FacebookTwitterYoutubeCzytnik rssandroid copy

Głuchołazyonline
Reklama

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

android copy
 Glucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!static qr code without logo

Czytaj najnowsze artykuły, sprawdź aptekę, rozkład jazdy, zaproszenia. 

Wyślij nam zdjęcia lub film wprost z aplikacji! Bądź z nami w kontakcie!

Tylko u nas tak łatwo i prosto jak nigdy. 

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.


img 9537
Projekt remontu muru oporowego oraz konserwacji koryta rzeki Biała Głuchołaska w Głuchołazach opracowany został w 2009 roku, ale jak dotąd nie rozpoczęto prac konserwacyjnych. Dzięki inicjatywie firmy Schattdecor Sp. z o.o. prace nad powyższą inwestycją zostały przyspieszone.



W celu przyspieszenia prac od kilku miesięcy organizowane były spotkania, w których uczestniczyli m.in. pan Andrzej Buła, Marszałek Województwa Opolskiego, pan Daniel Palimąka, Członek Zarządu Powiatu Nyskiego, pan Edward Szupryczyński, Burmistrz Głuchołaz, pani Ewa Widerska i pan Bartłomiej Pietruszewski, przedstawiciele Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej, panowie Mirosław Wolski, Prezes Schattdecor Sp. z o.o. i Łukasz Majcher, Dyrektor zakładu Schattdecor w Głuchołazach oraz liczne grono osób zaangażowanych ze strony lokalnych władz i instytucji.

Zakład produkcyjny Schattdecor został już wcześniej wyposażony w specjalne rękawy przeciwpowodziowe dla ochrony zakładu, które rozmieszczane są wzdłuż ogrodzenia od strony rzeki. Na terenie zakładu odbyły się też ćwiczenia, również ze strażą pożarną. Niemniej jednak zgodnie z filozofią firmy chcemy poprawić bezpieczeństwo także dla mieszkańców pobliskiego osiedla mieszkaniowego przy ulicach Papierniczej i Spółdzielczej, a już na pewno nie chcemy odgradzać się od mieszkańców i zabezpieczać wyłącznie własny teren.

W związku z realnym zagrożeniem powodziowym ze strony rzeki Biała Głuchołaska na odcinku od mostu kolejowego do mostu przy zakładzie produkcyjnym, firma Schattdecor deklaruje współudział finansowy w inwestycji związanej z zabezpieczeniem prawego brzegu rzeki w sposób, który oczywiście nie pogorszy bezpieczeństwa przeciwpowodziowego lewobrzeżnej części miasta na w/w odcinku.

Mirosław Wolski Prezes Schattdecor Sp. z o.o. przekazal uczestnikom spotkania następujące informacje :„Jesteśmy wdzięczni wszystkim władzom w Regionie, które gorąco popierają nasze działania. Rozumiemy, że prawo inwestycyjne nie pozwala na użycie środków publicznych na zabezpieczenie powyżej norm określonych szczegółowymi przepisami. To dlatego Schattdecor w znacznym stopniu uczestniczy w finansowaniu tego projektu, a już w pełni sfinansuje podwyższony standard, jakim jest budowa dodatkowego muru ochronnego na łuku rzeki.”

Nowe prace projektowe finansowane przez Schattdecor już się rozpoczynają, a prace modernizacyjne muru oporowego w Głuchołazach, przy takim jak dotąd zaangażowaniu ww. władz i instytucji mogą rozpocząć się w I połowie 2018 roku. Administrator rzeki planuje również wystąpienie do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w zakresie dofinansowania przedmiotowej inwestycji. Licząc na zaangażowanie władz samorządowych oraz przychylność dysponenta środków finansowych planowany w ramach przedmiotowego przedsięwzięcia proces realizacji robót budowlanych może zakończyć się jeszcze w 2018 r.

Zaznaczyć należy, że cały zakres inwestycji zakresem obejmować będzie również lewobrzeżne zabezpieczenie tego odcinka rzeki a także zabudowę zlokalizowanej poniżej wyrwy brzegowej na brzegu lewym w okolicy ogródków działkowych. Wraz z kontynuowaną od kilku lat rewitalizacją ubezpieczeń koryta rzeki Białej Głuchołaskiej prowadzoną przez RZGW Wrocław (zakończona w zeszłym roku modernizacja jazu w km 22+066 oraz remont ubezpieczeń brzegowych realizowany fragmentarycznie w km od 23+142 do 21+410 w roku 2012) planowane w ramach przedmiotowego projektu roboty istotnie wpłyną na poprawę bezpieczeństwa powodziowego miejscowości Głuchołazy.  



Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


Komentarze

glupi
+4

glupi

A co z odcinkiem od mostu Andrzeja do wodospadu w kierunku basenu? Tam też 1,5 metra powinno być dla wszystkich, a niestety na nieruchomościach będących własnością miasta zablokowano przejście dla ludzi. Nie mówiąc już o nielegalnej zabudowie na murze oporowym. Panie burmistrzu, proszę oddać te nieruchomości w zarząd jakieś normalnej firmie, bo pana podopieczni z GTBS są na bakier ze znajomością prawa i nie radzą sobie z prostymui problemami.
W normalnym mieście byłby tam chodnik dla wszytskich, a u nas wymyśla się kładki nad rzeką, żeby ludzie mogli się dostać na basen.

Cytuję pipi:
Jeżeli remont będzie wykonany od mostu kolejowego, to mam nadzieję, że przy okazji gmina zadba o respektowanie prawa i zapewni możliwość dostępu do rzeki na tym odcinku.
pipi
+2

pipi

Jeżeli remont będzie wykonany od mostu kolejowego, to mam nadzieję, że przy okazji gmina zadba o respektowanie prawa i zapewni możliwość dostępu do rzeki na tym odcinku.

android copy
 Glucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!static qr code without logo

Czytaj najnowsze artykuły, sprawdź aptekę, rozkład jazdy, zaproszenia. 

Wyślij nam zdjęcia lub film wprost z aplikacji! Bądź z nami w kontakcie!

Tylko u nas tak łatwo i prosto jak nigdy. 

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.


Przeczytaj także: