FacebookTwitterYoutubeCzytnik rssandroid copy

Głuchołazyonline
Reklama

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

qr code mobilne
mini android Glucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Czytaj najnowsze artykuły, sprawdź aptekę, rozkład jazdy, zaproszenia. 

Wyślij nam zdjęcia lub film wprost z aplikacji! Bądź z nami w kontakcie!

Tylko u nas tak łatwo i prosto jak nigdy. 

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.

basen
Jeszcze w grudniu pisaliśmy, że władze chcą inwestować w krytą pływalnię. Już w tym roku zostaną wydatkowane pieniądze na powstanie projektu. Poczekamy trochę do otwarcia pływalni - termin zakończenia budowy to 2020 rok. Pieniądze mają pochodzić z gminnych środków oraz z Programu Rozwoju Regionalnej Infrastruktury Sportowej. Koszt to ok. 9650 000 złotych. Burmistrz zapowiadał w grudniu, że lokalizację pływalni wybiorą mieszkańcy w ankiecie. Tą po wypełnieniu można składać u sołtysów czy w urzędzie miejskim w Głuchołazach. Ankietę można pobrać na stronie urzędu lub poniżej.

 Burmistrz poddał pod konsultację dwie lokalizacje: Ulica Moniuszki, gdzie miałby być wydzielony z terenu targowiska fragment terenu - lokalizacja bardzo dobra, bo blisko centrum miasta, przy Orliku, co skutkowało by powstaniem swoistego kompleksu sportowo-rekreacyjnego. 

Lokalizacja druga to przy drodze wojewódzkiej 411 w kierunku przejścia granicznego Konradów, przy byłym (obecnie budynek wspólnoty mieszkaniowej) domu wczasowym Irena. Za tą lokalizacją przemawia zaś miejsce, którego nie brakuje a mogłoby być wykorzystane na budowę wygodnego parkingu oraz niezła promocja miasta - pływalnia byłaby dobrze widoczna dla gości przyjeżdżających do gminy. To także szansa na rozwój tej części miasta. 

Opinię można oddawać do 22 marca. Trzeba mieć minimum 16 lat, by być uprawionym do jej złożenia. 

Wokół pomysłu budowy pływalni było wiele dyskusji w trakcie głosowania nad tegorocznym budżetem. To również w grudniowym artykule.

Koncepcje na kryty basen

My, w formie zabawy udostępniamy własną ankietę - zapraszamy do głosowania.

pdfCharakterystyka miejsc

pdfFormularz opinii

pdfMapa lokalizacji 1

pdfMapa lokalizacji II

pdfZarządzenie

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


Komentarze

pipi

pipi

Cytuję glee:
Pipi nie wydaje mi się, żeby pink chodziło o 18-sto letnie "dzieci", ale żeby poprzeć każdą bzdurę wypowiesz każdą inną. Akurat dorosłe dzieci będą najrzadziej korzystać z basenu w ramach w-f, a i wpływ na nich nauczyciela w kwestii ubioru jest żaden. Chcesz bardzo basenu na targowisku to twoja sprawa - w demokracji (póki jeszcze jest) każdy ma prawo głosić swoje poglądy, nawet głupie. Piszesz o dorosłych dzieciach, ale nie odnosisz się do problemów komunikacyjnych o których wspomniał pink. Jestem przekonany, że i to potrafiłbyś rozwiązać przesuwając most lub nowatorsko budując na nim rondo.


O problemach komunikacyjnych pisałam wcześniej. Ludzie na basen chodzą najczęściej wieczorem i w dni wolne, a wtedy korków w okolicach mostu nie ma. Poza tym jeżeli zbudujemy basen blisko ludzi, to większość przyjdzie na piechotę. Te teksty o korkach piszą ludzie, którzy najwyraźniej nie chodzą na pływalnie. Pływalnia to nie aquapark dla tysiąca osób. Pod pływalnią parkuje najczęściej kilka lub kilkanaście samochodów i bez trudu wyjadą z Moniuszki. Wyjeżdżam tam często z zakupami z warzywniaka w godzinach szczytu i wiem jak to wygląda. Może nie jest to najłatwiejszy wyjazd, ale takich miejsc jest wiele. Spod Inter lub LIdla jeszcze trudniej się wydostać, a ludzi jakoś to nie zniechęca do zakupów.
glee
-1

