w czasie 2 - 3 minut)

   Czytaj więcej...
Ten weekend kibice piłkarscy zapamiętają na zawsze. Krótko podsumowując zmagania GKS Głuchołazy i KS Bodzanów Nowy Świętów ręce same składają się do oklasków. 

(Artykuł przeczytasz w czasie 3 - 5 minut)

Czytaj więcej...
Znamy już wyniki głosowania na budżet obywatelski. By nie przedłużać, poniżej znajdziecie oficjalne wyniki głosowania. Głosów ważnych oddano 4189, nieważnych 70. W okręgu wiejskim nr 1 był jeden duży projekt, przez co głosowania w tymże budżecie nie było. 

(Artykuł przeczytasz w czasie 1 minuty)

     Czytaj więcej...
     W naszym mieście przyzwyczailiśmy się do takiego stanu - remont dobiegł końca, doczekaliśmy się  Efekty widzimy gołym okiem. Niestety nie tak chcieliśmy żeby to wyglądało. Wystarczyły dwa dni lekkich opadów deszczu, a "natura" ukazała co znów trzeba będzie poprawić. Zobaczcie państwo sami. Dwa nowe oddane place budowy. Jeden to alejka spacerowa w Zdroju, gdzie chyba zabrakło więcej odpływów, bo po opadach deszczu woda stoi nie tylko na chodniku, ale również na parkingu, a chyba tak nie powinno to wyglądać.

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...

     Kolejny problem, myślimy w redakcji że ten sam, to brak odpowiednich odpływów w okolicy Górnego Stawu. Zapraszamy do galerii. Postaramy się dowiedzieć czy w ramach gwarancji nasza słynna firma, która praktycznie chyba wyremontowała pół miasta postara się "naprawić" usterkę w nawierzchni na wysokości Górnego Stawu ... Zastanawiamy się jeszcze nad jednym w redakcji, kiedy zawisnął huśtawki w parku, ponieważ miejsce na zabawy dla dzieci jest, huśtawek brak.

 

 

(Artykuł przeczytasz w czasie 1 - 2 minut)

Czytaj więcej...
    "W najbliższą sobotę biało-niebiescy w meczu wyjazdowym zmierza się z drużyną LZS Stary Ujazd. To spotkanie może zdecydować o zajęciu pierwszego miejsca czyli o bezpośrednim awansie do IV ligi. Głuchołaski lider ma na koncie 61 punktów. 20 razy odnieśli zwycięstwo, raz zremisowali i doznali czterech porażek. Drużyna z Ujazdu zgromadziła o trzy oczka mniej. 18 razy triumfowali, cztery razy podzielili się punktami i trzykrotnie ulegli rywalom. W pierwszym meczu między drużynami lepszy okazał się zespół z Ujazdu wygrywając 2:1. Teraz czas na rewanż. W 2019 roku GKS wygrał wszystkie mecze i tego się trzymajmy. Wyjazd autokaru na sobotni mecz o godz. 14:20. Zapraszamy wszystkich kibiców"- info z fun page GKS-u.

 

(Artykuł przeczytasz w czasie 1 minuty)

Czytaj więcej...
      Już za niecałe dwa tygodnie Dni Nysy, rozpoczną się już w piątek, gwiazdami wieczoru będą Virgin, oraz Blue Cafe. W sobotę zagrają Turnioki, oraz Golec Orkiestra. Niedziela będzie ostatnim dniem świętowania dnia miasta Nysa, a na deser wystąpi zespół Regesice, oraz Piersi. Serdecznie zapraszamy. Więcej informacji na plakacie.

(Artykuł przeczytasz w czasie 1 minuty)

Czytaj więcej...
Już jutro w godzinach od 12 do 18 można będzie oddać głos na swój wybrany projekt w ramach Budżetu Obywatelskiego. Przypomnijmy, w mieście dofinansowanie w kwocie 80 tysięcy złotych zdobędzie jeden z "dużych projektów" oraz dwa małe - na kwotę 10 tysięcy złotych. 

(Artykuł przeczytasz w czasie 1 minuty)

Czytaj więcej...
     Rozpoczęły się prace przy budowie mieszkań chronionych. Pierwszy etap - zburzenie obecnej kamienicy. Mieszkańcy już piszą do nas o tym fakcie, odnotowując małe niedogodności z tym związane. Ale burzenie potrwa zaledwie kilka chwil. Później już spokojniejszy etap -budowa. 

