Oferta turystyczna

Straż Miejska informuje

+ 0
+ 1
SharePodziel się
SDC10386W związku z licznymi wykroczeniami polegającymi na przekraczaniu linii krawędziowej ciągłej /znak poziomy P-7b/ na ulicy Wyszyńskiego w Głuchołazach, Straż Miejska przypomina, że ww. zachowanie jest wykroczeniem drogowym zgodnie z Artykułem 92 Kodeksu Wykroczeń w związku z § 86 ust. 8 pkt. 2 PRD.

Prosimy o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego /akcja informacyjna będzie trwała do końca maja 2012 roku/ Od 1 czerwca omawiane wykroczenie wiązać się będzie z wyciągnięciem konsekwencji karnych, ze skierowaniem sprawy do Sądu Rejonowego włącznie. Przewidziana kara zgodnie z taryfikatorem to 100 złotych i 1 punkt karny.

P-7b „linia krawędziowa ciągła” – Znak ten oznacza zakaz wjazdu na pobocze kierującemu pojazdem samochodowym.

T.Dziedziński, komendant SM



Komentarze:

Odśwież komentarze   

 
Głuchołazy, Glucholazy, głuchołazy, glucholazy, serwis miasta
0 #18 Mańka 2013-12-31 15:20
Do "sars-a". Nie trzeba dzwonić do straży miejskiej, tylko dokładnie przyglądać się dziwacznym projektom na naszych ulicach, placach i chodnikach. Są przecież te plany wystawiane do konsultacji społecznej, prawda??? Ale, jak się ich nie ogląda, tylko czeka, aż urząd zrealizuje kolejne bzdetne przedsięwzięcie , to takie właśnie są efekty. Taką bzdurną sprawą jest niedokończona ścieżka rowerowo-spacer owa na odcinku Głuchołazy-Char bielin. Nie dość, że kończy się wybiegiem na bardzo ruchliwą ulicę, to jeszcze nie ma połączenia z ciut dalszym chodnikiem. ..A kolejne etapy ścieżki są realizowane poprzez wycinkę drzew. Idioctwo; jakby drzewa nie mogły sobie rosnąć i pozostać, nie kolidując ze ścieżką. Gdzie ekolodzy !!!
Cytuj | Zgłoś nadużycie
 
 
Głuchołazy, Glucholazy, głuchołazy, glucholazy, serwis miasta
+1 #17 sars 2012-06-04 10:38
no i pomogło tylko tak względnie bo teraz auta stoją ale na chodniku i trzeba je mijać po trawnikach żenada a gdzie jest policja i straż miejska czy trzeba im przypomnieć że zaparkowany samochud na chodniku ma zostawić 1,5metra dla pieszego. Ktoś sobie z was jaja robi i mu to świetnie wychodzi. Szcześliwi jesteście ze lini ciągłej nieprzekraczają to zobaczycie co sie stanie z tym chodnikiem i trawnikami na wyszyńskiego chodnik sie zapadnie a trawniki wypali i bedzie dopiero super. Troszkę konsekwencji w działaniu drodzy funkcjonariusze

bardzo słuszna uwaga, ja zawsze dzwonię po policję jak samochód zaparkowany na chodniku zmusza mnie do zejścia na ulicę i naraża na niebezpieczeńst wo, Państwu sugeruję to samo, notoryczny "łamacz prawa" po zapłaceniu 300 zł mandatu, parkuje teraz przepisowo :) ts
Cytuj | Zgłoś nadużycie
 
 
Głuchołazy, Glucholazy, głuchołazy, glucholazy, serwis miasta
+4 #16 PTmi ba-3 2012-05-27 13:42
Dobre sobie! Ktoś,kto mieszka koło nowego wiaduktu będzie zostawiał samochód na parkingu przy hali sportowej.
Cytuj | Zgłoś nadużycie
 
 
Głuchołazy, Glucholazy, głuchołazy, glucholazy, serwis miasta
-3 #15 abc 2012-05-27 12:38
Do Kleryka.
Masz prawo mieć osobiste zdanie i szanuje to. Ja jestem całkowicie za utrzymaniem ich. Możliwe że likwidują ale tam gdzie straże nic nie robią W miejsca zlikwidowanych powstają nowe, choćby w Lewinie Brzeskim ma powstać albo już powstała. Nie zgadzam się całkowicie z tobą. Chciałbym wiedzieć jakie ty podatki płacisz.A powiedz czy ty raz widziałeś policjanta reagującego na zostawiony pojazd na zakazie zatrzymywania? Ja nigdy. Wiem że najwygodniej jest takim jak ty aby nie było ani policji ani straży. Tylko weż jedno pod uwagę że nasze społeczeństwo nie dorosło do tego aby nie było tych służb.Według twojego rozumowania nigdzie nie można by stawiać znaków ograniczających postój bo wszędzie mieszkają ludzie a nie ma przy blokach parkingów. Czy to problem przejść te kilkaset metrów na parking choćby ten przy hali sportowej. Ale ty tym skwareczkiem pod kopułą tego nie ogarniesz.
Cytuj | Zgłoś nadużycie
 