glee

Pipi nie wydaje mi się, żeby pink chodziło o 18-sto letnie "dzieci", ale żeby poprzeć każdą bzdurę wypowiesz każdą inną. Akurat dorosłe dzieci będą najrzadziej korzystać z basenu w ramach w-f, a i wpływ na nich nauczyciela w kwestii ubioru jest żaden. Chcesz bardzo basenu na targowisku to twoja sprawa - w demokracji (póki jeszcze jest) każdy ma prawo głosić swoje poglądy, nawet głupie. Piszesz o dorosłych dzieciach, ale nie odnosisz się do problemów komunikacyjnych o których wspomniał pink. Jestem przekonany, że i to potrafiłbyś rozwiązać przesuwając most lub nowatorsko budując na nim rondo.
pipi
+1

pipi

Cytuję pink:
Z komentarzy wynika, że Głuchołazy to wielka metropolia, a nowe inwestycje trzeba budować w tłoku, bez możliwości rozwoju byle pod nosem. A tymczasem ja tu mieszkam i wszędzie mogę dojść w max pół godziny. Odnośnie w-f na basenie, to w zimie i tak trzeba będzie załatwić transport, bo następnego dnia część dzieci będzie chora - kto dopilnuje żeby wszyscy się dobrze wysuszyli i właściwie ubrali, nauczyciel w-f? I jeszcze wyjazd z targowiska - jeżeli ktoś próbował skręcić w lewo na most to wie ile to trwa i wystarczy, że jeden zablokuje drogę to w prawo też nikt nie skręci bo droga za wąska


Ktoś tu napisał głupotę o 11 ha na górze i głupota zaistniała już jako fakt. Na Powstańców jest około hektara z czego część zajmie parking. Na dole jest około pół hektara + hektar parkingu, który już istnieje. Po co budować kolejny parking, który większość czasu będzie pusty skoro mamy pusty parking przy targowisku?
Najzabawniejsza jest ta historia z autobusem który będzie przewoził dzieci, żeby się nie przeziębiły. Już widzę ten autobus, który podjeżdża pod liceum i przewozi 18-letnie dzieci na Orlika, żeby się nie zaziębiły. To przecież całe 100 metrów!!!
pink
-1

pink

Z komentarzy wynika, że Głuchołazy to wielka metropolia, a nowe inwestycje trzeba budować w tłoku, bez możliwości rozwoju byle pod nosem. A tymczasem ja tu mieszkam i wszędzie mogę dojść w max pół godziny. Odnośnie w-f na basenie, to w zimie i tak trzeba będzie załatwić transport, bo następnego dnia część dzieci będzie chora - kto dopilnuje żeby wszyscy się dobrze wysuszyli i właściwie ubrali, nauczyciel w-f? I jeszcze wyjazd z targowiska - jeżeli ktoś próbował skręcić w lewo na most to wie ile to trwa i wystarczy, że jeden zablokuje drogę to w prawo też nikt nie skręci bo droga za wąska
pipi

pipi

Cytuję maciej:
Tak czytam to wszystko i najbardziej rozbawiło mnie u "pipi", że ten basen ma być tylko dla mieszkańców, a nie też dla przyjezdnych turystów i pacjentów sanatoriów...to może w ogóle przestaniemy walczyć o turystów i kuracjuszy naszych hoteli i szpitali, no bo przecież ludzie z poza naszej gminy przyjeżdżający lepiej żeby do nas nie wwozili swoich pieniędzy i ich tutaj nie zostawiali, bo my sami chcemy się utrzymywać tworząc błędne koło samopłacenia za wszystko...a zazwyczaj dobry biznesmen jak inwestuje to w ten sposób, by pieniądze płynęły z jak najszerszego kręgu klientów, a nie tylko lokalnie...w zasadzie to chyba każda ze stron chce dobrze i nie chodzi tutaj o to, by się z powodu każdego przecinka okładać łopatami po głowach, tylko może po prostu za mało wcześniej w sposób zrozumiały i rzetelny wytłumaczono mieszkańcom naszej gminy - poprzez choćby media lokalne - naprawdę wszystkie "za" i "przeciw" tej inwestycji w ramach proponowanych dwóch lokalizacji, bo raczej nie można posądzać władz samorządowych o brak rozsądku i logiki przy proponowaniu tych obu lokalizacji... a jeśli wybór miałby polegać na tym, że dało się mieszkańcom gminy do wyboru jedynie słuszną jedną lokalizację oraz drugą absurdalną lokalizację dla ściemy, żeby tylko stworzyć pozory demokratycznego wyboru lokalizacji tej ważnej dla rozwoju naszej gminy inwestycji, to równie dobrze można było jako drugą lokalizację podać szczyt Góry Chrobrego, albo żeby było satyrycznie - na Górze Szubieniczej