(Artykuł przeczytasz w czasie 1 minuty)

Czytaj więcej...
Około godziny 11 doszło do tragedii na przejedzie kolejowym w Szybowicach. 25-cio latek nie ustąpił pierwszeństwa na oznakowanym przejeździe kolejowym nadjeżdżającemu szynobusowi i spowodował zderzenie pojazdów. 

(Artykuł przeczytasz w czasie 1 minuty)

   Czytaj więcej...
     Zapraszamy na kolejny już III   Międzynarodowy Turniej Siatkówki Mężczyzn Im. Radosława Szczeblowskiego, który odbędzie się 18 maja 2019 roku w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Serdecznie zapraszamy. Początek zmagań siatkarzy zaplanowano na godzinę 9.00.

(Artykuł przeczytasz w czasie 1 minuty)

Czytaj więcej...
Zapraszamy do wzięcia udziału w głosowaniu na podwórko talentów od Nivea. W losowaniu 20 podwórek bierze udział Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki, głosów tylko i aż 321. Zagłosuj i ty, ty też.

(Artykuł przeczytasz w czasie 1 minuty)

 Czytaj więcej...

W sobotę 11 maja odbyły się Mistrzostwa Głuchołaz w biegu po 300 schodkach.

Udział brało około 40 uczestników. Organizatorem imprezy był GOSiR Głuchołazy. Tegoroczna edycja zawodów była połączona z obchodami 15-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej oraz "Dniami Otwartymi" Funduszy Europejskich.

(Artykuł przeczytasz w czasie 1 minuty)

    Czytaj więcej...

      12 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych, który przypomina nam wszystkim o ważnej roli, jaką pełnicie  wobec człowieka, społeczeństwa. Z tej okazji pragniemy złożyć serdeczne życzenia dla wszystkich pielęgniarek i położnych. Dość często pielęgniarki spełniają rolę rodziny, bliskich jedynych osób na które pacjent może liczyć. Dziękujemy że jesteście każdego dnia przy łóżku chorego.

(Artykuł przeczytasz w czasie 1 minuty)

       Czytaj więcej...
     Zapraszamy na spotkanie z politykami Konfederacji oraz Januszem Korwinem – Mikke, które odbędzie się 14 maja we wtorek w Hoteliku Sudety na ulicy Jana Pawła II 25, początek spotkania zaplanowano na godzinę 17.00. Jeśli komuś ta godzina nie odpowiada zapraszamy na godzinę 18.00 do Prudnika, oraz na 20.00 do Nysy. Więcej informacji na plakacie.  Spotkania objazdowe po miastach Opolszczyzny to element kampanii wyborczej do Europarlamentu, wybory już 26 maja.

"Spotkaj się z JKM i Konfederacją już 14 maja!

17.00 Głuchołazy, Hotel Sudety, al. Jana Pawła II 25

18.30 Prudnik, Hotel Oaza, Zwycięstwa 2

20.00 Nysa, Court Park Hotel, al. Józefa Lompy (wjazd od Chodowieckiego)

(Artykuł przeczytasz w czasie 1 minuty)

  Czytaj więcej...

    Zdjęcia otrzymaliśmy na online kontakt. Napisała do nas czytelniczka: "Pogoda coraz piękniejsza i coraz chętniej będą ludzie wychodzić na spacery, zastanawia mnie tylko czy bezpiecznie jest dla rodziców z małymi dziećmi w okolicach pierwszego mostu na Andersa". Wystarczy chwila nieuwagi i dojdzie do tragedii. Czy tak powinno być? Zapraszamy do dyskusji.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(Artykuł przeczytasz w czasie 1 minuty)

Czytaj więcej...
Na oryginalny i niecodzienny pomysł zorganizowania zawodów sportowych w biegu w Głuchołazach wpadł GOSiR. Niecodzienny, bo okraszony humorem i nietuzinkową zabawą. Może być wesoło, a do udziału zapraszamy każdego, kto czuje się na siłach. Będzie się działo!

(Artykuł przeczytasz w czasie 4 - 7 minut)

Podkategorie

  DO GÓRY

Co, gdzie i kiedy? Kliknij!