 
Głuchołazy, Glucholazy, głuchołazy, glucholazy, serwis miasta
+3 #14 Kleryk 2012-05-27 11:40
Już mam dosyć straży miejskiej! Co oni robią pożytecznego w tym mieście? Tylko nękają kierowców i nic więcej, i to o sprawy najczęściej bzdurne. Nie mają nic innego do roboty jak tylko wlepiać kierowcą mandaty. Tacy wielcy znawcy przepisów ruchu drogowego. Co do parkowania w miejscu, który wskazuje powyższy artykuł, moim zdaniem nie powinno być tam żadnego zakazu. Parking jest tam już od kiedy pamiętam i nikomu nic nie przeszkadzało, aż do kiedy to jakiś zarządca drogi nie wiadomo z jakiej przyczyny zarządził namalowanie tam linii ciągłej. Gdzie mieszkańcy tego osiedla mają stawiać swoje pojazdy? Gdzieś w oddali na jakimś niestrzeżonym parkingi, żeby na drugi dzień hołota pianych zbirów poniszczyła im samochody? Dajecie zakaz parkowania, to zróbcie parking dla tych mieszkańców, a że ktoś wcześniej napisał że parkuje z dala od swojego domu, to już jego sprawa, co mnie to obchodzi. SM to organ nie potrzebny dla miasta, zresztą już burmistrze niektórych miast zrezygnowali z ich usług. Nie robią nic znaczącego dla miasta, zresztą tylko wożą się służbowym samochodem, na służbowym paliwie. Wypłata gwarantowana, premie też,odliczają tylko ile zostało do emeryturki. Słodko się żyje z pieniędzy podatników. Ja bym zlikwidował SM, by zmniejszyć spore uciążenie, jakie my podatnicy musimy płacić za utrzymanie tych stróży prawa. A takie sprawy jak ktoś pozostawił samochód w niedozwolonym miejscu, haha dajcie spokój. Lepiej zainteresujcie się ogromnym bezrobociem w tym mieście i tym, że całe rzesze młodych głuchołazian opuszczają to miasto, bo przecież niedługo emeryci powymierają, i kto będzie mieszkał w tym mieście.
Cytuj | Zgłoś nadużycie
 
 
Głuchołazy, Glucholazy, głuchołazy, glucholazy, serwis miasta
-2 #13 sars 2012-05-26 18:52
Cytuję elo:
7 czerwca wolne trzeba zarobi na premie.

a może zamiast się po nich wozić pomyslcie racjonalnie i niedajcie powodów do tego jak to nazwałeś zarabiania na premię. Osobiście niemam nic przecim temu co robia i niech robią tak dalej
Cytuj | Zgłoś nadużycie
 
 
Głuchołazy, Glucholazy, głuchołazy, glucholazy, serwis miasta
+2 #12 elo 2012-05-25 15:36
7 czerwca wolne trzeba zarobi na premie.
Cytuj | Zgłoś nadużycie
 
 
Głuchołazy, Glucholazy, głuchołazy, glucholazy, serwis miasta
+4 #11 Ktos 2012-05-25 12:25
Jesli juz mowa o przestrzeganiu roznego rodzaju znaków drogowych to może Straz Miejska zwroci wieksza uwage na odcinek ulicy Kosciuszki gdzie stoja znaki zakazu zatrzymywania sie do 20 min...ktory notorycznie jest "łamany" pozatym kto bedzie stał z zegarkiem i sprawdzal ile ktos pozostawia pojazd!!! a to ze auta sa tam stawiane w jakims stopniu utrudnia ruch na tym odcinnku!!!
Cytuj | Zgłoś nadużycie
 
 
Głuchołazy, Glucholazy, głuchołazy, glucholazy, serwis miasta
+2 #10 annaa 2012-05-25 11:57
Odp... się od tej strazy miejskiej. Ich robotę przynajmniej widać. A policjancie to co robią nic nie słychać, żeby cokolwiek robili.

grzeczniej proszę ts
Cytuj | Zgłoś nadużycie
 
 
Głuchołazy, Glucholazy, głuchołazy, glucholazy, serwis miasta
+2 #9 Jozek 2012-05-25 05:50
i w koncu sie za to wzieli ,nieraz jak jechalem w strone Charbielina to niedalo sie spokonie przejechac bo jak z naprzeciwka jechaly auta to trzeba bylo sie zatrzymywac bo auta zaparkowane na poboczu staa jak chca brawo straz miejska
Cytuj | Zgłoś nadużycie
 

Więcej na podobny temat:
Najnowsze:
Pozostałe:

 
Strona głównaWiadomościStraż Miejska informuje

Zaproszenia

Brak plakatów

Patronujemy

 

plakat 2014

mini zlota korba plakatAby zapisać się do patronatu przeczytaj zasady współpracy. Kliknij tu.

 

PROŚBA O POMOC

Jarek A3