Rozbawiła Cię Twoja niewiedza i nieuważne czytanie.Nie napisałam, że basen ma być tylko dla mieszkańców. Wydamy na niego 10 milionów z naszych pieniędzy i co roku dopłacimy do tego kilkaset tysięcy z naszych pieniędzy, więc chyba w pierwszej kolejności powinniśmy myśleć o mieszkańcach, a nie kuracjuszach z MSW. To nie jest inwestycja, która będzie na siebie zarabiać, a jak powstanie basen liczba kuracjuszy w MSW nie wzrośnie, bo to nie zależy od ich decyzji tylko od kontraktów szpitala z NFZ. Nic na tym nie zyskamy, że kilku pacjentów po godzinie 15 pójdzie na basen i wykąpie się za niewielkie pieniądze w basenie utrzymywanym z naszych podatków. Zarobić możemy na turystach, których basen może przekonać do pobytu w naszym mieście. Dopłacimy do ich tanich kąpieli w basenie, a oni nam w zamian zapłacą za noclegi, posiłki itp. Z tym, że o ile pamiętam koło Ireny nie ma pensjonatów, hoteli itp. więc argument z turystami się nie broni.
maciej
-2

maciej

Tak czytam to wszystko i najbardziej rozbawiło mnie u "pipi", że ten basen ma być tylko dla mieszkańców, a nie też dla przyjezdnych turystów i pacjentów sanatoriów...to może w ogóle przestaniemy walczyć o turystów i kuracjuszy naszych hoteli i szpitali, no bo przecież ludzie z poza naszej gminy przyjeżdżający lepiej żeby do nas nie wwozili swoich pieniędzy i ich tutaj nie zostawiali, bo my sami chcemy się utrzymywać tworząc błędne koło samopłacenia za wszystko...a zazwyczaj dobry biznesmen jak inwestuje to w ten sposób, by pieniądze płynęły z jak najszerszego kręgu klientów, a nie tylko lokalnie...w zasadzie to chyba każda ze stron chce dobrze i nie chodzi tutaj o to, by się z powodu każdego przecinka okładać łopatami po głowach, tylko może po prostu za mało wcześniej w sposób zrozumiały i rzetelny wytłumaczono mieszkańcom naszej gminy - poprzez choćby media lokalne - naprawdę wszystkie "za" i "przeciw" tej inwestycji w ramach proponowanych dwóch lokalizacji, bo raczej nie można posądzać władz samorządowych o brak rozsądku i logiki przy proponowaniu tych obu lokalizacji... a jeśli wybór miałby polegać na tym, że dało się mieszkańcom gminy do wyboru jedynie słuszną jedną lokalizację oraz drugą absurdalną lokalizację dla ściemy, żeby tylko stworzyć pozory demokratycznego wyboru lokalizacji tej ważnej dla rozwoju naszej gminy inwestycji, to równie dobrze można było jako drugą lokalizację podać szczyt Góry Chrobrego, albo żeby było satyrycznie - na Górze Szubieniczej
pipi

