Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.

Przeczytano 0%

dsc 1547 W dniu 22 kwietnia 2017 roku w Lesznie koło Warszawy odbyły się VII Mistrzostwa Polski Nauczycieli w Wyciskaniu Wielokrotnym Sztangi Leżąc. Zawody zostały rozegrane w trzech kategoriach: Open Mężczyzn (waga sztangi 50 kg, czas trwania próby 5 min), Open Kobiet (waga sztangi 25 kg, czas trwania próby 5min) i Drużynowej.  Tytułu wśród mężczyzn bronił, głuchołazianin Daniel Szenawa, który reprezentował Publiczne Gimnazjum nr 2 w Głuchołazach jak i gminę Głuchołazy. Na starcie do zawodów zameldowało się  19 mężczyzn i  3 kobiety.  W kategorii kobiet nową Mistrzynią Polski została Patrycja Woźniak, która sztangę o wadze 25 kg, wycisnęła aż 82 razy!!!  Przypomnijmy pani Patrycja rok temu w Głuchołazach zajęła III miejsce. Na drugim miejscu w Lesznie zameldowała się: Jagoda Sowińska (21 powtórzeń), a na najniższym stopniu podium stanęła pani  Lilianna Urbańczyk -13 powtórzeń.

dsc_1418dsc_1429dsc_1437dsc_1485dsc_1500dsc_1528dsc_1543dsc_1547dsc_1559

Wśród nauczycieli bezkonkurencyjny okazał się po raz kolejny Daniel Szenawa, który sztangę o wadze 50kg. wycisnął 160 razy. Rok temu pan Daniel 166 powtórzeniami ustanowił rekord Polski nauczycieli. Tym razem zabrakło niewiele.  Na miejscu drugim uplasował się  pięciokrotny MP nauczycieli pan Tadeusz Homańczuk - 152 powtórzenia o 20 powtórzeń więcej niż rok temu,  a na najniższym  stopniu podium znalazł się Michał Mackiewicz -113 powtórzenia (rok temu 122). Gratulujemy sukcesów i jak my to mówimy chcemy więcej przyzwyczailiśmy się do tych najlepszych miejsc pana Daniela. Więc czekamy na kolejny sukces. W klasyfikacji drużynowej najlepsza okazała się drużyna z województwa Dolnośląskiego - SP 91 WROCŁAW, drugie miejsce - SOSW LESZNO, a na najniższym stopniu podium - OLAWS ZŁOTORYJA.