Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.

Przeczytano 0%

70268737 2414028068920232 4340126828418039808 o
W dniach 14-15 września w gościnnym Ośrodku Banderoza w Głuchołazach odbył się Turniej Szachowy o Puchar Kanclerza Kapituły Orderu Uśmiechu p. Marka Michalaka. W turnieju udział wzięło 36 miłośników królewskiej gry. Organizatorem turnieju było Centrum Kultury im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Głuchołazach wspólnie z właścicielem Kompleksu Turystycznego „Sudety” Ośrodek Banderoza p. Jackiem Laskowskim.

Przy organizacji turnieju pomagała także Akademia Szachowa Speed Chess Jarosław Dąbrowski. Turniej został podzielony na cztery grupy: do 10, 12 i 14 lat oraz OPEN. Szachiści grali systemem kołowym, każdy z każdym tempem gry P20+10. Turniej sędziował sędzia klasy międzynarodowej p. Jacek Matlak.

W grupie dzieci do 10 lat zwyciężyła bezkonkurencyjna Marta Opałka z UKS Gekon Nysa która zdobyła komplet 12,0 punktów. Na 2 miejscu turniej ukończył Bartłomiej Wiliński z Wierzbca który zdobył 10,5 pkt. Trzecie miejsce z 9,0 pkt. zajęła utalentowana Zuzanna Kamińska z UKS Hetman Częstochowa. Na 4 miejscu z 7,5 pkt. turniej ukończył Jakub Nowacki z Burgrabic, SP nr 1 w Głuchołazach który tym samym został najlepszym zawodnikiem z Gminy Głuchołazy w tej kategorii wiekowej. Bardzo dobre 5 miejsce zdobywając 7,0 pkt. zajął Lucas Janocha z SP Bodzanów. Lucas wygrywając z kilkoma zawodnikami z V i IV kategorią szachową sprawił bardzo miłą niespodziankę zdobywając V kat. szachową!

W grupie dzieci do lat 12 zdobywając 9,0 pkt. zwyciężył Ryszard Bochenek z UKS Giecek Radków. Drugie miejsce zdobywając 8,0 pkt. zajął Dominik Czak z UKS Gekon Nysa. Na trzecim miejscu turniej ukończył Mykola Haidenko z ŠK Jeseník który zdobył 5,5 pkt. Najlepszą zawodniczką z Gminy Głuchołazy okazała się Magdalena Kryczka z SP Bodzanów która zdobyła 1,5 pkt.

69945750_2412026095787096_996625471451955200_o70167323_2412026135787092_1635778611539607552_o70268737_2414028068920232_4340126828418039808_o70523480_2412027172453655_5778311015624081408_o70563298_2412026075787098_4509838698728128512_o

Dzieci do lat 12 grały wspólnie w grupie łączonej z dziećmi do lat 14. W grupie dzieci do lat 14 z 9,5 pkt. zwyciężyła Emilia Pietrzak z UKS Gekon Nysa. Drugie miejsce zajął Robert Liewehr z ŠK Jeseník który zdobył 7,5 pkt. Na trzecim miejscu turniej ukończył Hubert Migus z SP nr 3 w Głuchołazach zdobywając 2,5 pkt.

W najbardziej prestiżowej grupie Open zwyciężył zasłużenie zdobywając 10,0 pkt. Konrad Szcześniak z UKS Giecek Radków. Drugie miejsce zajął Tomasz Góreczny z UKS Rodło Opole który zdobył 9,5 pkt. Na trzecim miejscu z 9,0 pkt. zameldował się Łukasz Zajdler z ZSP Goświnowice. Bogdan Kołodziej z Głuchołaz z 7,5 pkt. zajmując wysokie 4 miejsce został najlepszym zawodnikiem z Gminy Głuchołazy. Zawodnik klubu WKSz Hetman Wrocław Michał Chmielarz reprezentujący także Szachistów Gór Opawskich z 3,5 pkt. zajął 8 miejsce. Najlepszą zawodniczką w kategorii Open została Michala Gvizdova z ŠK Jeseník która zdobyła 2,5 pkt.

Organizacja turnieju stała na bardzo wysokim poziomie. Szachistom nie brakowało niczego. Gospodarz i właściciel Ośrodka Banderoza zadbał o to by goście byli zadowoleni. Sala gry była bardzo ładna, obiady bardzo dobre. Nie zabrakło także kawiarenki. Można było także poćwiczyć na świeżym powietrzu, pooglądać zwierzątka w mini zoo czy skorzystać z boiska. O piękne puchary, medale oraz nagrody zadbał Dyrektor Centrum Kultury w Głuchołazach p. Jan Ćwiek. Sprzęt szachowy udostępnił Pavel Koritak z ŠK Jeseník. Jednym słowem takiego turnieju szachowego dla dzieci w Głuchołazach, w którym można zdobyć kategorie szachowe nie było od kilkunastu lat albo i dłużej.