pipi

Cytuję henryk:
Hehehe...No i "pipi" zafundował nam profesjonalny przykład demagogii, bo nieprawdą jest że do granicy z Czechami wszędzie jest park krajobrazowy i nie ma tam miejsca, by się można było budować ( czego dowodem są choćby domy, które w ostatnich lata w okolicy ulicy Powstańców powstały i nadal powstają ). A co do miejsc parkingowych to też mocno naciągane, nie mówiąc już o tym, że część terenu przecież musi zająć budynek basenu itp., a przykład niekrytej pływalni wciśniętej między kamienice i rzekę pokazuje jak bardzo jest potem ograniczony teren by zrobić lub nawet rozbudować potem sensowny parking. Kolejna rzecz to naprawdę polecam się zorientować ile jest pustych mieszkań w Rynku i okolicach oraz jaka jest średnia wieku tychże mieszkańców, bo to żadna demagogia i nawet burmistrz w centrum już od dawna nie mieszka i każdy jak ma okazję to się stamtąd po prostu wyprowadza na osiedla bądź buduje sobie dom na nowych terenach na obrzeżach miasta. Co do dojazdów szkolnych to od tego są między innymi gimbusy, nie mówiąc o darmowej komunikacji...zresztą nie ma sensu się odnosić do wszystkiego co napisał "pipi" bo bardzo wybiórczo potraktował wcześniejsze argumenty i powybierał sobie tylko to, na co był w stanie sobie pozmyślać argumentację, która nie jest w ogóle poparta faktami czy zdrowym rozsądkiem i pewnie dlatego nawet pominął kwestie bezpieczeństwa oraz przemilcza fakt o codziennym korkowaniu się tej części miasta przy moście i światłach oraz niebezpiecznych i ciasnych skrzyżowaniach o mocno ograniczonej widoczności i możliwości manewrowania, a myśli, że inni czytelnicy mają w pewnych sprawach tak samą niewiedzę jak on ( o nędznej estetyce przestrzennej okolicy targu przy zakładach z kominami i sypiącymi się kamienicami nie wspominając już bo to też przemilczał )...jednak raczej przychylam się do wcześniejszej argumentacji, która bardziej do mnie trafia, niż mocno naciągana demagogia "pipi"


Proszę czytać uważnie. Napisałam, że park krajobrazowy jest za "Zajazdem" i to jest fakt. Nikt się tam nie wybuduje. Radzę zapoznać się z planami zagospodarowania. W okolicach Powstańców jest już niewiele wolnych działek pod zabudowę. W Głuchołazach nie będzie gimbusów, bo nie będzie gimnazjów więc nikt dzieci woził ze szkół na basen nie będzie. Zostaną podstawówki i szkoła średnia. Wszystkie szkoły są w pobliżu Moniuszki. Zakładam, że część lekcji w-f odbywać się będzie na basenie jak w każdym normalnym mieście wiec chodzenie na Tysiąclecia będzie sporym problemem. Dzieci i mieszkańców nie zawiezie też darmowa komunikacja, bo ta jeździ co 2-3 godziny. Pływalnia na Moniuszki ma powstać na targowisku, a nie na istniejącym parkingu więc nie wiem skąd pomysł, że pływalnia musi zająć istniejący parking. Ja podaję konkretne fakty, a nie jakieś bajki o tym, że dzieci będą wozić gimbusy i komunikacja miejska. Nie wspomnę już o rzekomych sypiących się kamienicach na Moniuszki. Na tej ulicy nie ma nawet jednej kamienicy. Co do korkowania się miasta to pełna zgoda. Koło mostu i na światłach często powstają korki, ale nie w godzinach wieczornych i nie w weekendy, a to wtedy najwięcej ludzi przyjedzie na pływalnie. Zgodzę się też z tym, że lokalizacja na Powstańców jest blisko MSW, ale to basen za nasze pieniądze dla nas mieszkańców, a nie dla pacjentów z całej Polski. Ten basen nie zarobi na siebie i będziemy do niego dużo dopłacać więc przede wszystkim niech służy naszym dzieciom i nam mieszkańcom.
henryk
-1

henryk

Hehehe...No i "pipi" zafundował nam profesjonalny przykład demagogii, bo nieprawdą jest że do granicy z Czechami wszędzie jest park krajobrazowy i nie ma tam miejsca, by się można było budować ( czego dowodem są choćby domy, które w ostatnich lata w okolicy ulicy Powstańców powstały i nadal powstają ). A co do miejsc parkingowych to też mocno naciągane, nie mówiąc już o tym, że część terenu przecież musi zająć budynek basenu itp., a przykład niekrytej pływalni wciśniętej między kamienice i rzekę pokazuje jak bardzo jest potem ograniczony teren by zrobić lub nawet rozbudować potem sensowny parking. Kolejna rzecz to naprawdę polecam się zorientować ile jest pustych mieszkań w Rynku i okolicach oraz jaka jest średnia wieku tychże mieszkańców, bo to żadna demagogia i nawet burmistrz w centrum już od dawna nie mieszka i każdy jak ma okazję to się stamtąd po prostu wyprowadza na osiedla bądź buduje sobie dom na nowych terenach na obrzeżach miasta. Co do dojazdów szkolnych to od tego są między innymi gimbusy, nie mówiąc o darmowej komunikacji...zresztą nie ma sensu się odnosić do wszystkiego co napisał "pipi" bo bardzo wybiórczo potraktował wcześniejsze argumenty i powybierał sobie tylko to, na co był w stanie sobie pozmyślać argumentację, która nie jest w ogóle poparta faktami czy zdrowym rozsądkiem i pewnie dlatego nawet pominął kwestie bezpieczeństwa oraz przemilcza fakt o codziennym korkowaniu się tej części miasta przy moście i światłach oraz niebezpiecznych i ciasnych skrzyżowaniach o mocno ograniczonej widoczności i możliwości manewrowania, a myśli, że inni czytelnicy mają w pewnych sprawach tak samą niewiedzę jak on ( o nędznej estetyce przestrzennej okolicy targu przy zakładach z kominami i sypiącymi się kamienicami nie wspominając już bo to też przemilczał )...jednak raczej przychylam się do wcześniejszej argumentacji, która bardziej do mnie trafia, niż mocno naciągana demagogia "pipi"
pipi

pipi

Cytuję Hela:
Naprawdę zanim się odda głos to warto się zapoznać z wszystkimi poniższymi wpisami "noifajnie" , bo w zasadzie są bardzo sensowne i uwagi są mimo wszystko uzasadnione oraz trudno się z nimi nie zgodzić


Nie warto zapoznawać się z tymi wpisami, bo czysta demagogia niepoparta faktami.
Miejsca parkingowe na Moniuszki są, a na Powstańców nie ma, więc trzeba je wybudować. W okolicy targowiska może zaparkować prawie 50 samochodów + kilka autobusów. Nawet bez autobusów będzie to ponad 100 osób i jak dodamy do tego tych, którzy przyjdą na piechotę, to już mamy więcej niż pomieści pływalnia.
W temacie turystów padają nieprawdziwe informacje. Znacznie większy ruch jest na drodze 40 niż na drodze 411. Poza tym znaczenie ma to małe, bo nie należy się spodziewać lawiny przejeżdżających przez miasto turystów na naszej pływalni.
Nieprawdą są argumenty, że na Tysiąclecia mieszka więcej ludzi i że miasto będzie się rozbudowywać w kierunku granicy. Na Koszyka i Konstytucji mieszka więcej ludzi, a jak dodamy do tego okolice Rynku to zdecydowana większość ludzi mieszka bliżej Moniuszki. Ktoś chyba nie wie o tym, że powyżej Zajadu w kierunku granicy mamy park krajobrazowy i nikt tam budował się nie będzie, bo nie może.
Na basen przychodzić będą dzieci w ramach zajęć szkolnych, a wszystkie szkoły są położone blisko Moniuszki a nie blisko Powstańców.
Nie wiem jak wyglądał będzie nasz basen, bo projektu nie widziałem, ale byłem na kilku nowych krytych pływalniach i nie ma tam wielkich przeszkleń z widokami.
Hela

Hela

Naprawdę zanim się odda głos to warto się zapoznać z wszystkimi poniższymi wpisami "noifajnie" , bo w zasadzie są bardzo sensowne i uwagi są mimo wszystko uzasadnione oraz trudno się z nimi nie zgodzić

qr code mobilne
mini android Glucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Czytaj najnowsze artykuły, sprawdź aptekę, rozkład jazdy, zaproszenia. 

Wyślij nam zdjęcia lub film wprost z aplikacji! Bądź z nami w kontakcie!

Tylko u nas tak łatwo i prosto jak nigdy. 

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.

Przeczytaj także: